מס' צפיות - 100
דירוג ממוצע -
ראיון עם רוחמה אברהם במלאת שנתיים לממשלת ביבי
השבוע, התראיינה חברת הכנסת רוחמה אברהם אצל שאול כהן, עורך אתר kr8 של קרית שמונה. בראיון, הביעה רוחמה אברהם את חוסר שביעות רצונה מתפקודה של הממשלה הנוכחית, "ממשלת המלכוד הלאומי" , כפי שהיא מכנה אותה, שממש לאחרונה מלאו שנתיים לבחירתה
מאת: רוחמה אברהם 21/02/11 (10:15)

השבוע, התראיינה חברת הכנסת רוחמה אברהם אצל שאול כהן, עורך אתר kr8 של קרית שמונה.
בראיון, הביעה רוחמה אברהם את חוסר שביעות רצונה מתפקודה של הממשלה הנוכחית, "ממשלת המלכוד הלאומי" , כפי שהיא מכנה אותה, שממש לאחרונה מלאו שנתיים לבחירתה.

"הבית הלבן לא ירים את הטלפון כאשר אנחנו נתקשר" - על בעיות חוץ ופנים

יחסי החוץ של מדינת ישראל רופפים מאי פעם לתחושתה של רוחמה אברהם. "מדינת ישראל הולכת לקראת בידוד עולמי קשה מאד . . . הבית הלבן עוד מעט לא ירים את הטלפון כאשר אנחנו נתקשר, אנחנו מאבדים את ידידתה הגדולה ביותר של מדינת ישראל, בה בשעה שהאזור (המזרח התיכון) . . . הולך לקראת קיצונות יתר".

מעבר לקשרי חוץ, מצביעה רוחמה אברהם אף על בעיות מבית, לא פנים-מדיניות, אלא סדקים בקשרים שבין המנהיגים והשרים שאמורים להוביל את המדינה, בהתייחסה להשפלת שר החוץ את ראש הממשלה, השפלת שר הביטחון את הרמטכ"ל והשפלת ראש הממשלה את שר האוצר. "אין הרמוניה משותפת בממשלה הנוכחית".

המיסים לא ירדו, התשלומים עלו והתושבים מממנים 40 שרים וסגניהם

בנוסף מתרעמת רוחמה אברהם על כמות השרים וסגני השרים, חלקם ללא תפקיד, כשמישהו צריך לממן את התקן שלהם "הרי מישהו צריך לממן את הלשכות, את העוזרים , את הנהגים, את המכוניות, את הדלק, את האבטחה, כל זה ממומן על ידי התושבים".

יותר מכך, מוסיפה כי נתניהו הבטיח לפני שנתיים כי יוריד את המיסים, ובמקום זאת עלו תשלומי הארנונה, המים, הדלק והחשמל. "והיום כאשר היתה הצעת חוק של קדימה להוריד את המס על המים, הממשלה הנוכחית התנגדה בכל תוקף. כי הרי מישהו צריך לממן את אותם שרים שלא עושים שום דבר. אני תוהה מתי ראש הממשלה נסע לשלומי, לאופקים, לקרית שמונה - לכל אותן ערי הפריפריה. . .מעמד הביניים היום חושב האם לנסוע ברכב או לקנות ארוחה חמה משפחתית ליום שישי. לאן הגענו?"

לפי הכלכלה חלה צמיחה - "אז יש 12 מיליארד שקל עודפים. זה מגיע לאזרח?"

בכל הנוגע לנתוני הצמיחה של התוצר המקומי גולמי, דוחה רוחמה אברהם בכל תוקף את הטענה כי מדובר בהישג. "אז יש 12 מיליארד שקל עודפים. זה מגיע לאזרח? אותו אזרח אשר אין לו מה לאכול בבית, שהוא צריך להתלבט האם לקנות את התרופה או את המזון או לשלוח את הילד למוסד חינוכי טוב יותר -האם בכך אנחנו משפרים עבורו את רמת החיים? . . . על פי הנתונים המעודכנים של מדד העוני, בישראל יש הרבה מאד משפחות עניות. מעמד הביניים הולך ומתרסק . . . אז אנחנו מצוינים במדדים ".

זוג צעיר לא יכול לרכוש היום דירה

המצב לדבריה של רוחמה אברהם, רק ילך ויחמיר. בעת שבה רכישת דירה היא חלום שווה ערך לסיכויים של אדם פרטי להגיע לירח, כדברי רוחמה, צריך גם לדאוג מה יהיה בעוד כחמד שנים, כאשר אנשים ובני נוער יסבלו מתזונה לקויה והבריאות והחינוך יעלו לנו יותר. "נתניהו התעלל ברפורמה הגדולה שלו במנהל. שנתיים הוא בממשלה, לא קרה שום דבר, הוא אמר שהרפורמה הזו נועדה כדי ליצור סיטואציה שבה זוג צעיר יוכל לרכוש דירה. אז מה קרה מאז? ההיפך, ההיפך קרה".

קדימה היתה טובה למדינה, ממשלת נתניהו מתעסקת בלא כלום

את דבריה מסכמת רוחמה אברהם כשהיא מתארת את המדינה שהשאירה ממשלת קדימה בידי הממשלה הנוכחית. "מדינת ישראל היתה לפני שנתיים כאשר היתה ממשלה בראשות קדימה במקום אחר לגמרי. אנחנו לא פגענו ברווחה, אנחנו לא פגענו בחינוך, אנחנו הבאנו שקט גם בגבול הצפוני וגם בגבול הדרומי. מדינת ישראל היתה במקום אחר בעולם."

באשר להיום ולעתיד, רוחמה אברהם אינה כה אופטימית. "אין לנו זמן, ישראל צריכה להיות חזקה מבחינה חברתית, ישראל צריכה להיות עמידה בפני כל הסכנות שעומדות בפניה. אני לא חושבת שאנחנו הולכים לקראת שקט בטחוני, אני חושבת שיש פה סכנות קיומיות והממשלה מתעלמת מהכול , עוסקת בדברים שהם תחת גולת כותרת אחת - כלום , פשוט כלום."

הכותבת היא ח"כ רוחמה אברהם – סגנית יו"ר הכנסת לפרטים נוספים על פועלה כנסו לאתר : http://www.ruhama-avraham.co.il/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר