מס' צפיות - 7613
דירוג ממוצע -
כל מה שאתם צריכים לדעת לפני קניית מטבח חדש
עומדים לפני קניית מטבח חדש? הנה כמה טיפים טובים שיעזרו לכם בהחלטות ובתכנון.
מאת: shipuznik 06/01/15 (09:53)

קניית מטבח חדש היא לא דבר פשוט בכלל. למעשה מדובר באחת הקניות המורכבות ביותר בתחום הבנייה בפרט ובכלל. המטבח עצמו מורכב מהרבה מאוד אלמנטים שונים שאמורים בסופו של יום להתחבר יחד ולהתאים אחד לשני. באתר שלנו אנו עוסקים הרבה במדריכים וכתבות העוסקות במטבחים והיום נציג לכם כמה טיפים אותם סקרנו באתר.

 

ארונות למטבח - איזה לקנות?

 

אחד הדברים הראשונים שעומדים לפנינו בקניית מטבח חדש היא בחירת ארונות מטבח חדשים. הארונות הם למעשה החזות והפנים של המטבח וסוג וצבע הארון שתבחרו הוא בעיקר ישפיע על המראה הכללי של המטבח.

 

טיפ: כדאי להתחיל עם הארונות ולאחר שבוחרים את הצבע הרצוי, לבחור על פיו את סגנון השיש ושאר המוצרים הנלויים.

 

ארונות המטבח מורכבים למעשה משני חלקים - גוף הארון ודלת. בעוד גוף הארון חשוב מבחינת חוזק החומר ואיכותו, דלת הארון חשובה יותר מבחינה עיצובית וויזואלית. מבחינת חומר הארונות, ניתן לחלק את הארונות לזולים העשויים מ-MDF או סיבית ולאלו היקרים יותר שעשויים מעץ מלא או סנדוויץ'.

 

סוג הארונות למטבח הוא גדול מאוד וישנם ארונות הזזה, ארונות עם ויריטנה או בלי, ארונות מסתובבים ועוד. מבחינת המחירים, אפשר למצוא ארונות מטבח זולים החל מ-5000 ש"ח והמחיר יכול לטפס עד ל-20,000 ש"ח ויותר לארונות היוקרתיים.

 

שיש למטבח - איזה לבחור?

 

אחרי שמסיימים עם הארונות, הדבר החשוב הבא הוא קניית שיש למטבח חדש. ישנם סוגים רבים של משטחי שיש למטבח כאשר המשטח הנפוץ ביותר בישראל הוא שיש קיסר של חברת אבן קיסר. סוגים נוספים שנפוצים הם שיש חברון, שיש גרניט ושיש קוריאן. לכל אחד מהסוגים יש יתרונות וחסרונות אחד מול השני ואנו ממליצים לכם לקרוא את הכתבה באתר שלנו שמפרטת בפירוט רב על כל אחד מהיתרונות והחסרונות של המשטחים השונים.

 

טיפ: חישבו עם עצמכם מה הכי חשוב לכם בשיש למטבח ורשמו לכם רשימה של סדרי עדיפויות בין הפרמטרים הבאים: מחיר, חוזק, ניקיון ועיצוב. לאחר שתחלקו את הפרמטרים הבאים לפי סדר עדיפויות, תוכלו לדעת בדיוק איזה סוג שיש הכי מתאים ונכון למטבח שלכם.

 

אי למטבח - לא רק לעשירים

 

אם פעם אי למטבח היה נחלתם של העשירים בלבד, בשנים האחרונות חל מפנה עצום בתחום והיום מטבחים רגילים רבים כוללים בתוכם גם אי מטבח יפה ונוצץ. הסיבות לכך הן רבות, ראשית, שוק הנדל"ן והדירות החדשות שהתפתח בצורה עצומה בעשור האחרון הביא עימו הרבה יותר מטבחים גדולים במטר מרובע המספיק בשביל לאכלס גם אי במטבח. שנית, התחרות הגדולה בין החברות המייצרות בישראל ואלו המייבאות מחו"ל ריהוט למטבח, גרמו להוזלה דרסטית של המחירים והיום גם זוג צעיר מבוסס יכול להרשות לעצמו אי במטבח.

 

מבחינת הסוגים, ניתן למצוא כיום בחנויות אי למטבחל מעוגל, אי למטבח עם מפלסים, אי למטבח הכולל כיור וברז ואפילו אי הכולל בתוכו גם כיריים.

 

טיפ: חשוב להשאיר מרווח של לפחות מטר אחד בין האי לבין הארונות התחתונים ממול כדי לא ליצור צפיפות במטבח.

 

מבחינת המחירים, אפשר למצוא כיום איי מטבח החל מ-4000 ש"ח - אמנם פשוטים יחסית אבל עדיין עושים את העבודה ואילו האיים היוקרתיים יכולים להגיע בקלות גם ל-15,000 ש"ח.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מאמר לארונות מטבח
יצחק 07.01.15 (04:25)
2.
ממליץ על "פשטות מטבחים"
עידן 12.01.15 (15:14)