מס' צפיות - 483
דירוג ממוצע -
תרחישים לעופרת יצוקה 2: סיפור קצר
האם אחד משני התרחישים בסיפור עומד להתממש? אם כן, איזה מהם?
מאת: איציק ויסמן 28/01/10 (17:39)

תנאי התחלה

1.1.2011

המודיעין, המוסד והשב"כ, כל אחד ממקורותיו שלו, מקבלים מידע על התעצמות חסרת תקדים של החמס בעזה. לפי המקורות נמצאים כבר במחסניו ובמתקניו אלפי טילי קסאם בעלי טווח מוגדל, ומאות רבות של טילי פאג'ר, כולם מבצעיים ומוכנים לשיגור. לפי המוסד, יש גם בידי החמס עשרות טילי סקאד שהוברחו מפורקים והרכבו בעזה עח ידי מומחים איראניים שחדרו לרצועה. בעיקבות זאת כל מדינת ישראל נמצאת תחת איום מידי של פגיעה קשה, שתביא הרס רב ולמות אלפי אזרחים.

מנגד, מדעני ומהנדסי רפא"ל והתעשייה האוירית, בהשג טכנולוגי ומדעי חסר תקדים, הצליחו לפתח מערכת הגנה מושלמת מפני טילים בשם "כיפת פלטינה". מערכת זו היא שיפור והכללה של מערכת "כיפת ברזל", וכוללת בתוכה גם את מערכות "שרביט הכסף", "חץ", ו"חץ 1". ניסויים שנערכו לאחרונה הוכיחו כי סיכויי היירוט של המערכת הם 99.99% והיא יעילה להגנה מפני כל טיל הנמצא כיום בידי צבאות ערב בכלל והחמס בפרט. מערכת "כיפת פלטינה" כוללת בתוכה גם את "כיפת ברזל 1-", פרי פיתוח הימים האחרונים ממש, הנותנת מענה לירי קצר טווח (החל מ- 500 מטר) ואפילו ירי מרגימות. לסיכום, המערכת החדשה נותנת הגנה מוחלטת לכל שטחה של מדינת ישראל ולכל אזרחיה.

 

תרחיש א'

1.1.2011

ישיבת קבינט. מסביב לשוחלן יושבים גם נציגי התעשיות הבטחוניות וזרועות הביטחון.

ראש הממשלה, בפנייה לנציגי התעשיות: "אני מברך אתכם על ההישג הטכנולוגי הפנטסטי של פיתוח מערכת "כיפת פלטינה". עם ישראל מודה לכם"

נציגי התעשיות מרכינים ראשם בענווה.

ראש הממשלה ממשיך: "אני מקבל ידיעות על התעצמות חסרת תקדים של החמס. התעצמות זו הייתה מסכנת את קיומה של מדינת ישראל אלמלא פיתוח "כיפת פלטינה". יש להצטייד במערכת זו לאלתר על מנת לספק את ההגנה הנדרשת לאזרחי המדינה. נתכנסנו כאן כדי לדון בדרכים לממש צורך זה. אני מציע שהרמטכ"ל יציג את הצרכים של צה"ל להצטיידות ב"כיפת פלטינה"".

הרמטכ"ל: "אדוני ראש הממשלה, הרשה לי להצטרף לדברי ההערכה והתודה שהשמעת. לצה"ל יידרשו 300 מערכות בקרה של "כיפת פלטינה", 100 יחידות ייפרסו בדרום מול החמס, 100 בצפון מול החיזבאללה, ועוד 100 יגנו על מתקנים רגישים כמו תחנות כוח, בתי חולים וכו'. לכל מערכת בקרה דרושים כ- 100 טילים, כך שסך הכל דרושים לנו כ-30,000 טילים."

ראש הממשלה: "יפה מאד, אני רואה שצהל הכין כבר ביוזמתו תוכנית הצטיידות מפורטת. האם שר הביטחון יוכל לתת לנו נתונים על עלויות ולוחות זמנים?"

שר הביטחון: "בוודאי, אדוני ראש הממשלה. עלות מערכת בקרה לכיפת ברזל היא 10 מיליון שקל. המערכת כוללת כעשרה סוגים שונים של טילים, במחיר ממוצע של 100,000 שקל לטיל. לפיכך מדובר בהוצאה תקציבית של כשישה מיליארד שקל. אם נתחיל מייד בייצור, נוכל להשלים את ההזמנה בתוך שלוש שנים".

שר האוצר מחוויר ואגלי זיעה נוצרים על מצחו.

ראש הממשלה: "יפה, אני רואה שגם אתם כבר הכנתם שיעורי בית. לו אך כל ישיבות הממשלה היו מתנהלות כך. אדוני שר האוצר, האם גם לך יש כבר תכנית למימון הצרכים?"

שר האוצר, מנסה להתעשת: "לא, אדוני ראש הממשלה, זה נופל עלי כרעם ביום בהיר. מאין ניקח סכום עתק כזה? הכלכלה תקרוס."

ראש הממשלה: "לא ייתכן, בטוח שיש מאיפה לקצץ, ואיפה קצת להדק."

שר האוצר: "לא, אדוני, לא ניתן להעמיד לרשות מערכת הביטחון סכום כזה בלי לפגוע בפרויקטי תשתית חיוניים, כמו הטפלת מיים למשל. מה התועלת בהגנה בפני טילים אם בינתים נמות מצמא?"

ראש הממשלה: "איזה סכום תוכל לגייס על ידי דחייה של פרויקטים לא חיוניים, כמו למשל הרכבת התחתית בתל-אביב?"

שר האוצר מתפתל בכסאו בחוסר נוחות: "לכל היותר את מחצית הסכום."

נציגי מערכת הביטחון: "זאת שערוריה! אתה חושף את אזרחי ישראל לחסדיהם של טרוריסטים, חיות אדם!"

שר האוצר מתכווץ בכסאו. בקצה השולחן יושב אדם ממושקף, שנוכחותו אינה מורגשת. לא ברור איזה גוף הוא מייצג. הוא מרים את ידו ואומר: "רבותי, יש דרך אחרת. תנו לי לדבר..." הנוכחים פונים אליו.

צוציק: "אני חושב שהעולם יממן את מערכת "כיפת פלטינה"..."

הנוכחים פורצים בצחוק. נציגי מערכת הביטחון ושר האוצר ממשיכים להתנגח, וצוציק אינו מצליח לעורר תשומת לב.

ראש הממשלה דופק עם פטישו על השולחן: "די! הנני מחליט בזאת להקציב שלושה מיליארד שקלים להצטיידות במערכת "כיפת פלטינה". הישיבה הסתיימה, לעבודה, רבותי."

 

1.1.2012

ישיבת קבינט של החמס.

ראש הממשלה: "יש בידי ידיעות שהאויב הציוני ניטרל למעשה את כלי הנשק שבהם הצטידנו. האם תקוותינו להחזיר לידינו את פלשתין הכבושה נגוזה?"

נציג הזרוע הצבאית: "אכן, האויב הצליח בלא יאומן ופיתח מערכת נשק שמנטרלת באופן מוחלט את כלי הנשק שכה עמלנו להצטייד בהם. המערכת שלו נקראת "כיפת פלטינה"."

הנוכחים שוקעים בכסאותיהם בייאוש. כמה מהם ממלמלים לעצמם: "כיפת פלטינה, זה נורא."

נציג הזרוע הצבאית ממשיך: "אל תיפלו ברוחכם, רבותי. האויב רכרוכי, הוא מעדיף להשקות את מדשאות הגינות בוילות של עשיריו על פני ההכנות לקרב."

ראש הממשלה: "מה זאת אומרת?"

נציג הזרוע הצבאית: "ההצטיידות ב"כיפת פלטינה" עולה ממון רב. לפי הידיעות שבידי, האויב החליט על הצטיידות חלקית בלבד בגלל אילוצי תקציב."

ראש הממשלה: "האם פירוש הדבר הוא שהאויב לא יוכל לירט את כל טילינו?"

נציג הזרוע הצבאית: "אכן כך. מלאי טילי ההגנה שבידי האויב יספיק רק ליירוט כמחצית מהטילים שבידינו. עם המחצית הנותרת נסב לו פגיעה כל כך קשה, שהוא ייכנע ויקבל כל תנאי שנכתיב לו."

ראש הממשלה: "האם משמעות דבריך היא שנוכל הפעם להכריע את האויב?"

נציג הזרוע הצבאית: "בהחלט."

שר הפנים: "אדוני ראש הממשלה, אני מבקש שלא תלך שולל אחרי דבריו של נציג הזרוע הצבאית. ברצוני להזכירך כי כבר קיבלנו בעבר מפיו הבטחה כזו, שעלתה לנו באסון נוראי."

נציג הזרוע המדינית: "אכן, אדוני שר הפנים, אני מודה שבעבר טעינו. אבל הדברים השתנו. האויב חושש מדו"ח גולדסטון 2 ולא יעז לחדור לשטחינו שוב."

