מס' צפיות - 166
דירוג ממוצע -
מנגנון השמדה עצמית
מאת: kalligula 12/08/10 (00:37)

לפעמים אני מתקשה להבין, מהי אותה תכונה שטבועה עמוק עמוק בנפשנו שמשולה למנגנון השמדה עצמית, לא פעם אני מבין מדוע העם שלנו עבר אין ספור תלאות לאורך ההיסטוריה, כנראה שאנחנו מזמינים את זה על עצמנו , וחמור מכך לא יודעים לנהוג אחרת.

ממשלת ישראל הקימה את ועדת טירקל,  המנדט שקיבלה ועדת טירקל היה מיועד להיות די מצומצם ולעסוק בתוקף המשפטי של פעולת ההשתלטות על המשט הטורקי לחופי רצועת עזה. על הוועדה היה גם לבחון האם הפעולות לאכיפת הסגר הימי עומדות בקנה אחד עם החוק הבינלאומי.

הועדה הזאת החליטה להפר את המנדט שלשמה היא הוקמה, ונראה שהתנהלותה של הועדה נראה יותר כמו ועדת חקירה ממלכתית, ומתחילה להידמות לועדת וינוגרד שחקרה את מלחמת לבנון השנייה.

אז אם כבר עושים הקבלה בין שתי ועדות אלה, לבין שני האירועים הנחקרים מן הראוי שהסיקור והדיווח יהיה אמין עם יושרה בסיסית של אלה המדווחים ומפרשנים את התנהלותן של הועדות.

היום בסיום חקירת הרמטכ"ל אשכנזי, הסתיימה החקירה של 3 האישים הבכירים בפרשה.

הדרג המדיני מוריד הוראה לביצוע לצבא, הצבא קובע אם ביכולתו לבצע את אותה הוראה, ומה המחיר שיגבה ע"י הצבא בגין אותה פעולה, הוא מציע דרך פעולה ומרגע קבלת האישור ע"י הדרג המדיני ,הכדור הופך בשלמותו למגרשו של הצבא.

היום בסיום עדותו של הרמטכ"ל, ברור לגמרי שהצבא לא הכין שיעורי בית כראוי, גם לא הכיר את אותו ארגון שתחת חסותו יצא אותו משט, וגם לא העריך נכון את הפעילים ששוהים על אותה אוניה ומידת ההתנגדות שתופעל מצידם, אחרת מן הסתם לא היו שולחים את חיילי צה"ל עם רובי פיינטבול לעצור את המשט ובכך מסכנים את שלומם של חיילי צה"ל, כך לפחות אני רוצה להאמין.

מן הראוי לציין שהמשט הזה לא היה הראשון, וכמוהו היו כבר עשרות ותמיד תמיד צה"ל עצר את אותם משטים ללא הסתבכות מיותרת , וסביר להניח שחשבו שכך יהיה גם הפעם וטעו בגדול.

חמור מכך לחשוב שעל אותה ספינת טרור היתה חברת כנסת ישראל, ופעילי שמאל ישראלים שהיו בקשר טלפוני יומיומי עם כלי התקשורת בישראל, את חלקם שמעתי יום יום במהדורת החדשות בבוקר, ואפילו אחד מהם לא טרח ליידע מישהו במדינה על אותם פעילי טירור שכל כוונתם היתה לפגוע בחיילי צה"ל והם עשו הכנות לכך לפני הגעת החיילים, מבחינתי מעשה פשע שגובל בבגידה !!!!!!!!!!!!!!!

אז עם כל הכבוד לרמטכ"ל שלכאורה יצא "גבר" ולקח מיד אחריות בניגוד לכאורה לראש הממשלה ושר הבטחון, אז חברים יקרים הוא עשה זאת כי תכלס הפעם זו היתה אשמתו הבלעדית של הצבא בכלל וחיל הים בפרט, בניגוד גמור למה שכל אותם עיתונאים ופרשנים מנסים למכור לנו.

במה שונה הענין כאן ממלחמת לבנון השנייה?

במלחמת לבנון השנייה, צה"ל נתן לממשלה 3 דרכי פעולה, הממשלה בטיפשותה הרבה, לא בחרה בשום דרך פעולה שהוצעה ע"י צה"ל, אלא ניסתה לעשות מישמש בין שתי דרכי פעולה שהוצעו, מה יצא? לא זה ולא זה, כי צבא עובד בצורה מסודרת ע"פ תוכניות מגירה שהוכנו מבעוד מועד לאותם תרחישים, וכאשר עושים לו בלאגן בתוכניות התוצאות נראות בהתאם ויוצאות עגומות, כפי שארע במלחמה לבנון השנייה.

אני אישית חודש לפני המלחמה השתתפתי בתרגיל אוגדה שדימה תרחיש חטיפת חייל, וכניסת צה"ל למלחמה בלבנון, כאשר ארעה החטיפה וגוייסנו בצו 8, מהרגע הראשון היה ברור שמשהו לא דופק, הלוא חודש לפני כן התאמנו על התרחיש הזה, אז מה הבעייה? למה איננו מבצעים את הפקודות ששיננו במשך חודשים? למה נשלחנו לגזרה שבכלל לא הכרנו? למה ישבנו בתוך בתים שבועיים וחצי בהמתנה לשד יודע מה כאשר מידי יום נוחתים עלינו פצמר"ים וקטיושות, וחוליות מחבלים מנסות לפגוע בנו?

כאן ברור שהיה מחדל, והצבא לא היה אשם, הוא התכונן לתרחיש הזה, אבל ההוראה הלא החלטית והלא ברורה שהתקבלה ע"י הדרג המדיני, גרמו לצבא לאבד את הידיים והראש, ולא פחות בגלל שבראש הצבא עמד אדם שלא היה לו מושג ירוק מה זה צה"ל, והיה שבוי בקונספציה שחיל האוויר יכול לפתור הכל, החלטה שערוריתית שכפה עלינו אריאל שרון ופורום החווה שחלק מאותו פורום כנראה מנסה לקבוע לנו מי יהיה הרמטכ"ל הבא, בכל מיני תחבולות וטריקים, והמבין יבין.

לא כך היה בענין המשט, הצבא לא העלה הסתגויות ולא טען שיש בעיתיות בעצירת המשט, ועיקר עיסוקו היה  באיך למנוע פגיעה בתדמיתה של ישראל ברמה התקשורתית, כאשר חיילים מונעים מפעילי שלום להגיש סיוע לאוכלוסיה שחייה תחת מצור, הדבר השני שהעסיק את הצבא היה איך עושים זאת בדרך שהכי פחות תפגע במערכת היחסים השבירה עם טורקיה, שזו מצידה עשתה הכל ע"מ להערים קשיים ולסבך את המצב כמה שאפשר.

אותם דברים היו גם אלה שהעסיקו את הדרג המדיני, שהיה ברור לו שלעצירת המשט בדרך צבאית יהיו השלכות בעיקר על דימויה של המדינה בתקשורת העולמית ולא פחות על האפשרות של ניתוק הקשרים הדיפלומטים עם טורקיה שיש להם השלכה ברמה האסטרטגית, שאלוהים יעזור לנו כאשר הנשק והטכנולוגיה שלנו שמכרו לטורקים ישמשו לפגיעה בחיילי צה"ל כפי שקרה עם איראן במלחמת לבנון הראשונה.

לצערי התקשורת בישראל, תעשה הכל כולל פגיעה במדינה ע"מ להוכיח את צדקת דרכה והשקפת עולמה כפי שעשתה לפני החתימה על הסכמי אוסלו, היציאה מלבנון, ההתנתקות, ועוד, השמאל בישראל יהיה מוכן למכור את כולנו ע"מ לחזור לשלטון, תזכורת קלה קיבלנו לפני מספר שבועות כאשר חיים רמון ניסה לשכנע אישיות פלשתינאית לא לקבל את הצעותיה של ישראל ולהמתין לחילופי שלטון, ודוגמאות כאלה יש לרוב, תקשיבו לביילין ושו"ת ותבינו.

לצערי התנהלותם של התקשורת והשמאל בישראל יביאו לכך שאתה ועדת טירקל שהיתה אמורה לבדוק שני ענינים מסויימים, תגרום לכך שועדת טירקל תהיה זו שבזכותה יוגש לישראל מכתב הזמנה לבית המשפט הבינלאומי בהאג ע"מ להישפט על פשעים כנגד האנושות, וטיוטת סיכומי הועדה והפרשנויות של התקשורת יהפכו להיות כתב האשמה נגד כולנו !!!

מנגנון השמדה עצמית, כבר אמרנו?

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר