מס' צפיות - 129
דירוג ממוצע -
5 סיבות להקמתו של כוח שיטור פרטי – מאת בני טל
מי מאיתנו לא מכיר את דמות המאבטח האישי שמלווה בכל סרט הוליוודי את מקבלי ההחלטות ואנשי העסקים הבכירים ביותר? חשוב לזכור עם זאת כי זהו רק סוג אחד של אבטחת אישים מתוך שורה ארוכה של סוגים נוספים. במאמר שלפניכם נציג חמישה מודלים שונים אשר יאפשרו לכם לעשות את הבחירה המושכלת והטובה ביותר עבורכם.
מאת: בני טל 04/05/11 (12:38)

מי מאיתנו לא מכיר את דמות המאבטח האישי שמלווה בכל סרט הוליוודי את מקבלי ההחלטות ואנשי העסקים הבכירים ביותר? חשוב לזכור עם זאת כי זהו רק סוג אחד של אבטחת אישים מתוך שורה ארוכה של סוגים נוספים. במאמר שלפניכם נציג חמישה מודלים שונים אשר יאפשרו לכם לעשות את הבחירה המושכלת והטובה ביותר עבורכם.

  • אבטחה אישית צמודה - זהו הסוג הקלאסי והמוכר ביותר. המאבטח שתשכרו יהפוך לצל שלכם וילווה אתכם לכל מקום אליו תלכו - החל מהרגע שבו תצאו מהבית בבוקר - דרך הפגישות במשרד ומחוצה לו - וכלה בחזרה למקום מגוריכם בשעות הערב. המאבטח שלכם לא יזוז מפתח ביתכם ועם סיום המשמרת שלו - ידאג לתחלופה ראוייה - כך שלא תחושו מופקרים ולו לרגע אחד. סוג זה של אבטחה מתאים בעיקר למי שמרגיש כי הוא נתון תחת איום מתמיד - חמור יותר או פחות - המצדיק את נוכחותו המתמדת של המאבטח.

  • אבטחה אזורית - המדובר במודל נוסף שאינו מתמקד בליווי והגנה מסביב לשעון כי אם בסריקה ואבטחה של האזור הסמוך למקום מגוריו ו\או הימצאותו של נשוא ההגנה. כך למשל עשוי המאבטח שתשכרו לסרוק עם הגעתכם הביתה את המכוניות שחונות בסמוך לבניין\לבית הפרטי ואף לתפוס עמדה במרחק של רדיוס סביר מהבית - תןך תצפות מתמיד על שביל הכניסה.

  • המשפחה מעל הכל - מעבר לאיום שעלול להישקף לחייכם ולהצריך אבטחה אישית במודל כזה או אחר - ראוי שתחשבו גם על שכירת מאבטחים (במקרה הצורך) למשפחה הקרובה ביותר שלכם - בן\בת זוגכם ו\או הילדים. במקרה של בן\בת הזוג מדובר על פי רוב באבטחה הכוללת מימד כזה או אחר של ליווי צמוד. עם זאת, שימו לב כי אבטחת הילדים - אם וכאשר תידרשו לכך - עלולה לדרוש היערכות מיוחדת שתכלול את ליווי הילדים למוסד החינוכי בו הם לומדים ואף יותר מכך.

  • אבטחה אישית באירועים הנערכים בסביבה פתוחה - כידוע, אין דינו של אירוע הנערך באולם סגור זהה לזה הנערך תחת כיפת השמיים. ארועים פתוחים מצריכים אפוא אזור היערכות מיוחד שדרכו יצטרכו לעבור כל הנכנסים אשר אף יתבקשו לעבור בדיקה בטחונית קצרה. בזאת לא תמה עבודת האבטחה שכן מעבר לעמדת הכניסה - זקוק המאובטח לכיפת הגנה מאסיבית אשר תמנע כל ניסיון לפגיעה - קלה כחמורה - בו.  במקרה כזה ישמשו כמה מהמאבטחים בבחינת שומרי סף אשר ימנעו כל גישה מיותרת לשטח הסטרילי שיוגדר על ידם - וזאת במקביל למאבטחים נוספים אשר ייצרו מעטפת הגנה בלתי חדירה סביב המאובטח.

  • אבטחה אישית וליווי בטיסה - פעמים רבות אלו הזקוקים לשירותי אבטחה אישיים מבלים חלק ניכר מזמנם בטיסות ממדינה למדינה - דבר הכרוך באבטחה אישית המצריכה התמחות מיוחדת בטיפול באיומים אויריים. על פי רוב יישב המאבטח בסמוך למאובטח ויפקח עין על הנעשה בטיסה. בטרם יעלו על המטוס עשוי המאבטח לבקש ואף לקבל אישור לצפות ברשימת הנוסעים על המטוס על מנת לאתר איומים פוטנציאליים. משימת האבטחה האווירית תסתיים עת יירד המאובטח מהמטוס - או אז יחזור המאבטח לדפוס האבטחה היבשתי הצמוד על כל המשתמע מכך.

לסיכום חשוב לזכור כי כל מי שזקוק לשירותי אבטחה אישיים חייב תחילה להגדיר (בעצמו או באמצעות סיוע מחברה המתמחה באבטחה אישית) לאיזה סוג של אבטחה הוא זקוק - וזאת על מנת שזו תענה על צרכיו בצורה הטובה ביותר.

הכותב הוא בני טל - אל"מ במיל', יו"ר חברת BTS בי.טי.אס בני טל סקיוריטי לפרטים נוספים : http://www.benital.co.il

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר