מס' צפיות - 7641
דירוג ממוצע -
ההנחייה המקוממת של משרד החינוך
עם פתיחת עונת הבגרויות הוציא משרד החינוך הנחייה מקוממת . לפי ההנחייה שהוצגה אמש (ב') ע"י משרד החינוך:כי במקרה של אי-סדרים במהלך קיומה של בחינת הבגרות תותר ענישה קולקטיבית אשר תכלול בין-השאר פסילת המבחן לכל ילדי הכיתה.
מאת: רועי אורן 11/05/15 (20:14)

עם פתיחת עונת הבגרויות הוציא משרד החינוך הנחייה מקוממת .

לפי ההנחייה שהוצגה אמש (ב') ע"י משרד החינוך:כי במקרה של אי-סדרים במהלך קיומה של בחינת הבגרות תותר ענישה קולקטיבית אשר תכלול בין-השאר פסילת המבחן לכל ילדי הכיתה.

לא ברור מהי הסיבה להנחייה גורפת זו ,אך נודע כי מנכ"ל המועצה הלאומית לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן שלח מכתב למנכל"ית משרד החינוך מיכל כהן בדרישה לבטל הנחיה זו אשר פוגעת בזכויות התלמידים.

ההיגיון אומר שאם קיימים אי-סדרים בבחינה ,צריך להעניש את הגורם המפריע, ולא ללכת על הפתרון הקל לפיו צריך להעניש את כל הכיתה ,ולפגוע בתלמידים שלא היו מעורבים בקיומם של אי-הסדרים.

החלטה זו מוכיחה עד כמה משרד החינוך לא מסוגל להתמודד עם קיומן של בחינות הבגרות ולהתקין תקנות שימנעו הדלפת טפסים מגורמי חינוך מצד אחד, לבין ההשגחה של מורים על כיתה בעת קיומו של מבחן הבגרות.

הגיע הזמן שמשרד החינוך יעשה סדר בין כתליו ויחשוב איך לתקן את הפגמים שלא יפגעו בתלמידים אשר לא חטאו.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
NILE 7 ל"ת
anoshalassi 28.05.15 (10:50)
2.
NILE 7 ל"ת
anoshalassi 28.05.15 (10:53)