מס' צפיות - 222
דירוג ממוצע -
הדברת מזיקים
הדברת מזיקים יעולה להעשות בדרכים רבות כאשר כיום ניתן לבצע הדברה שאינה פוגעת בסביבה ולא גורמת לנזקים לבני האדם או לבעלי החיים - מדובר על הדברה ירוקה נטולת חומרים כימיים וכן הדברה אלקטרונית. על שיטות הדברה
מאת: אופיר ורדי 23/02/10 (07:49)

כל בית בישראל בין אם בית פרטי או דירה בבניין דירות זקוק להדברת מזיקים פעם אחת בשנה לפחות. מזיקים יכולים להגיע במגוון צורות ומטרדים כאשר אלו המתגוררים באזורים כפריים כמו קיבוצים ומושבים יסבלו ממזיקים שונים מהמזיקים שפוקדים דירות בערים צפופות.

כך או כך כאשר אנו קוראים למדביר, אנו מצפים כי בעיית המזיקים תיפתר כמה שיותר מהר וכי ביתנו יהיה נקי ממזיקים למשך תקופה ארוכה ככל הניתן.

בניגוד לבעלי מקצוע אחרים שמזמינים לבית כמו טכנאי מכונות כביסה או אינסטלטור, כאשר מדובר בהדברת מזיקים לא חייבים לחכות שהחולדות יתרבו בעליית הגג או שהטרמיטים יחסלו את המשקופים בבית. על מנת לשמור על בית נקי ממזיקים אפשר לדאוג לפעילות מונעת ולהזמין אחת לשנה מדביר אשר יבצע הדברה, בין אם כימית או ירוקה, על מנת למנוע מהמזיקים להגיע אל ביתכם מלכתחילה.

אחת מהשיטות הוותיקות ביותר להדברה היא הדברה ביולוגית. סוג כזה של הדברה נעשה בייחוד בתחום החקלאות שבה נוהגים להשתמש הרבה בהדברה כימית שגורמת לנזק לבני אדם עקב הפגיעה במקורות המזון. בהדברה ביולוגית אנו בדרך כלל מתערבים בתוך המערכת האקולוגית ומשנים אותה, לדוגמא פיזור של זן מסוים של חרק אשר יגרום לחיסולו של זן אחר באותו האזור. למרות שאין בהדברה אקולוגית שימוש בחומרים מזיקים היא לא תמיד יעילה כמו הדברה כימית והיא לא באמת פרקטית לשימוש בבתים פרטיים.

סוגי ההדברה שכן מותאמים לשימוש בבית הם ההדברה הכימית המוכרת כל כך בה מרססים חומרים רעילים בין אם כפעולה מונעת ובין אם בתגובה להופעת מזיקים. לאלו המעוניינים בהדברה ידידותית יותר לסביבה ישנה את ההדברה הירוקה שמשתמשת בחומרים על מנת לסלק את המזיקים, אך אילו חומרים שאינם מזיקים לבני אדם או לחיות מחמד והם מתפרקים במהרה כך שאינם פוגעים באדמה או במים. ולבסוף ישנה גם את ההדברה האלקטרונית שמשבשת את השדה האלקטרומגנטי של המזיק ובעצם גורמת לו לעזוב את מקום הימצאו.

המפתח להדברה נכונה הוא להתאים את סוג ההדברה וכמובן את כמות ההדברה לסוג המזיק ולגודל הבעיה שהוא יוצר. לפעמים במידה ומדובר בבעיית מזיקים וותיקה כמו במקרים בהם תיקנים וחרקי מזון התבססו בקינים בכל רחבי הבית, לא בטוח שהדברה אלקטרונית או הדברה ירוקה יוכלו לפתור את הבעיה וגם אם יפתרו, לא בטוח שהפיתרון יישמר לטווח ארוך ולכן לעתים אין מנוס משימוש בהדברה כימית.

תפקידו של המדביר הוא להגיע לשורש הבעיה בכל סוג של מזיק ולזהות את הקן ממנו מגיעים המזיקים. לאחר מכן חשוב לזהות באיזה סוג ספציפי של מזיק מדובר שכן יש יותר מזן אחד של נמלים, תיקנים או חרקי מזון וכל אחד מהם דורש התייחסות שונה. במקרים מסוימים ייתכן ולא יידרש שימוש בחומרים כלל כאשר במקרים אחרים לא תהיה ברירה מלפנות את הבית לכמה שעות ולרסס בחומרים כימיים.

 

בחסות אתר הדברת מזיקים - כל מה שצריך לדעת על הדברה, איתור מדביר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר