מס' צפיות - 349
דירוג ממוצע -
להחרים את עמיר בניון
מאת: עמנואל שלמון 21/04/10 (21:34)

מי שקרא את שורותיו או שמע את מילותיו של השיר הבכייני החדש של הזמר המהולל עמיר בניון לא יכול שלא להתמלא זעם. בשיר, שנקרא "אני אחיך", בניון מטיח אשמה כלפי השמאל הישראלי. הוא פותח את השיר את המילים הבאות: "אני שומר לך על הזהות, אני מגן לך על הילדים/ אני מוסר את נפשי בשביל המשפחה שלך ואתה יורק לי בפנים"

 

אם בניון היה משרת בצבא, עוד היה אפשר להתייחס לטענות, אך זהו, שבניון לא שירת בצבא. לטענתו, הוא שוחרר כתוצאה מסיבות בריאותיות שלא אפשרו לו לשרת. לגיטימי. אבל לא לגיטימי שאותו אחד שלא שירת בצבא כותב בשירו: "אני שומר לך על הזהות, אני מגן לך על הילדים". גם אם בניון שוחרר מסיבות הגיוניות, מאיפה החוצפה לומר שהוא מגן לשמאלני המצוי על ילדיו, שהוא "מסתער תמיד קדימה"? הרי הוא לא שירת מעולם בצבא!

 

אבל זה לא הכול. בניון מייצג דעה שהולכת ורווחת בציבור הישראלי, לפיה השמאלנים הם עוכרי ישראל-אוהבי ערבים-יפי נפש-אשכנזים וכו' וכו'. זאת דעה של טיפשים, שלא שמעו מעולם על חופש הביטוי, שלא מוכנים לקבל דעה שונה משלהם, שלא מבינים שלא כל מי שמתנגד הוא שונא. שלא לדבר על ההכללה הנוראית שבניון עושה בשירו. אם בניון היה יחיד בדעתו היה אפשר פשוט לומר שלא צריך לקחת אותו ברצינות, אך כשהוא מייצג דעה של אנשים רבים בעם זה מדאיג.

 

השמאל מגזים לפעמים, במיוחד בנושא הטענות לפיהן ישראל צבא לא מוסרי, שנשמעו יותר ויותר אחרי מבצע עופרת יצוקה. דו"ח של צה"ל בעקבות המבצע הוכיח שרוב הנהרגים הם מחבלים ולא ילדים חפים מפשע. העובדה שגם חפים משפע נהרגו הם משום שזה המחיר שמשלמים כשיוצאים למלחמה.

 

 ועם זאת, לא כולם באגף השמאלי של המפה הפוליטית יורקים על חיילים, מקללים אותם ומתנגדים למדינה. יתר על כן, מדובר במיעוט. השמאל מורכב ברובו מאנשים ציוניים ששירתו בצה"ל. זאת ועוד: הקיצוניים בקרב השמאל עדיפים על הקיצוניים בקרב הימין, משום שהשניים לא בוחלים באלימות פיזית. כמה רוצחים יש מהשמאל בהשוואה לרוצחים מהימין? כמה מקרי אלימות כלפי שמאלנים היו ביחס למקרי אלימות כלפי ימניים? התשובה ברורה.

 

השירים של עמיר בניון מעידים לא רק על הרמה הנמוכה של הז'אנר המזרחי (לזה כבר התרגלנו), שבניון מהווה חלק ממנו, אלא בעיקר על בכיינות ובורות, כאמור. אדם שחושב שכל מי שמציג דעה שונה הוא "שונא" הוא אדם שצריך להוקיע. לכן, יש לקרוא לציבור הרחב שלא לשמוע, ובטח שלא לקנות, את השירים של בניון. לא שזה לא חוקי, גם בניון זכאי ליהנות מחופש הביטוי, אבל רצוי שכל אחד שהולך לקנות דיסק של בניון שיחשוב לפני למי הוא משלם ועל מה הוא משלם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אח שלי אמר מי אתם
יהודי 22.04.10 (06:54)
2.
בואנה אתה לא מתבייש?
אביב 22.04.10 (13:41)
3.
ל-1 ול-2
עמנואל שלמון 22.04.10 (22:05)
4.
ל3
כספיון 24.04.10 (04:44)