מס' צפיות - 163
דירוג ממוצע -
ככה יעשה לעובדים שכבר לא חפצים ביקרם
מאת: kalligula 08/03/11 (21:41)

אחד הדברים החשובים ביותר שכל ארגון, מקום עבודה חפצים בו, הוא ליצור לויאליות ונאמנות ואפילו מן גאוות יחידה של עובדיה לאותו ארגון או מקום עבודה.

כאשר הענינים הולכים טוב, אז הכל טוב, לא שחלילה ארגונים ומקומות עבודה כ"כ ממהרים לחלק או לשתף את עובדיהם ברווחים, גם אם מדובר בריווחי עתק, אלא אם מדובר בחברי הנהלה בכירים שבדר"כ כבר דואגים לשלשל לכיסהם מאות אלפי שקלים בחודש, או לדרוש אופציות וכו' ולא משנה שבאותו ארגון עליו הם מופקדים, ישנם כאלה שבקושי מרויחים משכורות מינימום.

היום התגלה פרצופו האמיתי של ארגון כזה, שבשנים האחרונות זכה להצלחה מסחררת (רק היושב במרומים יודע למה), גם בסטנדרטים בינלאומיים, שהתברר שהזכיין הישראלי של אותה רשת בינלאומית הוא אחד הריווחים ביותר של אותה רשת בעולם!!!

למי שלא הבין כל איזה רשת אני מדבר , אז התשובה היא רשת איקאה.

לפני כחודש ימים, סניף איקאה הראשון בארץ באזור התעשייה בנתניה, עלה באש עקב קצר חשמלי והסניף כולו נהרס טוטלית, והיום חודש אחרי עלו דחפורים על הסניף והרסו אותו כליל, וללאחריו תתחיל הבנייה מחדש של הסניף , שתארך בין חצי שנה לשנה, הרי לא כ"כ מהר מוותרים על מקום שמטיל ביצי זהב כמו הסניף הזה, למרות שלפני מספר חודשים נפתח הסניף החדש בראשל"צ, ואחר בשלבי בניה באזור הקריות.

בשבועיים האחרונים התחילו להתפרסם בכלי התקשורת, שלפחות מחצית מעובדי הסניף יפוטרו, עד לסיום בנייתו של הסניף החדש, למרות ההבטחות שפיזרו מנהלי הרשת, שהם ידאגו לעובדיהם ולא יפטרו אותם בזמן השיקום ובלה בלה בלה, אז הבטיחו.

אז על הפרת הבטחה שהיתה מהשפה לחוץ, ובעיקר לכבוד כלי התקשורת שסיקרו את שריפת הענק בסניף, ונסיון נואש לשמור על המוניטין של הרשת, עוד ניתן לסלוח , נגיד , אבל על סכין בגב זה כבר יותר מידי.

היום התברר שחברת איקאה ישראל ביטחה את המבנה ותכולתו באופן מלא, עוד התברר שהחברה כאילו ראתה את הנולד, אף ביטחה את עובדיה ושכרם לשנה במקרה של שריפה טוטלית של הסניף, בדיוק כפי שאכן ארע, אז אם כך ועובדי החברה ושכרם מבוטח לשנה, אז למה רוצה אותה חברה לפטר מחצית מעובדיה בסניף נתניה?

האם הכושי עשה את שלו ועכשיו יכול ללכת?

האם אלה לא אותם עובדים שהיו שותפים להצלחתו של הסניף הזה ברמה בינלאומית? שירתו נאמנה את מקום עבודתם? פיארו את הרשת? הרגישו בו כביתם? נתנו את נשמתם?  האם ככה גומלת רשת איקאה לעובדיה הנאמנים?

הרי ברור לכל שהענין כאן הוא בצע כסף נטו, למה לא לגרוף עוד כמה מאות אלפי שקלים בזמן עבודות השיקום? אז מה אם אותם עובדים יזרקו לרחוב, ויאלצו לחפש מקום פרנסה חדש, בתקופה כ"כ קשה ובעייתית.

פשוט ביזיון, בושה, וגועל נפש !!!

אני רק מקווה שאנחנו כלל הצרכנים נדע על התנהגותה והתנהלותה של הרשת מול עובדיה והיחס המחפיר שלה, ואני יותר מקווה שנדע לגמול לה על התנהגותה המבישה כלפי עובדיה ביום בו יפתחו שעריו בסיום בנייתו של הסניף החדש\ישן בנתניה, שלא לדבר על בעליה השבדים של הרשת שגם כך הפכו להיות המבקרים והשונאים הגדולים ביותר של ישראל באירופה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר