מס' צפיות - 110
דירוג ממוצע -
אנא,אל תתנו לטרמפיסטים לעלות
מאת: kalligula 30/07/11 (22:02)

טוב אז כנראה שהמחאה השוטפת את ישראל בשבועיים האחרונים, היא סוף סוף זעקת מעמד הביניים בישראל שמאס ביוקר המחייה בישראל שכל כולו נופל על מעמד הבניים שהולך וקורס תחת נטל המיסוי העקיף והישיר, ונושא על גבו אוכלוסיות חמקניות ופרזטיות שהתרגלו לחיות על קצבאות מקצבאות שונות, והגב אוטוטו קורס תחת הנטל שרק הולך ומכביד ומכופף את הגב עד לרמה שהאף נושק לאדמה וחורץ בה חריצים.

נראה לי שהפעם באמת היגיע השעה לגרום לשינוי מהותי במדינה, אני בטוח שבמשרד ראש הממשלה ובשאר משרדי הממשלה האורות דולקים עד השעות המאוחרות ע"מ למצוא פתרונות ולגרום לאותו שינוי מיוחל שיקל על החיים בישראל בשנת 2011, וזה הרבה יותר ממה שעשו ממשלות ישראל מימין ומשמאל עד היום, שפשוט לא ספרו את האזרחים ותמיד חשבו ש"הכלבים נובחים והשיירה עוברת", ולכן לא משנה אלו מפלגות חדשות קמו וצצו כאן בהבטחה גדולה במהלך העשורים האחרונים, הדמויות נשארו אותן דמויות ולכן למרות חילופי השלטון התכופים אותן חווינו בשנים האחרונות, תמיד השאירו את המצב כשהיה וללא שינוי.

אחד הדברים המסוכנים ביותר במחאה מהסוג הזה, היא שמרוב עצים כבר לא רואים את היער, ולכן יותר ויותר נשמעים הקולות כמו מה בכלל רוצים כל אותם מוחים? מה יענה על דרישותיהם? ומה יגרום להם לקפל את אוהליהם? ופה ושם נשמעו הרמיזות והקריצות על הפנינג קייצי, או וודסטוק ישראלי  וקולות מהסוג הזה.

הסכנה הגדולה ביותר שעומדת בפני אותה מחאה היא ה"טרמפיסטים", כל אותם אלה שמנסים לרכב על גל המחאה של מעמד הביניים לטובת האינטרסים הסקטוריאלים שלהם שכאשר הם ישיגו את מטרתם הם הראשונים לפרוש ללא הוספת מבט אחד אחורה לעבר כל אותם מוחים שעל גבם הם נישאו ובזכותם השיגו את מטרותיהם.

פוליטיקה- אחת הסכנות הגדולות ביותר היא פוליטיזציה של המחאה, כן עצוב אבל אותם פוליטיקאים שהם אבי אבות המצב בו אנו חיים כיום, מעיזים להופיע ברחבי המדינה ולהשמיע את משנתם, שאלו את ציפי ליבני בהופעתה אתמול בעמק יזרעאל כאשר לא לקחה אפילו קמצוץ מאחריותה למצב למרות שהיא כיהנה כשרה בכל ממשלות ישראל בשנים האחרונות, כמוה מרבית חבריה בקדימה, אותו הדין לבוז'י הרצוג שכיהן כשר בכל ממשלות ישראל האחרונות כולל זו המכהנת ומעיז היום להשמיע את קולו, אני לא מדבר על כל מיני פעילי שמאל קיצוני ואנרכיסטים שהחליטו בימי שישי לפגוע בחיילי צה"ל ברחבי יהודה ושומרון ובשאר מהלכי השבוע מנסים להבעיר את השטח ברחבי המדינה במאהלים השונים, אני מציע לכם לראות את תמונות של העצורים בהפגנות האחרונות וראו איזה פלא , אלה אותם אנרכיסטים שנעצרים מעבר לקו הירוק מידי שישי.

הסתדרות- יו"ר ההסתדרות בישראל הוא הטרמפיסט הבזוי ביותר בנמצא, כן אותו יו"ר ההסתדרות שבבית שלו פנימה מועסקים אלפי עובדים ע"י חברות כוח האדם, עבדי שנות ה2000, שהדבר האחרון שמענין אותו הוא מעמד הביניים ,או עובדים בישראל הוא עסוק ועסק כל ימיו רק בחיזוקם של עובדי חברת החשמל ומקורות ושאר איגודי עובדים גדולים במשק,והיום אותו טרמפיסט מנסה לקפוץ על העגלה ולזכות בנקודות זכות ומאיים על ממשלת ישראל בשביתה כללית שתעלה למשק מילארדי ש"ח ביום, תאבד שווקים בחו"ל ותגרום לפיטוריהם של מאות אלפים כפי שכבר עשה בעבר, אסור לתת לטרמפיסט הזה לעלות פשוט אסור.

חקלאים- החקלאים בישראל מהווים כ3% מאוכלוסיית ישראל, הלובי שלהם בכנסת שקול למינימום יחס של 40% מהאוכלוסייה, במשך שנים נהנו חקלאי ישראל בעזרתה ואדיבותה של תנובה ואגרסקו בשלטון יחיד במשק הישראלי, כאשר הם ויסתו את מחירי הירקות,הפירות,בשר,דגים,ביצים,חלב ועוד ודאגו לשמר את מחירי אותם מוצרים ע"י מכסות שנקבעו על ידם, אני לא מדבר על הקרקעות עליהם הם חולשים מה שהפך אותם לכרישי נדל"ן ופיצויים מפליגים על כל מטר קרקע שמופקע לטובת כלל הציבור בישראל, תשאלו את משפחות כפר מל"ל על הפנסיה השנתית לה ארגן להם אריאל שרון בזמן כהונתו בממשלת ישראל כאשר מנהל מקרקעי ישראל היה תחת ידיו.

רופאים- מצוקת הרופאים המתמחים היא אמיתית וכואבת, מן סדר כזה שנקבע אי שם לא יודע מתי שהפך אותם לעבדי המערכת, לא בכדי פתרון הסכסוך היה כבר בפתח ועל טיוטות ההסכם החדש כבר חתמו רק שכחו לקחת בחשבון את אותם מתמחים שכרגיל אף פעם לא ספרו אותם, היום אותו אחד שכבר היגיע לסיכום עם משרד האוצר והיה אמור להכריז על סיום הסכסוך מוביל היום בקול צעקה ובצעדה פטאתית על קיבה ריקה (שלא תזיק לו) אחרי שאותם מתמחים סרבו לקבל את ההסכמות אליהן הוא עצמו בכבודו  היגיע אליה,כי תכלס כל המלחמה האמיתית של המאבק היא לשמר ולהגדיל את השר"פים בבתי החולים והטמעת הרפואה הפרטית בישראל שתיהפך לרפואה העיקרית במדינה.

ערביי ישראל- ע"פ הסקרים והעובדות שפורסמו בימים האחרונים מתברר שבישראל 2011 ל93% מערביי ישראל יש בית משלהם, מענין היכן היו כל אותן עובדות כאשר עשו סקרים בהם הראו על האפלייה הגדולה למגזר זה, והמסכנות של אותה אוכלוסייה,זה הסקטור שלא מאפשר לנשותיו לצאת לעבוד, לא משלם מיסים, לא משתתף בחובותיו כאזרח, ועולה למעמד הביניים ע"פ נתוני הלמ"ס כ35 מילארד ש"ח בשנה !!!

חרדים- מגזר שהורגל לחיות על קצבאות בזכות אותו חטא קדמון שנחתם ע"י בן גוריון והפף להיות מפלצת שקמה על יוצרה, מגזר שמפעיל מספר מפלגות סקטוריאליות שדואגות לאותו מגזר על חשבון כולנו, ערים חדשות הוקמו בעבור אותו ציבור במחירים מסובסדים שאנחנו רק יכולים לחלום עליהם כמו אלעד,מודיעין עלית, בית"ר,ועוד רבות וטובות.

טייקונים- אבות הטומאה והמצב אליו הגענו שייך לקומץ משפחות טייקונים שהשתלטו על המדינה וחולבות את הציבור ברגל גסה על כל צעד ושעל, שולטים על הבנקאות,דלק,בנייה,תקשורת,נדל"ן,רשתות שיווק,ייבוא ועוד. הם מגדילים לעשות ומנסים להשתלט על התקשורת בישראל ראו השתלטות נוחי דנקנר על מעריב ואולי למנוע כתיבת תחקירים על עסקיהם העושקים את הציבור בישראל, אלו אותם אלה שהצליחו להשתלט על משאבי המדינה תמורת גרושים ומנסים להתחמק בשיתוף הציבור בריוחיהם ומגדילים לעשות ואפילו לא עומדים בהתחיבויותיהם על אג"ח שמכרו לציבור, ובאותו הזמן רוכשים לעצמם אחוזות פאר בלונדון או עורכים חתונה מפוארת ובזבזנית בעלות של 7 מליון ש"ח, וללא בושה מנסים למכור אג"ח לחברות אחרות ברשותם, זה הקפיטליזם החזירי בהתגלמותו, בימים האחרונים הם קצת נעים באי נוחות באחוזותיהם המפוארות ואפילו החליטו לתמוק במאבק שהם אלה שבזכותו הוא קיים.

תקשורת- אין ספק שהתקשורת בישראל היא היא הדלק של אותה מחאה, מה כבר לא נאמר על אותה תשקורת בישראל שלא תבחל באמצעים ע"מ לקדם את עניניה והאג'נדה שלה, היכן הם היו לפני שלוש שנים כאשר בשלטון לא היה ביבי והליכוד? האם אז התמונה היתה שונה? האפשרויות גדולות יותר? כמובן שלא, האם כאשר ראשי האופוזיציה דהיום נשאלים את השאלות הקשות על אחריותם שלהם על המחדל? על שותפותם? האם הכותבים אכן כותבים את העובדות ומתארים איך ולמה הגענו לאן שהגענו? ברור שלא.

לסיום אני רוצה לומר, אנא אנא ממכם אל תתנו יד לכל אותם טרמפיסטים שמנסים לקפוץ על העגלה הזאת, השאירו את המחאה ברמה האזרחית ללא פוליטיקה ובעיקר ללא פוליטקאים מימין ומשמאל כאחד ,כי בואו נודה לא משנה מי ישב בממשלת ישראל בעשרים השנה האחרונות, אותנו פשוט לא ספרו נקודה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר