מס' צפיות - 126
דירוג ממוצע -
אז מי הם האנרכיסטים?
מאת: kalligula 30/07/11 (22:03)

גם אני כמו מרבית עם ישראל במרבית השנה רק שומע על אותן הפגנות של פעילי שמאל בבילעין ובשאר הנקודות ברחבי יהודה ושומרון, כאשר בדרך כלל אני רק זוכה לראותן על מסכי הטלוויזיה במהדורות החדשות המגמתיות שמצליחות לקומם ולהרגיז בדרך הצגתן החד צדדית והמגמתית.

ברשומתי הקודמת על מעיין המריבה בנבי צלאח "מעיין מאיר", הבאתי את סיפורה של נקודה אחת כזאת מיני רבות על חיכוכים מיותרים והזויים ללא שום תכלית וללא הגיון.

אז כן אני אזרח במדינת ישראל, אזרח שומר חוק למרות הרבה הרבה דברים שלא נראים לי, לא מקובלים עליי, וגם אני כמו מרבית בני דורי ממעמד הביניים לא יכול להרשות לעצמי לרכוש דירה לעצמי, כורע תחת נטל המיסים המטורף, ונאלץ לכסות עצמי בביטוחים רפואים פרטיים וביטוחי פנסיה עתידיים כי ברור לי שאיני יכול לסמוך יותר על המדינה שתספק לי שירותים חיונים שהיתה אמורה לעשות .

ולמרות כל זאת כאשר אני נקרא לשירות מילואים אני מתייצב ונושא בנטל יחד עם עוד אלפים אחרים וטובים, ואנחנו לא שואלים לאן אנו נשלחים, ומה אנחנו אמורים לעשות, למה כמה ושאר קושיות. כן אני חלק מגדוד שמונה מאות חיילים בני ערי פיתוח,מושבניקים,קיבוצניקים, עירונים, עולים ותיקים יותר וותיקים פחות ממגוון החברה הישראלית על כל גווניה.

גם אצלנו יש כאלה שהם שמאלנים בדעותיהם, קצין בגדוד שלי הוא בן של אחד מח"כ ממרץ אפילו,יש אצלנו ימניים בדעותיהם וחובשי כיפות שגרים בהתנחלויות, חלקם שמרו במילואים האחרונים על בתיהם בשילה, ובעלי ,ואפילו חרדים משרתים אצלנו, מי היה מאמין.

ועל אף מגוון הדעות מכל הקשת הפוליטית, במהלך שירות המילואים כל אחד מבצע את תפקידו, גם אם לעיתים זה בניגוד לצו מצפונו ובניגוד לדעותיו והשקפת עולמו, כי מה לעשות אנחנו חיים במדינה דמוקרטית וכל זמן שממשלת ישראל הנבחרת מימין ומשמאל לא הצליחה להגיע להחלטות בנושא הסכסוך הישראלי פלשתינאי, או החלטה על חזרה לקווי 67 וכדומה, אזרחי ישראל מעבר לקו זה זכאים להגנה ושמירה בדיוק כמו כל אזרח ואזרח במדינת ישראל יהיה אשר יהיה, למרות שישנם כאלה אצלנו שחולקים על הזכות שלנו בישיבה באזור זה, בדיוק כמו שיהיו כאלה שלא יאהבו את הפינוי שיאלץ צה"ל לעשות במקרה של הסכם, ולמרות זאת הם יבצעו את תפקידם למרות נסיונות ההפחדה שתייצר התקשורת בדיוק כפי שעשתה טרום הפינוי מעזה.

בתור אזרח שחי במדינה דמוקרטית חופשית כשלנו, אני מקבל עלי את אותם אלה שבאים להפגין או למחות נגד עוולות או חוסר צדק לשיטתם של אלה שבעבורם הם מפגינים וזועקים, אני פחות מקבל את העובדה שאותם מפדינים ומוחים מנסים לפגוע בחיילים שכל "אשמתם" הוא  מילוי חובתם האזרחית במדינה.

באחד מימי שישי באותו "קרנבל" עליו כתבתי ברשומתי הקודמת, יצא לי להיתקל בקבוצת אנרכיסטים ופורעי חוק מהרמה הנחותה ביותר שבנמצא, אלה חבורה של אנשים שכל תכליתם לבצע פרובוקציה ולנסות למתוח את החבל עד קצהו ולגרום לחייל שעומד מולו למעוד ולאבד את קור רוחו ושלוותו ולבצע מעשה שיצולם יפה ייראה רע ויכפיש את צה"ל ומדינת ישראל בארץ ובעולם למען קידום מטרה זו או אחרת.

חיילי מילואים שהתגייסו לשירות של 28 יום, עומדים מול פורעי חוק בשמש היוקדת מעל 30 מעלות, עם קסדה על הראש, ציוד הגנה כנגד אבנים שמעלה את טמפרטורת הגוף למצב רתיחה, משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המאוחרות ונאלצים לספוג מטחי אבנים, יריקות,נאצות,קללות באיפוק, כאשר מנגד עומדת קבוצת פרובקטורים שמנסה בכל כוחה להביא את אותם חיילי מילואים לקצה גבול יכולת האיפוק האנושית.

חבורה של שלושה כאלה הצלחנו לעצור באחת ההתפרעויות,אחד מהם אפילו "כיבד" בנשיכה את אחד החיילים, כאשר לאורך כל הדרך הנאצות והקללות שהושמעו מאותם מתפרעים לעבר החיילים היו רק לשם הבאת אחד החיילים לאיבוד עשתונות ולגרום לפרובוקציה שתוביל לתביעה משפטית לפי דבריהם, כמות האיומים בתביעה משפטית אישית כנגד החיילים היתה המוטו של אותם פורעי חוק, כאשר הנסיונות להוריד את הקסדה עם כיסוי הפנים ולצלם את פניהם של החיילים ע"מ שיוכלו להגיש תביעה כנגדם באחד מבתי המשפט ברחבי העולם, כפי שנתקלים מפקדי צה"ל הבכירים וחלק ממניגי המדינה.

אחד הדברים המרגיזים ביותר בסיפור הזה, הוא שאילולא הופעתם של אותם פורעי חוק ופרובקטורים כנראה שכל ההפגנות וההתפרעויות לא היו נערכות כלל, לראייה במשך מרבית ימי השבוע החיים נמשכים כסדרם אלה לצד אלה, ורק בימי שישי עם הופעתם של כל אותם אנרכיסטים לנקודות מסויימות ברחבי יהודה ושומרון הן אלה שמלבות את היצרים וגורמות לעימותים מיותרים.

היכן הם כל אותם אנרכיסטים במהלך שאר ימות השבוע?, היכן הם בלילות כאשר פלשתינאים מביאים מידי לילה פצועים,ונפגעים ש"נזרקים" בש.ג. של בסיסי צה"ל ע"מ לקבל טיפול רפואי מיידי ע"י רופאי היחידות הפזורים ברחבי הגזרות השונות? נשים שכורעות ללדת, מבוגרים עם התקפי לב,פצועי תאונות דרכים,ילדים שנפגעים תוך כדי משחקים וכו'.

על כל אלה שמעתם? ידעתם? בוודאי שלא, כי תמיד נוח להשחיר את פני צה"ל וחייליו ולהתיגם כקלגסים כאשר ברור לכל שאין סיטואציה בה חייל העומד עם נשק מול מפגין או מוחה ייראה טוב ושיוויוני.

אותם עצורים ופעילי שמאל קיצוני הן

יונתן פולק שידוע בפעילותו האנרכסטית

שי גרוסקי

שובל אורון

ועוד.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר