מס' צפיות - 124
דירוג ממוצע -
ישראל יוזמת? כל עכברוש מלך.
מאת: kalligula 19/05/11 (21:24)

אני לא יודע מה איתכם,  אבל אצלי דמוקרטיה זה אומר שכל 4 שנים או פחות מתקיימות בחירות חופשיות,חשאיות, בהן כל אזרח ואזרחית מתבקשים להכניס פתק מאחורי הפרגוד ולהצביע למפלגה איתה הם מזוהים, ושמייצגת את האינטרסים של אותו מצביע והשקפת עולמו, כאשר במשטר פרלמנטרי כשלנו זה אומר שהמפלגה עם הסיכוי הגבוה ביתר להרכיב ממשלה, מקבלת את המנדט מנשיא המדינה ועושה כן.

הצליחה יש ממשלה נבחרת, לא הצליחה המנדט עובר למפלגה אחרת או שהולכים לבחירות חדשות.

מסתבר שבישראל 2011 למרות שאנחנו נורא אוהבים להתהדר בדמוקרטיה שלנו, שבמרחב שלנו היא אולי עוף מוזר אבל בדומה לדמוקרטיות אחרות וותיקות יותר כנראה שזה ענין יחסי, ואנחנו זקוקים לתזכורת דמוקרטיה מהי?

ב31 למרץ 2009 התקיימו בחירות בישראל, בבחירות האלה אמנם מפלגת השחיתות "קדימה" זכתה למירב המנדטים 29 במספר, אבל בהיוועצות של הנשיא עם הסיעות בפרלמנט הוברר שהיא אינה יכולה להרכיב ממשלה והמנדט הועבר למפלגת הליכוד בראשותו של נתניהו שזכתה ב28 מנדטים והוא הוא שהרכיב את הממשלה ה32 של מדינת ישראל.

כאשר נפלח את תוצאות הבחירות יתברר שהשמאל הישראלי קיבל נוק אאוט והציבור הישראלי העדיף ממשלת ימין או לפחות עם אוריינטציה ימנית, מה הפלא אחרי הממשלה ה31 שקדמה לממשלה הנוכחית הצליחה בתקופה של שנתיים להביא לנו שתי מלחמות, 3 חיילים חטופים, ומעשי שחיתות שלא דילגו על אף אחד מחבריה כולל העומד בראשה מר אולמרט שמסובך במשפטי שחיתות עד מעל לראשו, לא שקודמו לתפקיד היה חף מפרשיות שחיתות רק שההוא זרק את התיק על בנו שאפילו ישב בכלא על מעשי אביו.

אבל בישראל כמו בישראל אנשים מסויימים, כל מיני לשעברים למינהם, שאינם מכירים בערכי הדמוקרטיה חושבים שלהם מותר הכל, גם לפעול על דעת עצמם ולצאת למפגשים בעולם ולייצג מדיניות חוץ משלהם, מה שמעמיד את ממשלת ישראל הנבחרת והחוקית באור שלילי ונותנת למתנגדיה בעולם את הלגטימציה להכריז על ממשלת ישראל כממשלה סרבנית שלום וגורמים נזק בל יתואר למדינת ישראל.

ועוד מעיזים להכריז על ארגונם החדש בשמה של המדינה כמו "ישראל יוזמת" , אז לא ישראל לא יוזמת, אולי חברי אותו ארגון קיקיוני שחושב שיש לו את הזכות לדבר בשמה של מדינת ישראל ולייצגה חושב כך, אבל ממש לא, אותי אתם לא מייצגים וסביר להניח שכמוני חושבים עוד מאות אלפים, ואין לכם שום סמכות לדבר בשם ישראל ולייצגה, בשביל זה טרחנו ללכת לקלפי ביום הבוחר ובחרנו בממשלה הנבחרת שרק לה ואך ורק לה מותר לדבר בשמנו ולייצג את עמדתנו ואותנו אזרחי ישראל, גם אם זו ממשלה שחושבת אחרת מדרכנו אבל נבחרה באופן חוקי ולגטימי.

אף אחד לא נתן לכם את המנדט לדבר בנושא חלוקת ירושלים, פיצוי הפליטים ואם בפליטים עסקינן מדוע אינכם מזכירים את מאות אלפי היהודים שהשאירו רכוש במדינות ערב השונות במיליארדים ולדאוג לפיצויים על הרכוש הרב שאבד בעקבות הכרזת המדינה והצורך שלהם לברוח מבתיהם? סביר להניח שאם היה מדובר ביהודי אירופה כבר הייתם עושים זאת, אף אחד לא נתן לכם את המנדט לדבר על רמת הגולן ונסיגה ממנה תמורת שלום, לא הייתם אתם אותם אלה שסיפרתם לנו בשבחה של הנסיגה מעזה,לבנון? רק שלא היה לכם את היושרה לומר טעינו, ואת מחיר הדמים ששילמנו בעבור אותן נסיגות, מלחמת לבנון השנייה, ומטחי הטילים על דרום הארץ.

חלק מכל אותם יוזמים של אותה יומרנות להיות אלטרנטיבה לממשלת ישראל הם כל מיני לשעברים למינהם ששימשו כראשי שב"כ וקצינים בכירים שהיום מנהלים עסקים בכל מיני חברות, עושים מליונים לביתם ובעבור קידום עסקיהם מוכנים למכור אותנו בנזיד עדשים, לא בכדי באותה רשימה של הזויים נמצאים כל מיני טייקונים ששדדו את אוצרות המדינה ועדין עושים זאת ולא מתביישים לדבר בשבח הסוציאליזם והשמאל.

אף אחד לא בחר אתכם, ולא מעונין ביוזמותיכם, רוצים לשנות?  תצטרפו למפלגת השחיתות "קדימה"או למפלגה ההיא שחוץ מלעשות חרקירי לעצמה ולראשיה לא ששוה דבר, ורוצו לכנסת ותקדמו את יוזמותיכם ורעיונותכם, ותפעלו בכלים הדמוקרטים כיאה למדינה דמוקרטית, בפועלכם אתם אמנם אולי מצטלמים טוב, עושים רושם של ישראל השפוייה שוחרת השלום ומרצים את הפריץ שיושב עמוק עמוק בליבכם, אבל במקביל אתם עושים נזק למדינה ופוגעים בה ובנבחריה שמייצגים את דעת הרוב שלא רוצה אתכם ודומיכם יותר בשלטון, והיגיע הזמן שתפנימו זאת כי מאסנו כבר במקסמי השווא ומצגות השלום החלול שאתם בכוח מנסים למכור ולשווק לנו, ובו בזמן אנחנו ממשיכים לשלם את מחיר הדמים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר