מס' צפיות - 161
דירוג ממוצע -
מסתבר שהזמן לא מרפא חוליי עבר
מאת: kalligula 26/04/11 (21:43)

לא פעם טוענים כלפינו שלזמן יש יכולת לרפא או לפחות לעמעם תחושות שנאה,אבלות, וכו'.

אז נכון שהרבה פעמים הדברים נאמרים יותר כדברי ניחומים למישהו ששכל קרוב שנפטר, ובימים הראשונים נראה שחרב עליו עולמו ומנסים לנחמו, או כאשר חלילה מישהו פוגע בנו ואנחנו חשים תחושת כאב והשפלה על בגידת החבר, ענין שרק לזמן יש את היכולת להעביר את הענין לפרופורציה עד להיעלמותו לתהומות הנשייה.

כאשר הזמן הזה מתפרש לאורכן של 33 שנים, על כמה וכמה.

מה ניתן לעשות ב34 שנים? לחנך כמעט 3 מחזורים של ילדים מכיתה א עד י"ב, לחנך דור שלם למציאות אחרת, ללמד את אותו דור על יתרונות השלום, להסיט מילארדי משאבים לטובת בניית צבא והעצמתו לטובת השקעה בתשתיות, חינוך,תרבות ושאר הדברים שמדינה שפוייה שחפצה בשלום עושה בעיתות שלום.

אז אומנם יכול גם להיות שמאידך הענין  יכול לפעול בכיוון ההפוך, כי מי שהשתתף במלחמות וחווה מפלות לא ימהר לחוותן שוב, מאידך אלה שלא חוו זאת ולא חוו מלחמה על בשרם אלא רק זכו ללמוד עליה במערכת הלימוד, אולי לא יודעים במה דברים אמורים, הרוגים,פצועים,שיקום,נטל כלכלי וכו'.

אפשר לסכם שבעזרת חינוך מתאים, אפשר להשיג את המטרה הרצוייה.

הסכם השלום בין ישראל למצרים נחתם לפני 34 שנים !!!, מדינת ישראל הוקמה ב1948 ולמעשה תקומתה היתה תחילת הסכסוך בין עם המצרים, שיחד עם עוד 6 מדינות החליטה לנסות להעיף את היישות החדשה שאך זה זכתה בעצמאות מהבריטים, ולא על חשבון הערבים שחיו בישראל קרי הפלשתינאים, הרי ישראל הכירה בתוכנית החלוקה של האו"ם ב1947 שהחליטה על חלוקת הארץ לבית לאומי לעם היהודי, והגדרה עצמית למיעוט הערבי החי בה. כך שלכאורה לא היה למצרים סיבה ועילא לפתוח במלחמה עם המדינה הצעירה שזה אך נולדה.

הסכסוך נמשך לאורך 30 שנה של מלחמות , מלחמת העצמאות, מבצע סיני שבו כבשה ישראל את חצי האי והחזירה אותו לאחריו לידי המצרים, מלחמת ששת הימים בה כבשה ישראל מחדש את חצי האי סיני, ומלחמת יום הכיפורים בה אמנם הצליחו המצרים לחצות את התעלה ולכבוש חזרה חלקים מסיני, אבל בסיומה היינו במרחק יריקה מפאתי קהיר ורק בלחץ המעצמות נעצרה המלחמה, אחרת אולי היינו הסיבה לפריצתה של מלחמת העולם השלישית אחרי האיום הסובייטי להצטרף לצידה של מצרים אילו צה"ל ימשיך בצעידתו לעבר קהיר.

בראייה היסטורית נכון לימים אלה עברנו 30 שנות מלחמה, ו34 שנות שלום, תכלס היו לנו יותר שנות שלום משנות מלחמה ואיבה, אלה כל אותן שנים שהיו צריכים ליצור מציאות של שלום ואחווה בין המדינות, כפי שקורה וקרה במרבית העולם הנורמלי והשפוי אותו אנחנו כ"כ מנסים לאמץ לפינה הזאת על הגלובוס.

אבל במזרח התיכון כמו במזרח התיכון הכל הפוך, מידי שנה מופיעה ברשתות הטלוויזיה סדרה בה אנחנו מככבים ככובשים צמאי דם, שוחטי ילדים ותינוקות, מפילים ברשתנו עלמות מצריות תמימות לצרכינו, פועלים נגד מצרים בעזרת יהודי העולם שלמעשה הם הם מנהלים את העולם הפוליטי והכלכלי כאחד ועוד ועוד, בתוכניות הלימודים של ילדי מצרים ישראל כלל אינה מופיעה על מפת המזרח התיכון ובעולם בכלל, היא פשוט לא קיימת !!!, אפילו מפגשי ספורט ותרבות לא מתקיימים בין המדינות, בחלקן ספורטאים מצרים אפילו לא עולים להתחרות בישראלים בטוענות שווא, ולאירועי ספורט בינלאומיים המתקיימים במצרים ישראל כלל לא מוזמנת מה שמנע ממנה קיום ואירוח מספר תחרויות בינלאומים בשל כך.

התיירות היא חד צדדית, הסיכוי שמצרי יקבל אשרת כניסה לישראל מטעם השלטונות שם (כן הם זקוקים לכך) שואף לאפס, עד בלתי ניתן להשגה, באקדמיה המצרית ישראל מוחרמת כך גם בתקשורת ובספרות מלבד סיפרי שיטנה שלא היו מביישים את הפרוטוקולים של זקני ציון, ופועלה של מצרים נגד ישראל בכל פורום בינלאומי אפשרי.

ועל כל אלה מה הפלא שהיום אחרי 34 שנות שלום עם מצרים, בסקר שנערך במצרים יותר ממחצית מתושבי מצרים נגד הסכם השלום עם ישראל והיו רוצים לראותו בטל ומבוטל,  ורק שליש היו רוצים לשמרו, ומעל75%מאוכלוסתה  דיעה חיובית    בפלג הקיצוני  "האחים מוסלמים" שעד אתמול היה מחוץ לחוק במצרים, והיום מתקיים ירח דבש מחודש עם איראן ושיתוף פעולה עם טורקיה נגד ישראל בכל הקשור לפורומים בינלאומיים.

הסכם שלום שעלה לנו בהחזרת חצי האי סיני שנכבש פעמים והוחזר פעמיים, אובדן הכנסות מנפט,שהביא למצרים סיוע אמריקאי של 3 מילארד דולר מידי שנה, והסכמי סחר חופשיים עימה לסחורות עם זיקה ישראלית, הקמת מפעלים ישראלים במצרים והעסקת אלפי פועלים מצרים בהם, על חשבון מפעלים בארץ, צבא שמצוייד בשיא הטכנולוגיה האמריקאית והתמודדות איתו תגבה מחיר יקר מאיתנו וזו רק ההתחלה.

היום כדי לזכות בנשיאות מצרים צריך להשמיץ את ישראל, ולצאת בהכרזות נגדה, כבר היום מתקיימת תחרות סמוייה מי קיצוני ובוטה יותר, כנראה ערובה לזכייה בבחירות, כאשר עתיד השלום לוטה בערפל ותוצאותיו יתבהרו רק בעתיד, שאם עד היום השלום היה קר וצונן וחד צדדי, בעתיד הוא יהיה קפוא עד לא קיים כלל, וכל מי שקיים יחסים עם ישראל מועמד למשפט בגין בגידה ושחיתות, מספיק לשמוע מה נאמר על הסכם רכישת הגז במצרים והאשמות  המועלות נגד המשטר הקודם בגין הסכמים אלה, שמכניסים לקופתה של מצרים מילארדי דולרים ולמרות זאת עדין מהווים כלי לניגוח והעמדה למשפט.

לכן אני מציע שנתחיל לחשוב יותר מפעם או פעמיים לפני ההתלהבות שלנו ממילת הקסם שלום, ובעיקר מהמחיר שהוא גובה מאיתנו והסכנות שאותו מחיר יעמיד אותנו בעתיד.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר