מס' צפיות - 207
דירוג ממוצע -
החברה הסודית
מאת: אברי שחם 18/09/10 (08:06)

לפני כחודש קיבלתי בדואר אוויר מכתב מדהים בן שישה עמודים, כתוב באנגלית מצוינת, בידי בני אדם אינטליגנטיים, שמעולם לא זכיתי לקרוא כמוהו. כותבת המכתב - שחתמה בשם טיפאני - פנתה אליי בשמי המלא והדגישה שאינה מבקשת ממני כסף, או כל דבר אחר. היא בשרה לי על קיומה של חברה סודית, המורכבת מהאנשים המפורסמים ובעלי הכוח הרב ביותר בעולם (גם המילה illuminati הוזכרה) - שחקנים, מוסיקאים, מדענים, אינטלקטואלים, יזמים ועוד -  וספרה לי, כי אישים אלה, שאילו הייתה יכולה לנקוב בשמם, הייתי לבטח מכירם מהטלוויזיה והעיתונות, ניתחו את הפרופיל שלי וגילו שהתברכתי בתכונות לא רגילות, נדירות ומוסתרות, שהם מחפשים אחריהן ועל כן הם משגרים לי הזמנה להצטרף לשורותיהם. בגלל תכונותיי המיוחדות, החברה מוכנה חינם, אין כסף (ההדגשה במקור) לשתף אותי בסודותיה, בנות 2300 השנים, סודות שכתוצאה מהן אגיע אל המנוחה והנחלה, עושר בעל יתואר, אהבה, אושר ושקט נפשי מוחלט יהיו מנת חלקי. אוכל לזכות בהימורים, להצליח בעסקים, להיפטר מהרגליי המזיקים ולהפוך בריא יותר, לזכות בידידותם והערצתם של כולם, באהבת כל אישה בה אחפוץ, להתנבא על העתיד ואף לקרוא את מחשבות הסובבים אותי.

הגברת נשבעה בכתבי הקודש שכל זה נכון, החניפה לי על כישוריי, הדגישה פעם נוספת, כי אזכה בסודות כמוסים אלה, שכבר הוצעו עבורם סכומים המגיעים לעשרות אלפי דולרים, לגמרי בחינם וביקשה, כי "עד יום השישי הקרוב" אחזיר אליהם את דף ההזמנה שצורף למכתב, חתום על-ידי.

שלחתי את דף ההזמנה לכתובתה של תיבת דואר בארה"ב, אבל שמתי גם לב, כי המכתב שקיבלתי, נשלח מהונג קונג.

כעבור כשבועיים מצאתי בתיבת הדואר שלי מעטפה תפוחה, שנשלחה באמצעות חברת המשלוחים dhl ובה צרור ניירות.

ראשית קראתי את בירכת החברה הסודית אל חברה החדש. הם ביקשוני לעיין בחוברת האוריינטציה המצורפת בת 56 העמודים, הכוללת חמישה סיפורים אמיתיים. בהמשך נאמר לי, כי בחוברת מוצפנת הודעה סודית ואף אם לא אגלה מה היא, היא עדיין תיקלט אצלי ותוך שבועיים יקרו לי "שלושה דברים טובים מאוד הקשורים בכסף, כוח ואהבה". את הסודות הפנימיים המפורטים של החברה, אקבל בכתב-יד בן 680 עמודים ודי אם אך אציץ במשך כעשר דקות בכותרות המודגשות בחומר זה, כדי שתוך שבעים ושתיים שעות יקרו לי שניים-עשר דברים גדולים וטובים.    

אם אני רווק, אתאהב. אם אני עני, אמצא את הדרך לעושר. אם אני חולה, אבריא. אם אני כנוע ופחדן, אהפוך לאדם חזק וללא חת. אם אני מדוכא, אזכה באושר.

בסיום המכתב יצא המרצע מן השק. למרות שבמכתב הראשון הודגש לפחות שלוש פעמים, כי אקבל את כל החומר לגמרי בחינם, עתה נתבקשתי על-ידי האיש שחתם שוב רק בשמו הפרטי, ג'ף, לשלוח תוך שבעה ימים 200$ לכתובת בארה"ב, לכיסוי ההדפסה והמשלוח. ג'ף הזהיר אותי, כי זאת ההזדמנות החד-פעמית שלי. יותר לא יפנו אליי ובשום מחיר לא אוכל להזמין מהם את כתב היד המכיל את הסודות בנות 2300 שנים שהורישו לנו היוונים העתיקים.

מכתב נוסף שצורף לחבילה, נכתב על-ידי 'המורה הרוחני' שלי, שילווה אותי במשך שנה, בכניסתי "לחברת העילית של האנשים העשירים מאוד". האלמוני סיפר לי במקצת על כניסתו שלו לאותה החברה הסודית. איך ידע תיכף אחר עיון קצר בכתב היד, כיצד להרוויח 10,000 ואח"כ 100,000$ מדי יום ביומו, כיצד השקיע בבורסה במניות שאיש לא שיער, כי ערכן יעלה עשרות מונים, כיצד ראה חיל בכל תחום בחייו, כולל בחיי האהבה שלו. בסיום האיץ בי גם 'מורי', לא להסס ולהעביר את התשלום עבור כתב היד תוך שבעה ימים.

החוברת בת ה-56 העמודים כללה חמישה סיפורים "מדהימים" על אנשים בתחתית הסולם החברתי, השקועים בחובות, העומדים על סף גירושים, או שבת זוגם עזב אותם, השוקלים התאבדות, שאחרי קריאת כתב היד בן 680 העמודים, החלו להרוויח מיליונים בכל שנה, הפכו לעשירים כקורח, משבר הנישואין שלהם חלף, בת זוגם מבקשת לחזור אליהם ועתה הם צוחקים ונהנים כל היום, מקורות האנרגיה שלהם בלתי נדלים, הם נראים טוב, מרגישים מצוין וכל דאגתם היא באיזה אתר-נופש לבלות את חופשתם הבאה.

קראתי את החוברת בתשומת-לב רבה, אבל לא גיליתי את הקוד הסודי הטמון בה. מאז עבר רק שבוע ועד עתה גם לא קרה לי שום דבר מיוחד הראוי לאזכור. אני מרגיש מצוין, אבל לא יותר טוב, מאשר לפני קריאת החוברת ואף אם ארוויח לפתע סכום נאה בלוטו, לא אייחס זאת לקריאה בה. אחר הכל, אני משחק כבר לוטו במשך זמן רב והגיע הזמן, כי תוחזר לי חלק מהשקעתי.

את התשלום לא העברתי לארה"ב. נראה היה מוזר במקצת, כי אנשים המתפארים בכך, כי הם מרוויחים מיליונים וכל דבר שנוגעים בו הופך לזהב, זקוקים ל-200$ העלובים שלי. סיבה נוספת שתרמה להחלטתי לא "להשקיע בעתידי ובעתיד ילדיי" הייתה, כי בערימת המסמכים שהגיעה בצרור, הייתה גם מעטפה שנרשם עליה באותיות אדומות "תוכן לבוגרים". במכתב, לצד תרשים, המשווה את גודלם של אברי המין הגבריים, טען גבר, שהקריאה בכתב היד הסודי שיפרה לעין ארוך את ביצועיו המיניים, סיפר כיצד הצליח לכבוש כל נערה שחשק בה בימי לימודיו וגם כרגע, כמיליונר הנשוי למלכת יופי לשעבר, אב לילדים, עומדות לרשותו 37 נשים, המוכנות בכל רגע להגיע בריצה ולספק את מאווייו, אבל הוא אוהב את אשתו ומסתפק בה. איזה גדלות נפש!

ערכתי כמובן את החיפוש הרגיל שלי בגוגל. קיים בו שפע של חומר על 'החברה הסודית' ואודה על האמת, הוא איננו כולו שלילי. לצד עשרות התגובות על העוקץ, הרמאות, מעשה ההונאה, על מעלליה של קירסטן (החתומה על אחד מחמשת הסיפורים בחוברת), מצאתי גם סיפורים חיוביים בודדים, על אנשים ששילמו את התשלום המבוקש, קיבלו את כתב היד והתעשרו. הבעייה: אינך יודע, אם אלה הן אינן תגובות מגוייסות, שתפקידן לעורר אימון ולהביא לכך שאנשים תמימים נוספים יעשירו את כותב המכתבים האלמוני. אתם יודעים, תזרים שבועי של 200$ כפול כמה עשרות, או אולי מאות, יכול במהירות להפוך למיליונים.

זהו עוקץ שונה מהזה הניגרי, הידוע לשמצה. כותביו, יוזמיו אינטליגנטיים בהרבה והשקיעו מחשבה רבה בעבודתם. יש להניח, כי לעולם יכרסם בי ספק קטן: מה היה קורה אילו שילמתי את התשלום המבוקש? בדבר אחד אני בטוח. על שולחני היה נוחת כתב יד בן 680 עמודים, אבל האם תוכנו היה מעניק לי תובנה כלשהי?                    

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אוי אברי אברי
ענן בשלכת 15.10.10 (21:27)
2.
קצר?
אברי שחם 02.11.10 (18:09)