מס' צפיות - 135
דירוג ממוצע -
כיצד יכולה חברת אבטחה פרטית לסייע לרשויות מקומיות?
בימים שבהם הופכות הרשויות המקומיות למוקדי כוח של ממש גובר לעיתים קרובות האיום על חייהם של ראשי הערים ועל סביבת עבודתם. נוסף על כך ולאור המצב הבטחוני הלא פשוט במדינת ישראל הופכות הרשויות המקומיות לחזית ההתמודדות מול איומי הטרור ואתגרי הטבע.
מאת: בני טל 04/05/11 (12:29)

בימים שבהם הופכות הרשויות המקומיות למוקדי כוח של ממש גובר לעיתים קרובות האיום על חייהם של ראשי הערים ועל סביבת עבודתם. נוסף על כך ולאור המצב הבטחוני הלא פשוט במדינת ישראל הופכות הרשויות המקומיות לחזית ההתמודדות מול איומי הטרור ואתגרי הטבע.

חברת אבטחה פרטית ומקצועית ערוכה אפוא להציע לרשויות המקומיות בישראל סל פתרונות רחב ומגוון שיהפוך את חייהם של ראשי הערים להרבה יותר קלים מבעבר.במאמר שלפניכם נתייחס לכמה מהפתרונות השכיחים ביותר.

·
אבטחה אישית של ראש העיר ועובדי העירייה - במקרה של איום ישיר על מי מעובדי הרשות העירונית תתבקש חברת האבטחה לספק לאדם נשוא האיום הגנה וליווי צמוד ממקום העבודה עד בית המגורים וחזרה. האבטחה עשויה להיות גלויה ו\או סמויה וחלקה ולכלול כמות גדולה או קטנה של מאבטחים בהתאם לדרישות.

·
אבטחת מוסדות העיריה - לא פעם אנו שומעים כי באישון לילה נפרצו משרדי הרשות המקומית ובעקבות כך נגנבו משטחה מחשבים אישיים ומסמכים הנוגעים לפעילותה השוטפת. נוכחותם הממשית של מאבטחים אשר מסוגלים להרתיע פורצים תסייע רבות בשמירה על מבני המועצה ותחסוך לכל הגורמים המעורבים עוגמת נפש רבה ואף נזק גדול מכך. הנוכחות הפיזית של המאבטחים אף תלווה בקישור ישיר למוקד החירום של החברה אשר תקבל התראה בעת פריצה ותשלח באופן מיידי כוחות תגבור למקום האירוע.

·
הצבת מצלמות אבטחה ומכשירי ציתות - חברת האבטחה שתשכור המועצה המקומית עשויים לספק לראש העיר את האפשרות להציב בתחום העירייה מצלמות אבטחה, סמויות או גלויות, ואף מכשירי ציתות מתקדמים אשר יאפשרו לו להסיר חשדות וספקות כאלה ואחרים שעשויים להתעורר אצלו בדבר דפוס התנהלותם של עובדיו.

במילים אחרות, מכשירי המעקב אשר תעמיד החברה לרשותם של קברניטי העירייה (ובמקרים מסויימים אף לרשותו של מבקר העירייה) יאפשרו להם לנהל מעקב רנדומלי אחרי עובדי העירייה ולוודא כי לא מתבצעים בשטחה כל מעשים בלתי חוקיים שעלולים להוביל לכדי פתיחתה של חקירה משטרתית.

מתן פתרונות תוכנה לשעת חירום - חברות אבטחה פרטיות מתמחות בפיתוח תוכנות לשעת חירום המאפשרות להנהלת העיריה ובמיוחד לאלו בתחומה המופקדים על בטחונה של העיר - לשלוט בלחיצת כפתור אחת בכל המערכות הממוחשבות של העיר במקרה של אסון ולמפות באופן מיידי את משאביה החיוניים - ובכך להקל על תהליכי השיקום.

כך למשל במקרה של רעידת אדמה יוכל ראש העיריה להבין בנקל מהם המקומות שנפגעו ואילו נקודות אסטרטגיות עדיין נמצאים בסכנה ממשית - וכמובן מהם הדרכים לפתרון הבעיה. ניהול האירוע כולו מבוסס אם כן לא רק על יציאה לשטח אלא גם על ניהול חמ"ל ממוחשב שיהפך לחדר בקרה לעת מצוא בפרק זמן של שניות בודדות - והכל מבניין העירייה.

· העברת סדנאות הגנה אישית לעובדים - לבסוף, אחד הענפים שבהם מתמחות רובן הגדול של חברות האבטחה הפרטיות הוא העברת סדנאות הגנה אישיות ללקוחותיהם - ואין ספק כי עובדי הרשויות המקומיות - זוטרים ובכירים כאחד -  עשויים להינות מסדנאות ואלו ואף להפיק מהן תועלת רבה.

הכותב הוא בני טל - אל"מ במיל', יו"ר חברת BTS בי.טי.אס בני טל סקיוריטי לפרטים נוספים : http://www.benital.co.il

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר