מס' צפיות - 216
דירוג ממוצע -
ממשלת חלם
מאת: רינה 22/03/10 (19:42)

ההתנהלות של ביבי לאחרונה בעניין החזרת המוחות שברחו הביתה מזכירה לי את הבדיחה על חכמי חלם. הייתה להם לחכמי חלם פרה, אבל לא היה מספיק עשב להאכיל את הפרה ולכן שלחו אותה לרעות בשדות זרים. חורף אחד ירד הרבה גשם ועל הגג צמח עשב. הרבה עשב. חכמי חלם ישר חשבו על הפרה והביאו אותה אל הבית שעל גגו צמח עשב והשקיעו המון מאמצים להעלות את הפרה לגג כדי שתאכל מהעשב.

היו שם המון מדרגות והגג היה משופע וחבל היה לחכמי חלם להפסיד את העשב הירוק והם משכו את הפרה מקדימה ודחפו אותה מאחורה והפרה גם היא עשתה מאמצים, אבל לא הצליחה להגיע לגג. הם מנסים עד עצם היום הזה, אבל העשב צומח למעלה והפרה נמצאת למטה ולאף אחד אין את הרעיון לעלות לגג, לקצור את העשב ולהגיש לפרה.

כנראה גם ביבי הוא מצאצאי חכמי חלם. אני בטוחה בזה. ביבי אישר תוכנית בסכום של שבעה מליארד שקל כדי להחזיר את המוחות הישראלים המבריקים הביתה. הוא הקים ועדה שגם עלתה הרבה כסף כדי שיהגו את הרעיון הזה. הם הגו והוא אישר, לפי התוכנית יקבלו החוזרים דיור ועבודה, אני מניחה שהעבודה היא עבודת מחקר, בינתיים המוחות יושבים שם במקומות אחרים ושוקלים ובינתיים ביבי והועדה מחפשים עוד רעיונות כדי לפתות אותם לחזור הביתה.

אבל, אף אחד מהם לא חשב על הרעיון להשקיע את שבעה המיליארד במוחות שכבר נמצאים כאן. בכסף הזה אפשר בהחלט לטפח ולהשקיע במחקרים, לתת עבודה ודיור לאלה שעדיין לא יצאו מכאן ולעודד אותם להשאר. כל שנה מקבל מחזור חדש של מוחות מבריקים תואר ראשון ותואר שני ובכלל זה גם מסלול ישיר לדוקטורט שגם אותו גומרים כל שנה מחדש ואין להם מקום בארץ כי חכמי החלם כבר הכינו מקומות עבודה לאלה שנמצאים בחו"ל במטרה לשאוב אותם בחזרה.

עוד מההתנהלות של חכמי החלם וביבי בראשם זה הבניה במזרח ירושלים. הבניה שבגללה יש היום משבר עם ארה"ב שמצטרף למשבר עם טורקיה ולמשבר עם הפלשתינאים.

אני בעד שיפסיקו לבנות במזרח ירושלים. שיפסיקו לבנות בכללל בירושלים. הבנאים הם התושבים הערבים ממזרח ירושלים. אין בנאים ישראלים, בשביל הישראלים זאת פחיתות כבוד לעבוד בבניה. כשיפסיקו לבנות במזרח ירושלים ישארו המפרנסים הערבים ללא פרנסה. הם יצטרכו כמו אחיהם בעזה לכתוש חצץ ולנסות למכור אותו בשקל אחד לקילו.  ברגע שיווכחו שאין עבודת בניה, הם יתחננו לבנות במזרח ירושלים וגם ארה"ב תראה בזה מעשה הומניטרי ותצטרף לדרישה להמשיך את הבניה. ביבי יעשה להם טובה ויסכים שיבנו במזרח ירושלים.

עוד מעשה הומניטרי שיכול לזכות את ביבי בכמה נקודות זה חדר המיון בבית חולים ברזילי באשקלון. שיגיד לקומץ החרדים לא! הם לא יקבעו איפה בדיוק יהיה חדר המיון ואם באותו המקום יש עצמות עתיקות, שיקחו את העצמות ויעשו בהן מה שהם רוצים. לא יקרה כלום אם הוא יוותר על העצמות ויוכיח את הכוחניות שהוא חושב שיש לו באסרטיביות מול החרדים. זאת לא חוכמה להוכיח כוחניות מול אישה כמו ציפי ליבני ולקחת ממנה בכוח את השלטון בטענה המגוכחת שהעם רוצה ממשלה ימנית. ככה נראית ממשלה ימנית? כנועה וצייתנית?

כאילו מה יקרה אם חדר המיון יבנה לפי התוכניות המקוריות? החרדם יעזבו את הממשלה והממשלה תתפרק? אז עד כמה שהבנתי יש לו מספיק מעריצים שיבחרו בו מחדש ואז הוא יוכל להקים ממשלה בלי הדתיים וחדר המיון יהיה במקום שנקבע. בכסף הזה שיחסך אפשר יהיה לממן עוד כמה מחקרים ומעבדות למוחות המבריקים אם מהארץ או מחו"ל. 

בינתיים זאת ממשלת חלם.

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כמה דברים
חיים צ 25.03.10 (19:25)