מס' צפיות - 169
דירוג ממוצע -
ארה"ב תקעה לנו סכין בגב
מאת: kalligula 30/05/10 (23:38)

השבוע נפל דבר, אמנם אנחנו כרגיל מנסים לטמון את הראש בחול, ולהתעלם מההשלכות ארוכות הטווח להחלטה זו, אבל להחלטה שהתקבלה, למרות שבנתיים היא רק ברמה ההצהרתית, עוד נשמע בעתיד הקרוב, מהר יותר ממה שאנו חושבים.

אפשר לומר שאבן הדומינו התחילה במסעה להפלת שאר האבנים.

ההחלטה שהתקבלה באו"ם בועידת הסקר על פירוז המזרח בתיכון מנשק גרעיני ומניעת הפצתו, כאשר ישראל כרגיל היא היא ולא אחרת מככבת בדוח הסיכום, שנחתם ע"י 189 מדינות כולל ארה"ב, זהו ענין שאל לנו לזלזל בו, כי ההשלכות של החלטה זו, שקובעת שעל מזכ"ל האו"ם לארגן ועידה ב2012 שכל תכליתה פירוז המזרח התיכון מנשק גרעיני, ופתיחת מתקניה של ישראל בפני פיקוח של סבב"א.

כמובן שאיראן אינה מוזכרת בדוח הזה, וכך גם סוריה שרק עכשיו נחשפו מתקניה הסודיים שהופצצו כן או לא ע"י ישראל, כמו נסיונותיהן של מצרים וירדן להתחיל לחתור להשיג יכולות גרעיניות, למטרות שלום כמובן, הלוא רק אנחנו הבריון השכונתי.

החומרה בהחלטה הזאת, היא בעיקרה הסכמתה של ארה"ב לאשר נוסח הסכם זה, דבר שלא נעשה עד היום למרות נסיונות העבר, ונראה שארה"ב "מכרה" אותנו בעבור האינטרסים שלה, כיאה למדניותו של הנשיא אובמה, שמתברר שתקופת כהונתו הופכת להיות מסוכנת יותר ויותר לישראל ולעתידה.

עצם הסכמתה של ארה"ב לחתום על ההסכם, מבלי להזכיר את איראן בענין הופכת את כל הענין לחמור שבעתיים, וחושפת את ערוותה של ארה"ב בכל הקשור למדיניות החוץ של ממשל אובמה וכשלונו בזירה זו, כמו גם בזירות אחרות כמו צפון קוריאה,מזרח אירופה ועוד.

צר לי שראש הממשלה שקיבל את ההחלטה במהלך נסיעתו לצרפת וקנדה, ומבין את משמעותה לא נוקט עמדה יותר קיצונית כמו דחיית הזמנתו של הנשיא אובמה לפגישה שתיערך ביום שלישי הקרוב, כאקט מחאה למדיניותו של אובמה,וסיכון בטחונה של מדינת ישראל, הלוא ברור לכל שהחלטתו של אובמה להזמין את נתניהו לביקור, נעשתה משיקולים פנימיים ולצרכיו, לאור הביקורת ההולכת וגוברת על מדיניות החוץ שלו בכלל וישראל בפרט.

מדוע שאנחנו נשחק לידיו? ונעזור לו?

כי קבלת ההחלטה הזו, למי שאינו מבין את משמעותה עלולה תוך שנתיים לדרוש מישראל לפתוח את מתקניה הגרעינים בפני פיקוח בין לאומי, ואילו אם תסרב ישראל לעשות זאת יכול להוביל הדבר להוביל לסנקציות כלכליות כנגד ישראל, כפי שאנו מנסים היום לגרום לאיראן, כמילות השיר "איך שגלגל מסתובב לו".

אנחנו בני העם היהודי, שעמדנו בפני שואה וכמעט כלייה, כאשר מרבית אומות העולם עמדו מנגד ולא עשו דבר להצלתנו, חלקן אף שיתפו פעולה, וחלקן היו שותפות בעקיפין כמו בריטניה וארה"ב עצמן, בריטניה באיסורה על כניסת פליטים לארץ ישראל, וארה"ב בסגירת השערים כולל החזרת אוניות פליטים בחזרה לתופת, מוכיח שיותר לעולם לא ניתן לאחרים להחליט על גורלנו, ולעולם לא נסמוך עליהן בעיניים עצומות, בכל הקשור לבטחוננו ושלומנו.

כי למרות כל המלחמות שנכפו עלינו, גם בשעות הקשות ביותר כמו ביום הכיפורים , עדין לא עשינו שימוש בנשק יום הדין וגילינו אחריות כפי שאני לא משוכנע שאחרים היו עומדים בפיתוי בשעות מצוקה אלה, נשק שיהווה כגורם הרתעה מספר אחד שאין אחר שישתווה לו, בנסיונות להשמידנו ולמחוק אותנו מהמפה כפי שמצהירים ברייש גלי מנהיגי איראן, החמאס, החיזבאללה ושאר ארגוני האיסלאם הפונדמליסטי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר