מס' צפיות - 967
דירוג ממוצע -
ישראלי אמיתי לא מקשיב
הפרסומת "ישראלי אמיתי לא משתמט" גררה אחריה כמובן קונטרה של האנשים נגדם היא מכוונת, ושמתי לב לנקודה מוזרה שב-2 הסרטונים מצאתי את עצמי מזוהה בעיקר עם הבן אדם שאמור לשמש דוגמא רעה.
מאת: נדב כוכבי 22/02/08 (00:06)

בתקופה האחרונה אי אפשר שלא להזדעזע מהאירועים שפוקדים את החברה. בין אם זה הטרנד החדש והפסיכוטי לשדוד קשישים שכל יום אני חושב שסבתא שלי יכולה להיות הבאה בתור, או אוהדי בית"ר שמשבחים את הפשע החמור בתולדות המדינה (וזה לא אחד, לא שניים ולא "קומץ" כמו שכולם אוהבים לקרוא לזה, זוהי קבוצה גדולה של אוהדים שמנסה להפוך את זה לדגל של הקבוצה שלה), המצב בדרום שכבר נמאס לכתוב עליו וכל אחד פתאום חושב שהוא יודע איך לפתור אותו ואני, הצלחתי בינתיים למצוא רק 7 דברים לא לעשות ושאני רואה אוטובוס נוסע ברחוב מה כתוב עליו? "ישראלי אמיתי לא משתמט". כמה הגיוני.

 

זה בדיוק מה שמאיים על החברה שלנו. שהילדים דוקרים בני גילם שבסך הכל מסתכלים על אותה בחורה או שודדים את הזקנה מהמכולת, זה דבר אחד אבל הם גם לא עושים צבא?! די עברנו את הגבול. להיות רוצח או גנב זה דבר אחד אבל לסטות מאורח החיים של הישראלי האמיתי?! אסור לאפשר את זה.

 

וכמובן שאני חייב לספר קצת על הזווית שלי בעניין. אני עוד מעט בן 17 ורבים מהחברים שלי כבר היו בצו ראשון, אם לא יקרה משהו חריג כמו בעיה רפואית שלא ידעתי עליה אני מתגייס ואני מקווה שלתפקיד חשוב. עד סוף היסודי חשבתי לסרב, אני לא רואה סיבה לייחס לזה יותר מדי חשיבות, בניגוד לרוב הילדים שהעדיפו להחליט שצריך להרוג את כל הערבים עד שהם אכלו באבו חסן ופתאום התחילו לחשוב אני תקעתי את עצמי בקיצוניות השנייה סתם כמין פרנציפ וברגע שפתחתי את העיניים הבנתי שאין לי באמת בעיה לעשות מה שכולם עושים.

 

אבל גם אז תכננתי לעשות שירות לאומי, ועל מי שעושה את זה עכשיו אני לא כועס בכלל.למה זה השתמטות בעצם? כמה זמן ייקח עד שנפיק את הלקחים ממלחמת לבנון ונבין שאחת הבעיות של הצבא זה שהוא ממציא תפקידים לאנשים שלא באמת יכולים לתרום לו ואחרי זה הם דורשים משאבים והחי"רניקים נכנסים ללבנון עם אפודות ממלחמת יום כיפור, אני לא אעשה את זה בגלל שלא נעים לי שבזמן שהחברים שלי נמצאים במסגרת קשוחה אני אשרת מתי שבא לי, אבל לא קצת מוגזם מצידי לצפות מכל בני גילי לחשוב באותה דרך?

 

אבל לפי הפרסומת החדשה יש סדר עדיפויות חדש, המש"ק ממטרות הוא אזרח למופת, אבל מי שמחליט לעזור לאוטיסטים בזמן השירות הוא אוכל חינם ובושה למדינה. על אלה שלא עושים כלום מכל הטעמים ברור שאני טיפה כועס, כי גם אני מגדיר את עצמי כשמאלני ומתנגד לכיבוש, אבל עדיין, לפחות בינתיים אני לא פוסל מבחינה מוסרית אפילו שירות קרבי בחיל הים או בעוקץ (יחידת הכלבנים), אבל זה שאני עושה צבא והם לא אומר שלא משנה מה יהיה אחרי אני אוכל לתפוס מעצמי אדם טוב יותר?

 

ישראלי אמיתי לא משתמט - הסרטון

 

 

ומה בכלל המסר מתוכן הפרסומת מעבר לסלוגן? לא יותר שימושי במקום לשים עליהם תווית ולנדות אותם מהחברה לגרום להם לעשות את הסוויץ' בראש כמוני? (ואם כל הכבוד הם יותר בוגרים ואם אני הצלחתי בגיל 11 אז הם יכולים לפני גיוס) מה המטרה בדיוק? לגרום למי שרואה את הפרסומת לחשוב "אני חייב להתגייס כדי שעוד 10 שנים אני אוכל להחליף חוויות  אם החבר'ה על השירות הצבאי שלי?" .

 

וגם בסרטון הקונטרה (ישראלי אמיתי לא משתמט מהאמת) אין שום אלמנט של להתחשב בצד השני, בסופו היחיד שעשה שירות צבאי עד הסוף נראה מתבייש ו"מבין" שהוא אשם בכל ילד פלסטיני שסובל ובכל חייל שנכנס להלם קרב. אבל ככה זה ישראלים, תמיד הם יחפשו סיבה להציג את מי שלא מסכים איתם כאויב המדינה,  מי כמוני יכול לספר לכם, שיום אחד אני צריך להסביר לחבר שלא כל הערבים רוצים להשמיד אותנו ויום אחרי זה מסביר לחבר אחר למה צה"ל אינו גוף פושע מלחמה.

 

ישראלי אמיתי לא משתמט מהאמת (סרטון התגובה)

הכותב הוא נדב כוכבי, יליד 1991 מתל אביב

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
יופי של כתבה!! ל"ת
22.02.08 (01:13)
2.
כל הכבוד
יותם ברגר 23.02.08 (17:07)
3.
כוכבי...
רוני גורן 03.03.08 (16:15)