מס' צפיות - 97
דירוג ממוצע -
להמשיך עם המחאה הציבורית ולא לוותר !
כפי ששיערנו שיקרה, אכן הורידו לנו את מחיר הקוטג', אבל "הכניסו" לנו במקומות אחרים. זה הזמן להראות לקרטלים העושקים אותנו מאז הקמת המדינה, שאזרחי ישראל יודעים להתעקש לא רק כשהצבא המצרי עומד בשערי ערים בדרום...
מאת: הלל הזקן 01/07/11 (16:00)

לא יודע מה איתכם, אבל אני לחלוטין לא התרגשתי עקב "הגילוי" הבוקר בגל"צ לגבי מחירי הקפה של שטראוס שהועלו "לפתע" ב-30%... שהרי צריך למזער את נזקי הירידה בכמויות הקוטג' שנמכרו לאחרונה בארץ, לא ככה ?! זה מזכיר לי, דרך אגב, שגם התקשורת הישראלית שאוהבת לשחק אותה "מגינת האלמנות והיתומים", היא למעשה בחזית שיתוף הפעולה עם המונופולים הגדולים בארץ - בפרט בטרמינולוגיה שהיא משתמשת ביומיום : נסו להיזכר, למשל, בכמות הפעמים שדווח בארץ על "ירידות ברווחי הבנקים", כאילו אני, שמרוויח 7900 ש"ח נטו בחודש (ועוד אומרים לי שמצבי סביר, כשכיר), צריך להתחיל עכשיו לרחם עליהם ואולי ליזום את הגדלת עמלות העו"ש שאני משלם או משהו... לא הגזמנו. ביום שידווחו על "הפסדים" - תתקשרו אליי; בינתיים זה רק "ירידה ברווחים" וגם זה לא קורה יותר מדיי.

 

בכל מקרה, רק כדי להדגים לכם עד כמה ישראל מפגרת אחורה בכל הקשור במחאה ציבורית -אנחנו בפרהסטוריה ממש- צריך לצפות במשדרי האקטואליה מהזמן האחרון ולגחך נוכח העובדה שעדיין מסבירים לנו "מושגי יסוד" כמו "כח הקנייה", "יוקר המחייה", "תיאום מחירים" ושאר עתידות בזוקה מכיתה א'. מי שעדיין מאמין שתנובה למשל, קונגלומרט מצחין שהורשע בפלילים ועדיין חייב לציבור הסברים על "שיקול הדעת" שהוביל את כולנו לשתות במשך שנים סיליקון בחלב שצרכנו, פועלת כשהעיקרון הבסיסי העומד לנגד עיניה הוא טובת הציבור - מוזמן להמשיך לחלום על ישראל החלוצית, אויבינו על גדרות הקיבוצים בגליל ורק רכבה הירוק והאמיץ של תשלובת החלב (והביצים והבשר והדגים והירקות והפירות) הגדולה במזה"ת, ממשיך לחלק גביעי גבינה לבנה 9%, להבזקן של פצצות המרגמה הנוחתות מסביב... איך אומרים אצלנו ? יאללה-יאללה !...

 

הכי עצוב היה לשמוע השבוע מאזינים המדווחים לרינו צרור, שהם אמנם "מאוד אמפתים למחאה הציבורית, אבל אינם מסוגלים למנוע את הגבינה הנחשקת מילדיהם העשוקים"... נראה לי התבלבלו בין קוטג' ובין מים. אני, לעומת זאת, גאה לספר לכם שאני מת על קוטג' ולמרות זאת לא קניתי גביע שחוק במשך שבועות (מה הבעיה ?) ואף פגשתי עשרות אזרחים מהשורה שהחליפו רשמים בעניין, נוכח הררי הקוטג' שהלכו ונערמו במרכולים. ככה צריך, קיבינימט ! אם הפריזאים יוצאים לרחובות על כל פעם שמייקרים להם את הבגט בחמישה סנט (25 אגורות בערך), איזה רוטשילדים כולנו שככה אנחנו מאפשרים לחרבן לנו על הראש במשך שנים ??? שטראוס העלתה את מחירי הקפה הטורקי ב-30% ? טוב מאוד ! לא קונים גרם מזה ! ישראלים שחיים ברומניה מדווחים שגביע קוטג' ישראלי נמכר שם (!) בפחות מארבעה שקלים ? מצוין ! ממשיכים לא לרכוש את זה בארץ; תורידו את עלות ההובלה למזרח אירופה ותבינו בערך מהי עלותו של המוצר הבסיסי... "פערי תיווך" עלק.

 

חברה', להתעורר ! כולנו מזינים באדישות שלנו שתיים-שלוש משפחות מולטי-מיליונריות, שמחלקות את המדינה ביניהן מזה שנים ואסור שזה יימשך. המזון שלנו יקר מדיי, הדלק שלנו יקר מדיי, הסכומים שאנו משלמים למפעילי הסלולאר ולפורטלי הטלוויזיה זו שערוריה שאסור לאפשר לה להימשך. אין לנו כמעט חופים פתוחים, אלוהים ! מה קורה פה ?! מחר יגבו מאיתנו כסף על אוויר לנשימה ואף אחד לא יניד עפעף.

הכותב הוא מורה ומחנך בעבר. כיום עוסק בארגון תיירות פנים, בעיקר עבור מוסדות חינוך. בעל תואר ראשון במדע המדינה ובלימודים לתואר שני בתחום דמוקרטיה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
החרם הסמוי על תנובה ממשיך בענק בכל סופר
ניתן לראות זאת בסופר 06.07.11 (23:45)