מס' צפיות - 342
דירוג ממוצע -
לא להתפתה אחרי הסיפור זאב זאב
מאת: kalligula 14/04/10 (23:13)

אחד הדברים הכי מרגיזים במדינה שלנו, זה הזכרון הקולקטיבי הקצר שלנו.

אז נכון כל פעם כאשר מגיעים לפסח, או לתקופת החגים מתחילה הנהירה של הישראלים לעבר חצי האי סיני.

כל מי שהיה שם, מן הסתם התמכר למקום הזה, המרחבים העצומים והשקט הלא מוסבר הזה מכל סממן של ציוליזציה ומירוץ החיים המטורף בו אנו חיים, כלשכן הניתוק מהעיתונים ומהדורות החדשות מהארץ.

אבל חייבים לזכור שלמרות השלום הקר כקרחון השורר עם מצרים, הנסיעה לסיני שאינה מצריכה בויזה כמו למצרים גופה, אלא בתעודת מעבר שמקנה את הזכות להיות בחופים עד אזור נואיבה פחות או יותר, נותנת את התחושה שאתה לא ממש במצרים, והסכנות החלות עלייך שם לא תופסות בסיני.

מאידך אסור לשכוח, שהשליטה של הצבא המצרי מאד מוגבלת, ואותם בדואים שידועים כמארחים למופת, עלולים באותה המידה להפוך את עורם ולמכור אותך בעבור חופן דולרים, ואפילו לעיתים יסתפקו בלירות מצריות.

בסה"כ מרחבי סיניי נחשבים לארץ ללא דין וללא דיין, כאשר יכולות השלטון בו מוגבלות ולמעשה היא קרקע פורייה להברחות שיכולות להיות של עובדים לא חוקיים שמגיעים מאפריקה בואכה ישראל, אותן הברחות של נשים שנמכרות לעבוד בזנות בארץ, ועד הברחות הנשק הענקיות שמועברות דרך סיני לעבר רצועת עזה, שכל מטרתן לפגוע בישראל.

כאשר ידוע שאחד הנשקים הטובים ביותר של ארגוני הטרור הוא בדמות חטיפת ישראלים לטובת קלף מיקוח בעד שחרור אסירים או כל מטרה אחרת.

אני מציע לכל אזרח ישראלי לקרוא את הספר"מדינת ישראל תעשה הכל" של העיתונאי רונן ברגמן ,כדי להבין איך אנחנו מדינת ישראל הבאנו עלינו במו ידינו, את הענין הזה של חטיפת חייל או אזרח בעבור השגת מטרות ארגוני הטרור, למעשה ישראל היתה המדינה שסללה את הדרך לארגוני הטרור להשתמש בשיטה זו, כאשר עשתה את כל הטעויות והשגיאות בכל דרך התנהלותה מול ארגוני הטרור, בכל הקשור למו"מ לשחרור חטופים או שבויים.

בניגוד גמור לנסיונותיה להטיף לכלל העולם לא לנהל מו"מ עם טירוריסטים כלשכן להכנע לדרישותיהם.

מספיק לראות איך עושים לנו בית ספר , ארגוני הטרור בכל הקשור במחדל הזה שנקרא גלעד שליט שאוטוטו נעלם מתודעת הציבור, ואיך אנחנו מתנהלים בענינו.

ולכן כאשר מתפרסמת אזהרת מסע למקום זה או אחר, אל לנו לזלזל ולהקל ראש בענין, ולהבין שמספיק אותו אחוז אחד שאכן ייחטף ישראלי וימצא עצמו פתאום בתוככי הרצועה בחדר אחד עם החייל גלעד שליט, שלמרות הפיתוי הרב, ולמרות החופשה הזולה, המחיר בגינה עלול להיות יקר שבעתיים הן לנופש עצמו והן לנו כמדינה.

או לחילופין כל ישראלי שיחליט לקחת את גורלו בידיו, שיחתום על מסמך שהוא משחרר את המדינה מאחריות לגורלו.

מצרים מצידה כבר עושה מטעמים מהענין, ויוצאת באשמה גורפת נגד מדינת ישראל שלכאורה  מנסה לפגוע בענף התיירות במצרים,ושאר האשמות חסרות שחר, רק שוכחת לציין מדוע היא העבירה מסר חמור לחמאס שאם אזרח ישראלי יועבר לשטחי הרצועה עקב חטיפתו מסיני, המחיר שיגבה מחמאס יהיה יקר ומר, לא בכדי סגר החמאס את כל מנהרות ההברחה מסיני לרצועה למרות נסיונות ההכחשה, מה שנותן משנה תוקף לאותה אזהרת מסע שפרסמה ישראל.

אז אולי אנחנו חשים כמו בסיפור זאב זאב , אבל למרות הכל הסיכוי הקל שבקלים שהפעם זה כן יקרה לא שווה את הסיכון.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר