מס' צפיות - 220
דירוג ממוצע -
בנק ישראל נגד הזוגות הצעירים
מאת: kalligula 24/05/10 (23:36)

אחד ממשאת הנפש של כל ישראלי הוא שיהיה לו בית משל עצמו, אולי כחלק מהשאיפות שלנו כישראלים להשיל מעצמנו את כל הדימויים והסממנים שלהיותנו יהודים כמו גלות, היהודי הנודד, ארעיות, וכו.

או אולי מילות ההמנון שלנו "להיות עם חופשי בארצנו", שבה אנחנו יכולים להתיישב בכל מקום בו אנו רוצים, ללא מתן דין וחשבון והסברים לפריץ מהגולה, או להידחק בתוככי גטו, או קהילה יהודית מסוגרת ומפוחדת.

משום מה הפער בין רמת ההשתכרות של ישראלי ממוצע, לבין יוקר המחייה במדינה, שלא לדבר על יוקר הדיור הוא מהגבוהים בעולם.

אתה מגיע לת"א לדוגמא, רואה עשרות מגדלים שנושקים לשמים, בהם יש מאות דירות, ובשלב שעדין רק השלד עומד ונראה שהמגדל רחוק מסיום, כבר מתנוסס שלט ענק שמכריז שמכל המגדל הזה על עשרות דירותיו נשארו אולי במקרה הטוב, ואם התמזל מזלך שתי דירות אחרונות למכירה.

כאשר ברור לך שכל דירה בבנין הזה עולה מינימום 1.000,000 $  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אם  משכורת ממוצעת במשק עומדת בערך על 7000 ש"ח, אתה שואל את עצמך, למי בכלל יש את היכולת לגייס סכומים כאלה ולרכוש דירה בבנינים אלה?

אז בעבור מי בונים את כל הדירות הללו? תושבי חוץ שמכינים להם עיר מקלט לימים חשוכים שיגיע חלילה בארצות מוצאם?דירות שעומדות ריקות, או משמשות כהכנסה מדמי שכירות שהולכים ותופחים מידי שנה, הכנסה פטורה ממס, מה שמעניק לאותם בעלי יכולת אפיק השקעה ע"ח מעוטי היכולת.

דירה ממוצעת בישראל עולה 1,000,000 ש"ח, ע"פ פרסום של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מתברר שישראלי ממוצע צריך לעבוד מעל 12 שנה ע"מ לרכוש בית !!!, לא אוכל,לא בילויים, נופשים,חופשות,ילדים, נטו משכורות בעבור בית.

זוג צעיר בישראל שזה עתה התחתן, ללא עזרה מההורים, סבתות, משפחה ומשכנתא לא מסוגל לרכוש בית בישראל 2010 זו עובדה,לא משנה שנולדת כאן, שירתת בצבא, עמדת בכל החובות והמטלות שהציבו בפנייך, כל אלה לא יעמדו לזכותך, ומסתבר שהיום החליט בנק ישראל בטוב ליבו להקשיח את עמדתו ,ועם עד היום יכולת לקבל מימון של 70% מהנכס אתה עומד לרכוש, היום החליט בנק ישראל להעלות את הרף ולדרוש ממך להשיג 40% מימון עצמי ולקבל משכנתא רק על 60% מערך הנכס.

למה לדאוג לאזרחי המדינה? לזוגות הצעירים? ליוצאי צבא? משרתי המילואים? משלמי המיסים? הרי הבנקים ויציבותם חשובים לעין ערוך מעמך ישראל, איך יוכלו לקבל הבכירים של הבנקים ובנק ישראל בראשותם משכורות 13,14,15 בונוסים של מליוני שקלים, ומענקי פרישה שיכולים לכלכל 5 דורות של משפחה ישראלית ממוצעת?.

אבל אל דאגה כאשר כל אותם מנהלי בנקים מושחתים יביאו לנפילת הבנקים עליהם הם אחראים, את החשבון הם יגישו לכם כי ברור לכל שנפילתם תביא לקריסת כל מערכות הכלכליות במדינה, והמדינה לא יכולה להרשות לעצמה מצב כזה ומיד תתגייס להצילם, ומי זו המדינה? אני אתה ושאר משלמי המיסים , בדיוק כפי שקרה באמצע שנות השמונים בהם קרסו הבנקים.

כאשר אתה רואה את כל הסיפורים והשחיתויות מסביב, הולילנד, sea &sun, הפרוייקט בחיפה על הים, המרינה בהרצליה, והרשימה עוד ארוכה כאורך הגלות, אתה מתחיל להבין מדוע הדיור בישראל יקר כ"כ, הלוא מי יממן את כל המושחתים האלה , שבזכות "שימונם" מעלים את ערך הנכס שזה עתה עומד להיבנות.

זוג צעיר מן הסתם הוצאותיו גבוהות יותר, גידול ילדים, חינוכם, ותק קצר במקום העבודה במקרה הטוב, ולימודים במוסדות השכלה גבוהה במקרה הרע, ועל כל אלה נוספת המשכנתא שיושבת כאבן ריחיים על צווארם, וע"פ החלטת בנק ישראל משקלה של אבן הריחיים תלך ותגדל.

אז מה הפלא שישראל במקום הראשון בעולם החופשי בשיעור עניים ? היחס בין עשירים ועניים רק הולך ומתעצם עם השנים? וקיבלנו אפילו הערה בענין מארגון oecd על פערים אלה, אותו ארגון שאנחנו כ"כ גאים שקיבל אותנו לזרועותיו בימים אלה.

תודה לך בנק ישראל, אחד המוסדים המושחתים יותר שקיימים במדינה ומהיום אוייב הזוגות הצעירים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר