מס' צפיות - 187
דירוג ממוצע -
צדק חברתי עליו לא תשמעו לעולם
מאת: kalligula 01/08/11 (00:22)

בימים האחרונים נשמע צירוף המקרים הזה "צדק חברתי" יותר ויותר, ראשי הזועקים מגדילים לעשות ומנופפים בדגלים אדומים, ומנסים להסביר לנו צדק חברתי מהו, חלוקה הוגנת וצודקת, רק חסרה דמותו של צ'ה גווארה או לנין כדי שהתמונה תהיה מושלמת, יחי הסוציאליזם.

כן כן אותו סוציאליזם שחרוט על דגלה של מפלגת העבודה שקוראת לעצמה מפלגה סוציאל דמוקרטית, מר"צ וחד"ש ועוד שמאל ישראלי קיצוני יותר או פחות שכולל בתוכו את אותם אנרכיסטים פורעי חוק שפוגעים בחיילי צה"ל מידי יום שישי בבילעין,נבי צלאח,סוסיא ועוד.

בתקשורת נראה שמרבית עיתונאי ישראל שמהווים את אחד מעמודי התווך של השמאל בישראל כבר יוצאים בכותרות בומבסטיות, על נצחון השמאל,נפילת נתניהו, ושאר סיסמאות עליהם הם מנסים להטיף לנו יומם וליל בכל טור ובכל כתבה מפרי עטם, שכל כולה נוטפת שטיפת מוח שגובלת ברצח אופי על גבול הדיבה, כך בכל אופן התקבל הרושם אצלי משיטוטיי ברחבי הרשת בכלל ובין כותבי תפוז בפרט.

מאידך אני יודע על עשרות עוולות עבר ועוולות הווה שנעשו במשך ההיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל, להם אחראית מפלגת העבודה ומרבית חברי מר"צ בעבר ובהווה, עליהם משום מה לעולם לא תשמעו ועליהם לעולם לא ידונו למרות שהם יכולים להיקרא בכל דבר מלבד צדק חברתי.

עוולה ראשונה- 

במשך שנים למדנו בבתי הספר על שואת יהודי אירופה, בעיקר על יהדות זאת שמענו על פרעות קישינב,השואה בגרמניה ומשום מה לעולם לא למדנו על מה שעבר על יהדות המזרח באותה המידה, האם שמעתם פעם על ה"פרהוד" מה שעבר על יהדות עירק? שזו רק דוגמא אחת מיני רבות, האם ידעתם  שבתוניס גוייסו אלפי יהודים בזמן השואה לעבודות כפייה?, האם ידעתם שהיו מחנות הסגר ליהודי לוב,אלג'יריה,ומרוקו? ברור שלא.

האם כאשר היגיעו להסכמי השילומים עם גרמניה מישהו בכלל ספר את יהדות צפון אפריקה שנפגעה בחלקה? מישהו דאג לפצות את עובדי הכפייה בתוניס כפי שקיבלו עובדי כפייה מאירופה? בתחילת שנות ה40 הופקעו נכסי היהודים בתוניס ובאלג'יר ונאסר עליהם ללמוד ולרכוש השכלה מה שפגע בהם בהמשך חייהם, האם הם פוצו בשל כך? האם תשלומי העתק ששולמו ע"י קהילות אלו לשלטון הנאצי הוחזרו? או דנו בענין ברור שלא.

אז נכון אי אפשר להשוות בין שואת אירופה לשואת צפון אפריקה, אבל כאשר דנו בהסכמי השילומים היה צריך להכפיף את כולם ולדאוג לפיצויים לעובדי כפייה מכאן ומכאן במידה שווה וללא אפלייה, רק בשנים האחרונות החלה המדינה להכיר בקורות שואת יהודי צפון אפריקה, והם לא נעשו ע"י נושאי הדגל החברתי בישראל.

עוולה שנייה-

כאשר הוקמה המדינה והחלו גלי ההגירה הקימו ישובים בעיקר חקלאים לאורכה ולרוחבה של המדינה, חלק מהעולים שהגיעו בגלי ההגירה זכו לקבל נחלות רחבות ידיים של 30 דונם במושבים, ואילו אחרים שוכנו בישובים כפריים בסמוך לאותם בעלי נחלות או בסמוך לקיבוצים ע"מ שיהיו לבעלי הנחלות או לקיבוצים ידיים עובדות, לי זה מזכיר את תקופת הפיאודלים אבל כנראה ששיטה זו יובאה לישראל, וכך אפשר למצוא מושבים כמו בני ציון ובצרה בעלי הנחלות ובסמוך כפר "הפועלים" חרוצים ששם לא קיבלו נחלה אלא בית סוכנות דו משפחתי עלוב, אפשר לראות זאת ליד מושבי כפר הס,עין ורד,חרות ועוד ולידם הוקם כפר הפועלים תל מונד, אלו רק דוגמאות מהשרון כאלה יש לאורכה ולרוחבה של המדינה, בעלי אחוזות מחד וופועלים שחורים מאידך, האם היה כאן צדק חברתי על הקביעה השרירותית מי הלך לאן ומי יהיה בעל אחוזה ועל מי נגזר להישאר במעמד הפועל, התנהלות שלא היתה מביישת את מעמד הקאסטות בהודו.

אלו אותם בני מושבים וקיבוצים שרק לפני שנתיים שלשלו לכיסם מאות אלפי שקלים במכירתה של תנובה, למי שלא יודע לכל קיבוץ ומושב היו מניות בתנובה וכאשר נמכרה החברה הם שלשלו לכיסם את הכסף, אז לא שמעתם על הפרטה לדעת, ודיבורים בגנות ההפרטה, היום מאידך הם הם עומדים במאהלי המחאה ומשמיצים את אותה הפרטה שרק אתמול העשירה את כיסם במצלצלים,שלא לדבר על פיצויי עתק על כל כביש שנסלל או מסילה שנפרסת,וכרוך בהפקעת שטחים חקלאים גם לא מעובדים לאותם חקלאים שהם אפילו לא בעלי הקרקע אלא רק חוכרים אותה, האם תושבי דימונה,שדרות,ירוחם וקרית שמונה מקבלים פיצוי על הפקעת שטחים לטובת כלל הציבור, ברור שלא.

עוולה שלישית

הידעתם שבמהלך ההיסטוריה של מדינת ישראל עלותה של התנועה הקיבוצית למשלם המיסים היתה משולה כפרה חולבת ללא שובע, זה התחיל כבר בשנות ה50 עם ההסדר שנקרא אז "תוכנית האשראי המרוכז", שלמעשה מאז שנות ה20 כל עשור בערך היתה תוכנית להסדרת חובות הקיבוצים, בשנות השמונים היה הסדר שנקרא אה"ל אשראי הולם להתיישבות, נסעון להסדיר חובות של קיבוצים שנכשל, כולל נסיון כושל להנפיק אג"ח, עד להתמוטטות בתחילת שנות ה90 שאז גדל חובה של התנועה הקיבוצית ל12 מילארד ש"ח. כאשר חלק מההסדר אליו הגיע התנועה הקיבוצית עם הממשלה היא ויתור על חלק  מהשטחים חקלאים באזורי ביקוש גבוהים תמורת מחיקת החובות והסדר עם הבנקים בערבות מדינה שזאת אומרת אני,ואתם כולכם.

אני לא יודע אם אי פעם מישהו עשה את החישוב הכולל כמה עלה למשלם המיסים הישראלי אחזקת אותה תנועה וזה גם לא מענין אותי, אבל משום מה לא שמעתי מעולם על תושב ירוחם שהיגיע לפשיטת רגל ולא נזרק לרחוב או כל תושב בעיר אחרת או אפילו במושב, ומה מותרים הקיבוצניקים נושאי הדגל השיוויוני כנגד שאר אזרחי ישראל? האם ח"כ לשעבר אורון או גילאון ועוד רבים וטובים שישבו בכנסות ישראל השונות ממר"צ וממפלגת העבודה  לא רואים וראו את אי הצדק וההפליה החברתית בין האוכלוסיות השונות במדינת ישראל? ברור שלא.

יש עוד עשרות עוולות חברתיות מבית היוצר של מפלגות השמאל ש"הקימו"  את המדינה ויצרו את הפערים בישראל כבר בתקומתה, כמו חטיפת ילדים יוצאי עדות המזרח שמעולם לא נחקר לעומק התופעה הנפשעת הזאת, הפנקס האדום שהקנה לך אישור כניסה למקומות עבודה נחשקים ואם לא החזקת בו משמע אתה לא קיים,תרבות המזרח שנמחקה כלא היתה ואת התפרצות הגעש שנוצר אחרי מחנק של עשורים אנו חווים היום בהשתלטות המוזיקה הזאת והשתלטותה על התרבות בישראל 2011, והרשימה ארוכה כאורך הגלות, אותה רשימה של עוולות מבית היוצר של השמאל הישראלי עליו לא תשמעו לעולם ולא ייחקר לעומק לעולם, שחלק גדול מאותן עוולות הנציח את הפערים העצומים בחברה הישראלית שהיום כ"כ קל לבעוט אותם לפיתחם של אותם ימנים פשיסטים וקפיטליסטים חזיריים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לא שלא יודעים מעטים
א 12.10.11 (23:00)