מס' צפיות - 2523
דירוג ממוצע -
מי חיסל את מורניה?
יש כמה אפשרויות, ה-CIA, ישראל, הסורים, הלבנונים, האיראנים, חיזבאללה. נבחן איזו סיבה היה לכל אחד מהם.
מאת: דוד רביד 13/02/08 (22:34)

ה-CIA וישראל הם כמובן הראשונים שעולים על הדעת, מסיבות טובות. ידיו מגאולת בדם של אמריקאים ושל ישראלים רבים מספור, והדעת נותנת שאם צצה הזדמנות לחסל אותו, הם לא פספסו אותה. אבל להם היה, כמובן, קשה יותר להתקרב אליו מכל החשודים האחרים.

 

הבאים בתור הם הסורים. עולות כמה סיבות אפשריות לחיסולו על-ידם. הראשונה, להיפטר מהמחסל שנטרל בשליחותם את המדינאים הלבנונים שסירבו לרקוד לפי החליל שלהם. סיבה נוספת שעולה על הדעת היא מעורבותו היתרה בעסקי הסמים, אלה שקודם היו בידי המודיעין הסורי. ואחרי שהצבא הסורי נדחק מלבנון, עברו לידיים, לפחות בחלקם, של החיזבאללה- חיזבאללה, פירושו מורניה.

 

סיבה שלישית שעולה על הדעת הוא שוחד שקיבל המודיעין הסורי מה-CIA כפרס על חיסולו. בוושינגטון מונחים 5 מיליון $ ומחכים למחסל.  נראה לי שזה סכום מספיק כדי לקרוץ למחלקה זו, או אחרת, במודיעין הסורי. והסיבה האחרונה עלולה להיות הרצון של בשאר לרמוז שהוא מוכן לעסקים.

 

החשודים הבאים בתור הם הלבנונים, אלה שהיו קורבנות לרצחנותו בשנים האחרונות. גם לאיראנים עשויה להיות סיבה טובה לחסל אותו. הוא יודע יותר מכל אחד אחר על מעורבותם בפיגועים ההמוניים בבירות, בבואנוס איירס, ובמקומות אחרים. אם התעורר בליבם ספק כלשהו בדבר המשך נאמנותו העיוורת, צעד מתבקש הוא חיסולו.

 

ולא בשורה אחרונה בא בחשבון, כמזמין החיסול, האדון נסראללה. נסראללה נחשב כאחראי לאסון שפקד את העדה השיעית בלבנון. הרבה חמולות רואות בו הן כסוכן של איראן, והן כגורם ישיר למות יקיריהם. מורניה היחידי שעלול היה לסכן את מעמדו, ולכן הצורך להרחיקו.

 

נראה שלעולם לא נדע מי מכל אלה חיסל אותו באמת, ולא מן הנמנע שכמה מהם חברו יחד בבצוע. זה גורלו של בחור טוב שיש לו עודף של ידידים. איך אומר הפתגם? שמור אותי מידידי, עם אויבי אסתדר בעצמי. בילוי נעים לך, עימאד, עם 72 הבתולות.

 

(תמונה: עימאד מורנייה,  אתר ה FBI)

הכותב הוא שונא שחיתות ושונא שקר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר