מס' צפיות - 149
דירוג ממוצע -
החיזור התמוה אחרי הגנרלים
מאת: kalligula 22/02/11 (23:38)

הפעם בניגוד לפעמים הקודמות, בחירת הרמטכ"ל לוותה באקורדים צורמים , וכל הענין הפך לפארסה אחת גדולה.

אז סוף סוף יש לנו רמטכ"ל חדש, אין ספק שהבחירה ראוייה ובני גנץ הוא הבחירה הטובה והנכונה לעת הזאת, אדם שקול ורציני ואפשר לומר שגם חזותו מרשימה, ואין תאור מתאים יותר לקצין וג'נטלמן ממנו.

ולאזרחות יצא הרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי שנכנס לתפקידו עקב מחדל מלחמת לבנון השניה, ומרבית כהונתו היתה שיקום צה"ל,  ובניית כוח המילואים והשקעה בציודו וההבנה שהמזרח התיכון החדש שאותו ניסו למכור לנו שנים התרחק לו, וכנראה ניאלץ להמתין עוד מספר שנים עד שאולי אותו חלום יקרום עור וגידים.

איך תיזכר תקופתו של אשכנזי בדברי הימים, כנראה נדע עוד מספר חודשים ,כי משהו מריח לי לא טוב בכל הקשור לשלהי כהונתו, בכל הקשור לפרשת הרפז, ועוד כמה ענינים הקשורים בחילופי הרמטכ"לות שרב הנסתר על הגלוי בנתיים,.

מבחינתי אשכנזי התנהל בהססנות, שאותה ראינו בעיקר במבצע"עופרת יצוקה", שהיה נראה יותר כמבצע הרס וסיבוב דוואין, מאשר מבצע ראוי ומתוכנן. ואת זה אני אומר בתור אחד שהיה שם, וראה את ההססנות, וחוסר ההחלטיות במבצע זה, שמשום מה הזכיר לי את מלחמת לבנון השנייה.

והחמור מכל שלמרות אותו מבצע, שסיימנו אותו טרם זמנו, ושוב הפקרנו  והשארנו שם את גלעד שליט בשביו, מבחינתי כשלון טוטלי שלאשכנזי יש לא מעט מניות באותו כישלון, לאור הידיעות שהוא הוא היה זה שהפעיל הרבה בלמים, ונדבק בהססנות של אותו רמטכ"ל אותו הוא החליף במלחמה כושלת אחרת, והפקרת  חיילים חטופים בלבנון.

במשך שנים הושמעה בארץ ביקורת על שלטון הגנרלים במדינת ישראל, כל גנרל שפשט מדים, עוד לפני שהוא עלה על אזרחי הוא כבר היה מצוייד בתעודת חבר מפלגה, כאשר בדר"כ כבר הובטחו לו תפקידים כאלה ואחרים. במשך שנים דיברו על הכמיהה להנהגה שאינה כוללת גנרלים בדימוס, אלא הנהגה אזרחית, עם סדר יום אזרחי, שלא מקדשת את רצון צה"ל באופן אוטומטי , והופכת אותנו לצבא שיש לו מדינה ולא כפי שצריך להיות, מדינה שיש לה צבא.

צחוק הגורל הוא שדוקא אחד משרי הביטחון היותר מוצלחים שהיו לנו, לא היה גנרל בדימוס אלא אזרח והכונה למשה ארנס למי שלא יודע על מי מדובר, אבל מרבית ממשלות ישראל כללו עשרות גנרלים בדימוס כולל ראשי ממשלה, ואיך נאמר בעדינות , רובם לא היו משהו שהצדיק את מעמדם החדש, הרי מה לאלוף בצה"ל או רב אלוף בעניני תקשורת,מסחר,רווחה,חינוך,תעשיה,תרבות,והרשימה עוד ארוכה.

והנה פתאום אנחנו עדים לקמפיין תקשורתי מתוזמן ותמוה משהו, על אותו חוק צינון שעבר בכנסת בו הוא מרחיק את אותם גנרלים משורות הפוליטיקה, הרי שנים הטיפו לנו כנגד אותם גנרלים, אז מה קרה פתאום שהלך הרוח השתנה?

אין ספק שלאשכנזי יש הערכה בציבור, והוא נחשב לנקי כפיים (בנתים), מה שגורם לכל אותם אינטרסנטים לנסות לרכב על גל האהדה לו אשכנזי זוכה בציבור, ובעיקר תחושת העוול שעל אי הארכת כהונתו , ומערכת היחסים הקלוקלת עם שר הבטחון הנוכחי אהוד ברק,.

אצלנו כפי שרק אצלנו יכול לקרות, המטרה מקדשת את האמצעים, וכל אותם עיתונאים שהטיפו לנו שנים כנגד כל אותם גנרלים התגייסו באחת למען שינוי חוק הצינון, וזירוז כניסתו של אשכנזי לפוליטיקה, לא צריך לנחש הרבה למי אשכנזי יחבור בפוליטיקה, התקשורת המגוייסת בעצם התגייסותה כבר מעידה על הכיוון הנכון מבחינתם, וכל מה שיכול לפגוע בנתניהו וברק ,מצדיק התגייסות זאת ובעיקר את התפנית של 180 מעלות בעמדות להם הם הטיפו שנים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר