מס' צפיות - 107
דירוג ממוצע -
כל חצי האמת
אנו אוהבים לגלגל על לשוננו את "תוארנו" 'עם-סגולה'. אך יותר ויותר מתברר כי סגולתנו הבולטת ביותר היא נכונותנו לבלוע שקרים וחצאי אמיתות ואף לא לחוש כי הפכנו לכלים בידי שרלטנים ודורשי טובת עצמם בלבד.
מאת: Aaron Roll 17/06/11 (02:39)

17 יוני 2011

כל חצי האמת

 

אנו אוהבים לגלגל על לשוננו את "תוארנו" 'עם-סגולה'.  אך יותר ויותר מתברר כי סגולתנו הבולטת ביותר היא נכונותנו לבלוע שקרים וחצאי אמיתות ואף לא לחוש כי הפכנו לכלים בידי שרלטנים ודורשי טובת עצמם בלבד.

 

להלכה יכל התמים לאמר כי שרון לא יכל היה לחזות את תוצאות מעשה גרוש גוש קטיף ופינוי רצועת עזה עד גרגר החול האחרון, רק להלכה.  זכור לרע יועץ האחיתופל שלו, דב (רספוטין) וויסגלס, הוא ידע.  זכורים לטוב מאות האלפים שהתריעו וחזו בדיוק מצמרר את שיבוא על ראשנו כאשר נסגיר את גוש קטיף לידי מרצחי החמאס.  שרון ידע גם ידע ושיקר לעם.

"הגירוש טוב מהבחינה הביטחונית לעם ישראל" כך חיצרץ השקרן הכפייתי (דוד בן גוריון אמר עליו, לא אנו) ואנו, אווילים משרישים שכמותינו, "עם-הסגולה" אשר סגולתו הראשית היא בבליעת שקרים וחצאי אמיתות, אנו בלענו את השקר כבכורות בטרם קיץ.  האם ניסתרה בינתנו?

הכיצד הנחנו לאיש המושחת, המשוחד והמשחד הזה להובילנו באף, להאמין במטרות הגרוש החד צדדי וכל זאת, כל הסבל של עשרת אלפים יהודים טובים בעבור מה, בעבור כי יחלץ עצמו מתאי הליזול של השב"ס?  מה זאת היה לנו, האם הוכנו בסנוורים, האם ראינו חזיונות שוא בצהרי היום?

אהוד ברק פימפם בשנת 1999 בראשינו כי הוא יסיג את כוחות צה"ל מלבנון ואנו האמנו לו ובו, שהרי בחרנו בו לכן לראשות הממשלה.  הוא אכן הסיג, אך זו היתה אך חצי האמת באשר הוא לא "טרח" לאמר לציבור כי הנסיגה תהפוך לבריחה מבישה אשר תביא עלינו את מעשה הבגידה המחפיר באנשי צד"ל, את האינתיפדה השניה, התעצמות חיזבאללה ומלחמת לבנון השניה.  שוב אנו באווילותנו בלענו את סיפורי ברק לילדים מפגרים, שוב הוכחה סגולתנו לבלוע חצאי אמיתות.

מלחמת לבנון השניה היתה כולה מבצע הטעיה ציבורי להאמין כי אנו נילחמים על מנת לחסל את איום טילי החיזבאללה, להביא שקט לצפון ולהחזיר את חיילנו החטופים רגב וגולדווסר הביתה.  לא מניה ולא מקצתה, לא חיסלנו דבר ולא החזרנו דבר.  בעקבות המלחמה העלובה הזו הפך מרביתו המיושב של שטח ישראל להיות בן ערובה של החיזבאללה תחת איום של עשרות אלפי טילים המוכנים להפעלה בכל רגע נתון וזאת תחת ההסכם האידיוטי שרקחה עבורנו הוד אווילותה ציפק'ה שפיצר.  שקט לא ישרור שם לעד (עדי חייבים אנו לצאת ולהשמיד על הקרקע כל שריד ופליט חיזבאללוני שם - מלחמת השמד בת מאות נפגעים בצידנו).  הטיל שהופיע במערכה הראשונה ישוגר במערכה השלישית לעבר מלחמת לבנון השלישית, בוודאות מצמררת.

אולמרט תיעתע דעתנו להאמין כי מבצע עופרת יצוקה בעזה נועד לשחרר את גלעד שליט ולהוריד את החמאס על בירכיו ובכך לחסל את תופעת ירי הרקטות על יישובינו.  שוב שקר באשר הוא כקודמו טרח לאמר לנו אך את חצי האמת דהיינו, לא היתה כל כוונה לשחרר את שליט ולא היתה כל כוונה להכניע את החמאס ובמשתמע, לא היתה כל כוונה לעצור את מטר הטילים.  כל המהלך בא להאדיר את שם האיש הרקוב והמושחת הזה על מנת לחלצו מתאי הליזול של השב"ס.  צה"ל עצר בפאתי עזה (כקילומטר ממקום שיביו הידוע-אז- של גלעד במרתפי ביה"ח שיפא) וכמובן החמאס זורח ופורח יותר מאי פעם  וכמובן אינו טומן ידו בטילים לעבר שטחנו.  שוב יצאנו למלחמה אשר מטרותיה נישענות על אחיזת עינים ושקרים.

 

כל שלשת ראשי הממשלה הללו התנהלו כמעשה צ'מברלין, הם אחזו את עינינו ודעתנו להאמין במטרות מלחמות השוא, לטייח את השקר המובנה באמירותיהם ומעשיהם לעם בעוד שכוונותיהם היו שונות.  והנה קם לנו ראש ממשלה כנתניהו אשר ניתק עצמו "ממתווה צ'מברלין" וניראה כי הולך ודבק ב"מתווה צ'רצ'יל" דהיינו אומר את אשר הוא חושב וחושב את אשר הוא אומר (עד גבול המותר והאפשרי) וזאת הוא תוקע בפרצופנו.  כמובן, אויביו (בנפש יש לומר) עמלים יומם ולילה לשטוף מוחותינו בדבר חוסר עיקביותו של האיש, אך אם נעקוב אחר מעשיו ולא נאזין לשרלטני התקשורת הרי נתניהו דבק במשנתו אשר על גבה הגיע לשלטון, באופן ראוי לציון.

אמת, לא כולם מאלו השייכים למחנהו אוהבים את אשר הם שומעים מפיו בעוד שנבצר מהם להשיג כי האיש מנסה ככל יכולתו והיא רבה, לנווט בין הטיפות, להשיט את ספינת ישראל במים אזורים ובינלאומים סוערים אשר אין לו שליטה רבה עליהם, להיות צודק וגם חכם בו זמנית, לומר את האמת לעם ולמנהיגי העולם מבלי לשבור את הכלים האזורים והבינלאומים.  ניכר בנתניהו כי ביטחון, שלמות וקיום עם ישראל בארצו בוערים בעצמותיו ולאור זאת ניתן להבין ולקבל רבות מפעולותיו, גם אלו שאיננו כה אוהבים.

אנו כה התרגלנו לחיות עם שקרים וחצאי אמיתות עד כי איננו מסוגלים להסכין עם אמת המוטחת בפנינו כפי שנתניהו אומר לנו.  כה הורגלנו בשקר עד כי דבריו גם הם מתקבלים כשקר או כתמרון פוליטי נכלולי.

 

וחצי האמת אולי הגרועה מכולן המטרללת דעתנו להאמין כי "חזרתנו לקווי 1967 והקמת מדינה פלשתינית לצידנו תביא לנו את הנירוונה העולמית, תשכן את הזאב לצד הכבש ושניהם יצאו יחדיו במחול הקומביה.  זו חצי האמת אשר תמיט עלינו אסון נורא.  כל מחייבי "השלום עכשיו, מיד, כרגע" מעולם לא נתנו תשובה מה יקרה ביום שאחרי והכיצד נתמודד עם תוצאות הרפתקנותנו, אמור אווילותנו (הפתרונות כבר ניתנו בעבר על ידי כותב טורים אלו בעשרות ממאמריו).

עם הקמת "מדינת פלשתין לצידנו", האם ישתלט החמאס על שיטחי יו"ש?  האם יוצב צבא "משקיפים ויועצים" איראני על גבולנו בירושלים בכפר סבא, נתניה וחדרה?  האם תהפוך יו"ש לחמאסטן וחיזבאללאסטן יחדיו?  מה עלינו לעשות אם כן במקרה זה, מקרה אשר למצער יקרה בוודאות רבה.  ואם ישוגרו אלפי טילים על אזור גוש דן אשר יהפכו את אזור גדרה-לחדרה לאוד עשן אחד גדול ויגרמו מאות אלפי אבדות בנפש?  ובמקרה זה, מה אז עלינו לעשות?  כמובן כי המחזירים שטחים לדעת אינם "טורחים" לומר לנו את האמת, הם כולם טורחים לסובב דעתנו עם חצאי אמיתות.  לטעמם של אלו, השמש תמיד זורחת, השקדיה לעולם פורחת והנירוונה העולמית עולה ספירות נוספות והאיסלם המיליטנטי הרצחני יהפוך באחת "חובב ציון".

אך האמת היא פשוטה ומצמררת, על מנת לעצור את אשר יפול על ראשינו נאלץ לצאת למלחמת שמד והשמד, לחסל את הכוח הצבאי הכלכלי והתשתיתי של הפלשתינים ועוזריהם (לבנון, סוריה ואולי אף מצרים).  אכן, אנו נוכל להם, אך באיזה מחיר? זה יהיה נורא לשני הצדדים, אנו נאלץ לקבור מתינו בקומות מחוסר מקום חופשי לקבורה, כל שהקמנו במדינתנו משך 63 השנים החולפות ירד לטמיון (במקרה הטוב).  ואם כך, מדוע אנו מוליכים עצמנו בנפש חפצה לחבל התליה של עצמנו, מדוע איננו שואלים את השאלות הנכונות, מדוע אנו מאזינים למאחזי עינינו, לשרלטני חצאי האמיתות?

.

עד כמה אנו מתנהלים באווילות ניתן לראות במחאת הקוטג' אשר על המדוכה.  לכאורה, על פני השטח מחאה ראויה.  הקוטג' (ומוצרי בסיס נוספים), התיקר מעל הצורך, מחירו בהשוואה לנוהג בארצות הים הינו גבוה משמעותית ומכאן, מחאה צודקת נכון?  נכון, אבל....

מחאת הקוטג' הינה כל דבר חוץ ממחאה סוציאלית, כלכלית תמחירית.  מחאה זו (כמו מחאת הדלק לפניה, כמו שביתת הרופאים, כמו שרפת יערות הכרמל, כמו שביתות המורים, כמו שביתת הימאים, כמו יללות ושביתת השלטון המקומי), הינה מחאה פוליטית לכל דבר וענין הבאה לנסות שוב ושוב להרים סחריר של "קריסה", לסלק את נתניהו וממשלתו תוך הפצת מצג שוא, תוך הפיכת מחירי הקוטג' לקרדום לחפור בו בידי יריבים פוליטים אשר רווחת תושבי מדינת ישראל מעניינת אותם כשלג ד'אשתקד.  הללו מספרים לנו כמובן את חצי האמת, את נושא המחיר, בעוד שמשתמשים בנו, בציבור, כאידיוטים מועילים, כחוד החנית שלהם להפלת הממשלה הניבחרת בישראל.

שוב מספרים לנו חצי אמת, ושוב אנו בולעים את השקר "בעינים עצומות לרווחה".  שוב אנו נחשפים במקרים כגון דא במלוא עליבותנו כציבור עדרי, מוסת, חסר מחשבה, העולה על הבריקדות בעבור גביע הקוטג' ממש לפני שאורזים מטלטלינו, נשינו וטפנו, תוחבים לכיסינו ערמות מרשרשים ירוקים אדירות, לקראת החופשה עתירת הממון והביזבוזים באחד מאיי הים התיכון הקסומים.  האם הגיע הזמן לאור האמור לעיל כי נודה באמת ונקפד את התואר "שימושיים" מתיוגנו כ"אידיוטים שימושיים".

אין ספק, יש לפתור באורח פרוגרסיבי את בעיית מחיר הקוטג' ועוד מוצרים אשר מחירם אינו הגיוני ומעיד בעיקר על תאוות הבצע חסרת הגבולות, להתעשר ומהר, של ישראלים מסוימים.  קיימים חלקים בציבור אשר מוצר זה ומוצרי בסיס אחרים מהווים לחם חוקם, תרתי משמע ועלינו לגלות רגישות לצרכיהם ומסוגלותם הכלכלית.  אך ההתלהמות הפוליטית ושיתוף הפעולה של האווילים בנינו בקירקס הלזה, עברה כל מידה ומדתיות והפכה נילעגת, מבוזה ובזויה.  ידיד סיני חכם היה נוהג לומר לי "כאשר אתה מורה באצבעך לעבר כישלונות האחר, ראה להיכן מורה אגודלך, אליך טיפש".

 

והכיצד נשכח את אלופי שקרי העיתונות הישראלית ובפרט ערוץ-2, עיתון הארץ, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל העוסקים יום ולילה בהפצת שקרים וחצאי אמיתות.  אנו כולנו בולעים אותם שקרים, אפילו לא מגהקים; וממשיכים בשגרת יומנו.  האם עלה בדעת איש לצאת במחאת צרכנים כנגד צבר השקרנים הגדול ביותר הקיים במקומותינו, התשקורת, נתמכת כספי המיסים של כולנו, המתאנפת והשרלטנית הפועלת במתכונת חצי-אמת (הגרועה כידוע משקר בוטה), משך שלשה עשורים החולפים במדינת ישראל?  האם ישנו בעל מצפון לקום, לעלות על הבריקדות הווירטואליות ולארגן חרם צרכנים, שלא לרכוש את "גליונות עטיפות הדגים" ולצרוך חדשות אך דרך האינטרנט וזאת כנגד אלו המקעקעים את סיכויי קיומנו בארץ ישראל כמדינת העם היהודי?  האם נחדל להיות "תפודי כורסא" עמומי הגיון ונתחיל להיות אנשים חושבים?  כן, כמובן, כמה נחמדים אנו, חרם צרכני קוטג' הוא שבראש מעיינינו.  מה זאת קרה לנו, האם איבדנו את סדר העדיפויות האנושי ההגיוני?

העולם מתהפך עלינו, המזרח התיכון בוער.  בבית הלבן יושב משיח שקר איסלמיסטי לעומתי הלפות באידאולוגיה שמאלנית אנרכיסטית.  אירופה מתאסלמת, פשוטו כמשמעו על כל ההשלכות לגבינו.  אויבי ישראל הולכים ומתעצמים עד כדי סכנה קיומית ממשית לנו.  מדינות אשר היו מחוץ למעגל העימות בעשורים החולפים כמצרים וסוריה אפשר בהחלט כי יהפכו עורם ויחלו ברחישת מזימות תקיפה נגדנו ואנו?  אהה, כן, אנו עסוקים במחאת קוטג' ועוד בעבור מי? בעבור שרלטנים פוליטים המאחזים עינינו והופכים אותנו לאידיוטים מועילים למטרותיהם האישיות הצרות.

 

אהרון רול

amroll@sympatico.ca

www.aaronroll.com

http://www.global-report.com/aroll/

http://www.aaronroll.com/democracy/hatred_for_nothing_volume2.pdf

http://www.aaronroll.com/democracy/israeli democracy chapters.pdf

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כל הכבוד
רפי 23.01.12 (10:07)