מס' צפיות - 262
דירוג ממוצע -
במחיר הזה לא מעונינים, תודה.
מאת: kalligula 05/02/10 (13:23)

לא, בפירוש לא.

לא מוכנים לשלם את מחיר השלום עם סוריה !!!

אני חושב שכאשר בוחנים את מחיר השלום הזה, לעומת מה שנקבל, כאשר הם עצמם אומרים שאין בכוונתם לקיים שלום במתכונת הישראלית ע"פ השקפת עולמנו, אז אין הצדקה לשלם מחיר יקר זה.

נכון שלשיטתם הם צודקים, מספיק לראות את השלום עם מצרים, שיותר קיבלה מאשר נתנה, רק לראות את העונשים והחרמות של שני עיתונאים מצרים בכירים השבוע, שכל חטאם היה שראיינו את שגריר ישראל במצרים רחמנא ליצלן, או העיזו לבקר בישראל.

מרבית הישראלים פוחדים לנסוע לבקר במדינה זו, ושיקום מי שיגיד שלא כך הדבר, תחושת אי הנוחות שאוחזת בך במעבר הגבול בטאבה, שזה עוד סביל לכו תנסו להיות בליבה של מצרים ותבינו על מה אני מדבר, מנסיון.

אותו הדין לגבי ירדן, שאצלנו יודעים לספר שמדינה זו נוהגת כך מאכזבתה מהסכם השלום ופירותיו, כי לא השקענו שם מספיק, לא הפרחנו להם את השממה, ולא הצפנו אותם בתיירים, ומה הם עשו עבורנו?

כאשר הסורים רואים את מצב הענינים, למה להם בכלל להתאמץ יתר על המידה? הלוא אצלנו תמיד יתפרסו ויקומו אלה שיזעקו את המילה שלום שלום שלום, יהיו מוכנים להוריד את תחתוניהם, ולסובב את אחוריהם המשומן, ותפאדל רק כנסו.

למה שלא נקח דוגמאות משכנותיה האחרות של סוריה?

לבנון שהיא למעשה חלק מסוריה, ורק בזכות הצרפתים שישבו כאן הוקמה כבית למיעוט המארוני שחי בה, במרחב האיסלאמי הזה, עברה שבעה מדורי גיהנום מרגע הקמתה, בעיקר בגלל אי הסכמתה של סוריה לקבל נטע זר זה, והנה השנה ירדה סוריה מהעץ והכירה בלבנון כמדינה ריבונית ועצמאית והקימה שגרירות בבירות, שאין יותר מכך להצביע על הכרה בריבונות.

טורקיה שכנתה מצפון של סוריה, כבשה מסוריה את חבל אלכסנדרון בצפונה של המדינה, הן נלחמו על חבל ארץ זה ואין ויכוח כלל ששטח זה היה חלק מסוריה, האם זה מפריע לסוריה וטורקיה היום לקיים ירח דבש, ולחתום על עשרות הסכמים בילטראלים בין שתי מדינות אלה?

מדוע אנחנו צריכים להיות שונים בענין?

רמת הגולן נמצאת תחת שלטון ישראל יותר שנים מאשר היתה תחת ריבונות סורית מאז הקמתה, סוריה היתה זו שגילתה תוקפנות כלפי ישראל והפסידה את רמת הגולן בגלל תוקפנותה, ולכן אסור לנו לרדת משם, שתשאר כמזכרת למחיר התוקפנות ומה המחיר על מעשה זה.

המרחק מהגבול הנוכחי לדמשק אמור לשמש לנו ערובה לכך שסוריה תחשוב עשרות פעמים לפני רצונה להניע את הטנקים ולהשתמש בצבאה המיושן, לא כך יהיו פני הדבריםביום שאחרי, כי לשיטתה מרבית מדינת ישראל הם חלק מסוריה הגדולה.

אסד הבן, יכול לעשות שרירים עד מחר, לאיים במלחמה הוא ומרבית חבריו לשלטון הטרור שהוא משליט, אנחנו מאידך אסור לנו להבהל וליפול למלכודת השלום המדומה שממנו נצא רק מופסדים.

לכן ההרותיו של אביגדור ליברמן שבסה"כ ענה לסורים בשפתם שלהם, והחליט להבהיר לצד השני שאנחנו לא נבהלים ולא חוששים מאיומי סרק אלה, כמובן שהתקשורת המגוייסת עושה מטעמים מהכרזותיו של ליברמן ומתקיפים אותו על אמירותיו, אבל אני מבטיח שאם יעשה משאל רחוב 90% מאזרחי המדינה היהודים יעמדו מאחוריו.

שבענו כבר מדיבוריהם והבטחותיהם של השמאל בראשות העיתונות בישראל, לשיטתם היינו צריכים כבר לחיות בגן עדן, מרגע חתימת הסכמי אוסלו, פינוי רצועת עזה, היציאה מלבנון, השלום עם מצרים וירדן והרשימה ארוכה, מ קיבלנו ? מספיק להביט ימינה ושמאלה כדי להבין את התשובה.

ציפי ליבני וחבר מריעה האופורטוניסטים מקדימה הייתי אומר שאתם האחרונים בעולם שיש להם הזכות לומר מילה, כלשכן לבקר, איך הצלחתם ב7 שנות שלטונכם, להביא עלינו שתי מלחמות, ושלושה חיילים חטופים,הקמת חמאסטן בדרום, וכניעה לחיזבאללה בצפון, שאת פירות הביאושים שזרעתם אז אנחנו משלמים היום , הן במדיניות החוץ והן פנים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר