מס' צפיות - 172
דירוג ממוצע -
נפלו בפח הפרובוקציה
מאת: kalligula 13/06/11 (22:33)

בטח כולכם מכירים את התחושה הזאת שאתה יודע שאתה בעיצומו של תרגיל כזה או אחר, כל נורות האזהרה  נדלקות,  הצפירות זועקות לשמיים, ולמרות הכל אתה עומד חסר אונים ובמודע נופל לתוך הפח שטמנו לך.

אין ספק שכאשר מתכננים תוכנית זדונית כזו, צריך ללמוד ולהכיר את כל אותם אלה שעומדים להפעילה כנגדם, הרי לא תקדיש מחשבה ומשאבים על תוכנית שנידונה לכישלון? הלוא כן?

כנראה שברגעים מסוימים, תרצה או לא תרצה  למרות כשרון המשחק שלך, למרות היכולת שלך  להסוות את עצמך כזיקית, ברגעי האמת האמת שלך, האני שלך יוצא החוצה וחושף אותך עירום ועריה בפני כל העולם, אלה הם אותם רגעים שכאשר אתה נתפס בהם כבר לא יעזרו לך אין ספור הסברים מלומדים, רטוריקה, פשוט נחשפת בניגוד גמור לרצונך !!!

זה בערך מה שקרה לכל אותם אלה שהיגיעו אתמול לבריכת גורדון בצפון ת"א, וגילו להפתעתם שאותה בריכה הפכה להיות גם מקום בילוי של עובדים זרים מאפריקה  או פליטים שהיגיעו לישראל מסודן ואריתריאה ואתמול שפר עליהם גורלם והם זכו להשתכשך במימיה הצלולים של בריכת גורדון בסמוך לאלטיסטים של צפון ת"א, ולברוח לזמן קצר מאותן מאורות וזוהמה בהם הם חיים ביומיום שלהם בדרומה של העיר.

אז כן את הסיפור הזה תזכו לראות בהודעות צנועות בתוככי העיתונות הכתובה, אי שם בדפים הפנימים, כאשר יציגו לכם את הסיפור הוא בדר"כ יציג תמונה שונה בה פעילי ימין ניצלו את תמימותם של אותם פליטים והחליטו להשתמש בהם ע"מ לחשוף את פרצופם האמיתי של תושבי צפון ת"א בצורה צינית ובוטה, נכון יש אמת בטענה הזאת ואפשר להסכים איתה, אבל האם תגובותיהם של אלה שנפלו בפח הפרובקציה יכולים לרחוץ בנקיון כפיהם? האם התמונה שהתגלתה על צביעותם והתחסדותם היתה מכוערת פחות,אתם רק יכולים לנחש מה היה קורה  אילו הענין היה קורה בדרומה של העיר?

פעילי הימין בחסות ח"כ החליטו לנסוע לדרום העיר ולאסוף פליטים , הם הציעו 50 ש"ח לכל אחד שמוכן להצטרף , קנו להם בגדי ים חדשים, ויום כייף בבריכה, במקביל הם התקשרו לבריכת גורדון ושאלו אם הם יוכלו להגיע כקבוצה מאורגנת בת 40 איש, ונענו בחיוב, השיחה הוקלטה אגב שלא יהיו אי הבנות בהמשך, הם נסעו עם הפליטים לבריכת גורדון בצפונה של העיר, וכבר בכניסה נתקלו בסירוב בטענת שאסורה הכניסה ללא בגדי ים, הפעילים חילקו בגדי ים ופתרו את "הבעיה" ונכנסו לאחר כבוד לתחומי הבריכה, כמובן ששאר המתרחצים לא אהבו את המראה שקבוצת פליטים נכנסת לתוככי הבריכה ושוחה עימם, והתחילו ויכוחים וצעקות על הענין, ופעילי הימין הואשמו בפרובקציה ובלה בלה בלה.

תכלס כן פרובוקציה לא פרובקציה האם  הענין היה מעורר סערה אילו היה מדובר בקבוצה מאורגנת שהיגיע לבריכה וצבעה היה לבן ולא שחור רחמנא ליצלן? האם היתה מתעוררת סערה אילו היה מדובר בקבוצת נוער מאחד הקיבוצים או המושבים? האם רק בגלל שמדובר בשחורי עור או במעמדם כפליטים היוו סיבה מוצדקת לזעקות השבר והעלאת אותן האשמות בענין הפרובוקציה?

הרי היה אפשר להפוך את כל הפרובוקציה הזאת לעקרה אילו באי הבריכה הקבועים מצפונה של העיר היו מקבלים את הענין ללא תגובה וממשיכים בענינהם כאילו לא ארע דבר, ומבחינתם לא משנה עם השוהים בבריכה היגיעו מסודן, דרום אפריקה,סין,או איטליה, מה שהיה מכשיל את פעילי הימין  במזימתם ומוכיח שאותן האשמות שמושמעות ע"י תושבי דרום העיר על צביעותם והתחסדותם של תושבי צפון העיר בכל הקשור לענין הפליטים והשוהים הבלתי חוקים.

כל אותן האשמות וזעקות השבר של המתרחצים הקבועים בבריכה בגין ניצולם של הפליטים ושימוש בהם לתעמולה כזו או אחרת, לא מפחיתה את ריח הגזענות וחוסר הסובלנות שגילו תושבי צפון העיר  לענין בואם של אותם פליטים וצביעותם והתחסדותם המבחילה שנשמעת בכל אותן הפגנות וקריאות להתיחסות אוהדת ומסבירת פנים לאותם פליטים במאבקם של תושבי דרום העיר כנגד תופעת הפליטים ומאבקם נגדם.

מסתבר שזה נכון כאשר זה לא נמצא על סף ביתך, אז אתה גיבור ונחוש ברגע שזה מגיע אליך פתאום הדברים נראים אחרת ואתה מגלה הרבה פחות פתיחות וסובלנות לה אתה מטיף יומיום שעה שעה.

לסיכום פרצופה של החברה בכללותה נחשף, תושבי דרום העיר ותושבי צפון העיר יחדיו נגועים באותה הגזענות בדיוק, ולא משנה שרק לפני קצת יותר מ60 שנה חיזרנו אנחנו בני העם היהודי, היתדפקנו על דלתות מדינות העולם השונות שיצילו אותנו מציפורני החיה הנאצית שרוצה לחסלנו וניתקלנו בלוא אחד בגלל יהדותנו, והיום אנחנו מתנהגים באופן דומה בגלל צבע עור.

חברים נפלתם בפח שטמנו לכם פעילי הימין, ובגדול !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
פרשנות יפה,אבל לדעתי הימין פספס את המטרה
אזרח, ימני(לפחות לעניין הזה..) 19.06.11 (02:16)