מס' צפיות - 336
דירוג ממוצע -
אובמה = סכנה לישראל
מאת: kalligula 05/05/10 (22:25)

מי שעוקב אחרי הבלוג שלי, יודע שעוד טרם בחירתו של אובמה לנשיאות ארה"ב, כתבתי כאן שלדעתי אובמה הוא פשוט יהיה אסון לישראל, כאשר יגורתי בא לי.

למעשה אובמה הוא לא רק אסון לישראל, הוא אסון לכל מדינות המערב שארה"ב אמורה להיות המעצמה שתחתיה חוסות מדינות המערב, ואת תוצאות מדיניות החוץ הכושלת  של ממשלו אפשר היה להבין ולחוש אם כניסתו לתפקיד, כאשר הוא בחר והעדיף לנסות לשקם את מעמדה של ארה"ב במזרח הרחוק ועם מדינות ערב על חשבון בנות בריתה המסורתיות של ארה"ב.

את כשלון מדיניותו של אובמה חשות כל מדינות מזרח אירופה, ומדינות הקווקז שנופלות כמו אפקט דומינו היישר לזרועותיה של רוסיה, שבוחשת בכל הקלחת במדינות אלה, ע"מ לסלק את אחיזתה של ארה"ב בחצר האחורית של רוסיה, והן נופלות אחת אחת כפרי בשל לידיו של פוטין, החל מאוקראינה ופולין במערב ועד אזרביג'אן   וגיאורגיה  במזרח.

מצד אחד הוא יושה עם מנהיגי רוסיה וחותם איתם על הסכמים לצמצום הארסנל הגרעיני של מדינות אלה, ובעבור זה הוא מוכר את מדינות מזרח אירופה והקווקז בנזיד עדשים בשביל אותו הסכם.

בהתנהלותו במזרח התיכון, אובמה עשה את כל השגיאות האפשריות שרק ניתן היה לעלות על הדעת, הוא הלך לועידת מדינות האיסלאם והתנצל על יחסה של ארה"ב למדינות אלה, ובעבור הידוק הקשרים איתן הוא מכר אותנו, וגרוע מכך בסביבתו נשמעים הקולות שישראל היא יותר נטל מאשר תועלת לאינטרסים של ארה"ב.

אובמה היה האיש שנתן את הכוח לרשות הפלשתינאית לטפס על עץ גבוה ולהעמיד תנאים לממשלת ישראל בעבור תחילת שיחות שלום, שהחזירו אותנו 20 שנה אחורה, לכאורה נראה שהאינטרס הוא רק של ישראל שצריכה להתכופף ולהתחנן לרשות הפלשתינאית שתסכים רק להתיישב לשולחן המו"מ, תוך כדי התניית תנאים.

יחסו של אובמה לישראל, גורם להקשחת העמדות של מדינות ערב, חלק ממדינות אירופה, דבר שגרם אפילו לגדול ידידיה של ישראל (ברלוסקוני) להכריז השבוע שהוא מחוייב ליישר קו עם עמדות הקהיליה האירופית בגלל שמדיניותו הפרו ישראלית גורמת לאיטליה לחוש מוקצה בקרב חברותיה.

בימים האחרונים בראשותה של ידידתו החדשה של אובמה , מצרים שמנהלת ומובילה מהלך של חשיפת סודות הגרעין של ישראל ופירוזה, נושא שארה"ב במשך כל השנים הדפה והצליחה למונעו, ממשלו של אובמה מתחיל לגלות סימנים שלא עוד, וכנראה גם בנושא זה כנראה יתגלע עימות עם ארה"ב שהודיעה היום שהיא מוכנה לקדם תהליך של פירוז המזרח התיכון מנשק גרעיני כאשר ברור לכולם שהמטרה היא סודות הגרעין של ישראל ופירוזה.

כל זה קורה בעיצומו של תהליך התגרענותה איראן שהיום כבר ברור לכל שזה לא אם תהיה לה פצצת גרעין, אלא מתי, כאשר אחמניג'אד מצליח לסובב את כל העולם ובראשם ארה"ב על אצבעו , עד הרגע בו ייערך הניסוי הגרעיני שיתן את ההוכחה שאיראן נכנסה למועדון הגרעין המצומצם והפכה להיות מעצמה גרעינית , ואז נראה מי בכלל יהיה מסוגל להתעסק איתה, בדיוק כפי שכשלה ארה"ב בהתנהלותה מול צפון קוריאה.

מי שמכיר קצת את ההיסטוריה של ארה"ב יודע איך היא מסוגלת להפקיר מדינה ברגע שתם התפקיד ההיסטורי שלה ואין יותר אינטרס בה.

אז כן אובמה הוא צעיר חינני חייכן, שופע הומור ומרבה להתבדח אבל במקביל הוא מוביל את העולם המערבי לעבר אסון ואנחנו הראשונים לשלם את המחיר ובגדול.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מסכימה לצערי עם כל מילה ל"ת
רחל 13.09.11 (21:31)