נציג שירותי הביטחון: "אדוני ראש הממשלה, אני סבור שנציג הזרוע הצבאית צודק. יש לפנינו הזדמנות בלתי חוזרת להכניע את האויב אחת ולתמיד."

שר הפנים מחוויר ואגלי זיעה מבצבצים על מצחו.

ראש הממשלה: "אני מברך את זרועות הביטחון שהביאו אותנו לעמדה שתכריע סוף סוף את מאבקינו עם האויב האכזרי. אני מורה לכולם להתכונן למתקפה כוללת על האויב. נפתיע אותו, נקיז את דמו, ונכניעו. יהי אללה עמכם!"

 

1.6.2012

מסתיימת הצטיידות חלקית של צה"ל במערכת "כיפת פלטינה" בהתאם להחלטת הקבינט מיום 1.1.2011. המערכת נפרשת ומוכרזת כמבצעית.

 

2.6.2012

החמס פותח במתקפת טילים על ישראל. מערכת "כיפת פלטינה" מוכנסת לפעולה, ומיירטת את כל טילי החמס. אף טיל אינו מצליח לחדור. כל העולם צופה בהשתאות ובהערצה על הטכנולוגיה הצבאית הישראלית. הזמנות למערכת "כיפת פלטינה" מצבאות זרים מתחילות להיערם. חדשות ערוץ 2.

יונית: "שלום לכתבינו הצבאי רוני דניאל בדרום."

רוני: "שלום יונית."

יונית: "ספר לנו מה מצב הרוח בישובי עוטף עזה לנוכח ההצלחה הגדולה של "כיפת פלטינה"."

רוני: "אכן, האופוריה אחזה בתושבים. רבים חוגגים באופן ספונטני ברחובות, ובלילות חוזים ביירוטי הטילים בשמיים, שנראים כמיצג זיקוקי דינור מרהיב. אבל התושבים אינם יודעים כנראה שהעתיד אינו כה וורוד."

יונית: "אנא פרט מה כוונתך?"

רוני: "ראי, יונית, בגלל אילוצי תקציב אין לצה"ל מספיק טילים כדי לירט את טילי החמס. בקצב זה, בעוד כשבוע מלאי הטילים בצה"ל יאזל."

יונית: "ומה יקרה אז?"

רוני: "לא יהיה מנוס ממבצע קרקעי רחב היקף, נוסח "עופרת יצוקה", רק הרבה יותר גדול. אני מקווה שבמערכת הביטחון יש מי שחושב על זה, בשטח אינני רואה בינתיים שום סימנים להיערכות, כולם שאננים כאילו מדובר באיזה פיקניק."

יונית: "תודה רוני, אני מקווה שדבריך יפלו על אזניים קשובות. ועכשו לידיעה הבאה..."

 

8.6.2012

ישיבת קבינט עם זרועות הביטחון.

הרמטכ"ל: "אדוני ראש הממשלה, מלאי הטילים של מערכת "כיפת פלטינה" יאזל עד מחר בצהריים. מרגע שזה יקרה, יתחילו ליפול טילים על כל שטח ישראל."

ראש הממשלה: "מה!? איך הגענו למצב הזה?"

שר הביטחון: "להזכירך, אדוני, אישרת רק מחצית מהתקציב שדרשנו. לכן לא הצלחנו לספק מספיק טילים להגנה על ישראל."

שר האוצר: "קיבלתם את המקסימום שהמדינה יכלה לתת. הייתם אמורים להסתדר עם זה! זאת שערוריה!"

ראש הממשלה: "אדוני הרמטכ"ל, מה התכנית להמשך הלחימה כשמלאי הטילים יאזל?"

הרמטכ"ל: "מבצע עופרת יצוקה 2. יש לנו תכניות מסודרות, וכבר התחלנו להיערך."

ראש הממשלה: "מה יהיו ההשלכות הצבאיות של המבצע?"

הרמטכ"ל: אני מעריכים שכ- 10,000 פלשתינאים יהרגו, וכ- 150 מחיילי צה"ל. ירי הטילים יופסק בתוך שבוע."

ראש הממשלה (אוחז בראשו ועל פניו ארשת תדהימה): "אלוהים אדירים! אין חלופה?"

הרמטכ"ל: "אין."

משתררת דממה. ראש הממשלה מתעשת ואומר בקול שקט:

"אדוני הרמטכ"ל, עשה מה שביכולתך להגן על המדינה ועל אזרחיה. אני מפציר בך לעשות כל מה שניתן כדי למנוע אבידות בנפש בצדינו וגם בין האזרחים הפלשתינאים. גורלינו בידך ואנו מתפללים להצלחתך. הישיבה הסתיימה."

 

10.6.2012

טילים נופלים בעוטף עזה ובעומק ישראל. יש אבידות קשות בנפש וברכוש. תושבים רבים נסים בבהלה מבתיהם, אך נראה שבכל מדינת ישראל אין מקום מוגן בפני הטילים. חדשות ערוץ 2.

יונית: "שלום לכתבינו רוני דניאל בדרום."

רוני: "שלום יונית."

יונית: "עדכן אותנו על הנעשה בדרום. האם יש סימנים לפעולה הקרקעית?"

רוני: "אכן יונית, אני מבחין בתנועה רבה של כוחות רגלים ושריון. נראה שאנחנו עומדים בפני פעולה קרקעית רחבת היקף. ואכן, אין מנוס מכך. חייבים להפעיל כוח, הרבה כוח. יש להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשות הצבא ולייצר מכת אש שתשתק את האויב."

יונית: "אני מקווה שדבריך נופלים על אזניים קשובות. יצא לך לשוחח עם חיילי המילואים?"

רוני: "אכן כן, בואי ותראי את הכתבה שהכנתי."

חייל א': "קשה היה להפרד מהמשפחה והילדים, אבל מדובר כאן בהגנה על הבית."

חייל ב': "נעשה כל מה שניתן להפסיק את ירי הטילים ולספק הגנה לאזרחים."

חייל ג': "אזרחי ישראל יכולים להיות סמוכים ובטוחים שנכה באויב חזק כך שלא יעז לירות טילים שוב."

רוני: "כפי שאת רואה, יונית, המורל בקרב החיילים גבוה. חזרה אליך."

יונית: "תודה, רוני. ועכשו לכתבה הבאה..."

 

20.6.2012

מבצע עופרת יצוקה 2 מסתיים בהסכם הפסקת אש וישראל משיגה את כוחותיה. בצד הפלשתיני 9,548 הרוגים (לפי האומדן הרשמי), וכ- 950,000 נותרו ללא קורת גג. ברצועה שורר הרס וכאוס מוחלט. אבידות צה"ל מסתכמות ב- 158 הרוגים.

בעולם כולו מתקיימות הפגנות סוערות בגנות המבצע, וישראל מואשמת ברצח עם. מזכיר האו"ם מורה שוב על הקמת וועדת חקירה בראשות השופט גולדסטון. תורכיה מנתקת את היחסים עם ישראל וכורתת ברית צבאית עם סוריה ולבנון ל"התגוננות בפני התוקפנות הציונית". היחסים עם מצריים וירדן מוקפאים והשגרירים מוחזרים.

 

תרחיש ב'

1.1.2011

ישיבת קבינט. מסביב לשוחלן יושבים גם נציגי התעשיות הבטחוניות וזרועות הביטחון.

כמו בתרחיש א', עד ל...

צוציק: "אני חושב שהעולם יממן את מערכת "כיפת פלטינה"..."

הנוכחים פורצים בצחוק. נציג התעשיות הבטחוניות ושר האוצר ממשיכים להתנגח, וצוציק אינו מצליח לעורר תשומת לב.

שיחה (בלחש) בין ראש הממשלה לעוזרו.

ראש הממשלה: "תגיד לי, מי זה שמנופף בידיים בקצה השולחן?"

העוזר: "זהו צוציק, מומחה לתורת המשחקים."

ראש הממשלה: "אתה רציני? מה הוא עושה כאן?"

העוזר: "פרופסור אומן, הזוכה בפרס נובל, שיכנע בזמנו את ראש הממשלה שצריך נוכחות של מומחה לתורת המשחקים בישיבות הממשלה, כדי להעלות רעיונות "מחוץ לקופסא" כהגדרתו. זאת ירושה מימי אולמרט."

ראש הממשלה: "איך זה שלא ידעתי על זה עד עכשו?"

העוזר: "עד עכשיו הוא ישב בשקט ולא התבטא. הוא נמוך קומה, יושב בקצה, ולכן לא רואים אותו. אין פלא שלא הבחנת בו."

ראש הממשלה: "לדעתך שווה לשמוע מה יש לו להגיד?"

העוזר: "כן."

ראש הממשלה מתבונן בערימת הניירת שמולו ושוקע בהרהורים. הנוכחים ממשיכים להתנצח בקולניות. צוציק שוקע בכסאו בייאוש.

ראש הממשלה ניעור, מכה בפטיש וקורא: "שקט! אני רוצה לשמוע מה יש לצוציק לומר!"

משתררת דממה. כל המבטים מופנים לעבר צוציק. צוציק בתחילה מתבלבל מתשומת הלב הפתאומית, אך מתעשת מייד.

צוציק: "החלטה שמתבשלת כאן תוביל בהכרח למבצע "עופרת יצוקה 2" אשר מצידו יוביל לאסון הומניטרי עצום מימדים. הדרך היחידה למנוע אסון זה הוא להצטייד ב"כיפת פלטינה" בהיקף עוד יותר גדול ממה שדורשת מערכת הביטחון. הצטיידות זו תבטיח הגנה מושלמת למדינת ישראל, ותמנע את הצורך במבצע קרקעי עקוב מדם.

לאירגונים הומניטריים בעולם, לאו"ם, למעצמות הגדולות, ואף למדינות ערב המתונות יש עניין רב במניעת האסון לאוכלוסיה הפלשתינית. לפיכך, עם כל האבסורד שבכך, הם יממנו את מערכת "כיפת פלטינה.""

סביב השולחן משתררת מבוכה. רוב הנוכחים אינם יודעים אם הדברים נאמרו ברצינות או כבדיחה. כולם תולים את עיניהם בראש הממשלה לשמוע את תגובתו.

ראש הממשלה: "תיאוריה מענינת. אני מבקש מכל הנוכחים לשקול אותה ואת ההיבטים שלה, איש איש בתחומו. נתכנס שוב בעוד שבוע לדון בעניין."

 

1.2.11

ישיבה מיוחדת של עצרת האומות המאוחדות, שכונסה לישיבה שלא מין המיניין לבקשת ישראל ובתמיכת ארה"ב והאיחוד האירופי. ראש ממשלת ישראל עולה על דוכן הנואמים לשאת את דבריו. תוכן הנאום נשמר בסוד כמוס, והנוכחים ציפו במתח להצהרה דרמטית.

ראש ממשלת ישראל: "ביקשתי לכנס אתכם לישיבה מיוחדת זו כדי למנוע אסון הומניטרי נורא, שבו עלולים לאבד את חייהם אלפים רבים של חפים מפשע.

החמס ברצועת עזה אגר כמות עצומה של טילים המכסים את כל שטחה של מדינת ישראל. הטילים הללו מסכנים את חייהם ושלומם של כל אזרחי המדינה. התחמשות החמס מומנה על ידי איראן, ארץ שמנהיגיה אינם חסים על חיי תושבי עזה ומוכנים להקריב אלפים מהם למען הגשמת שאיפותיהם הוקולוניאליות, שאיפות שמונעות על ידי אידיאולוגיה דתית קיצונית ושיגעון גדלות.

מתקפת הטילים של החמס משנת 2009 אילצה את ישראל לצאת למבצע "עופרת יצוקה", אשר במהלכו קופחו את חייהם למעלה מאלף פלשתינאים. מתקפת הטילים הבאה, אם תקרה, תיאלץ את ישראל להתמודד עם איום חמור בהרבה, וממילא תגרור אותה למבצע צבאי גדול הרבה יותר בהיקפו. במבצע כזה יאבדו את חייהם אלפים רבים של פלשתינאים, ויווצר אסון הומניטרי חסר תקדים. אני גאה לבשר במעמד זה כי התעשייה הביטחונית הישראלית הצליחה לפתח הגנה אפקטיבית מפני איום הטילים, ולפיכך נוצרה אפשרות למנוע תרחיש נוראי זה.

ברם, אין לישראל מספיק משאבים להצטייד בכמות מספקת של טילי הגנה. אני פונה מעל במה זו לכל האומות שוחרות השלום, לכל ארגוני הצדקה וזכויות האדם, לתאגידי הענק הבינלאומיים, ובכלל לכל מוסד או פרט בעלי אמצעים המעונינים להציל אלפי פלשתינאים חפים מפשע ממוות וסבל בל יתואר, לתרום למאמץ של ישראל להתחמש במערכת ההגנה שלה. תודה על תשומת הלב."

 

1.3.11

ארה"ב מכריזה על סיוע של שלוש מאות מיליון דולר לייצור טילים ל"כיפת פלטינה".

 

1.4.11

האיחוד האירופי, סין ובריה"מ מעבירים ביחד תרומות בסך כולל של חמש מאות מיליון דולר.

 

1.5.11

הצלב האדום הבינלאומי, אירגון אמנסטי ואירגון human rights watch מעבירים ביחד תרומה של מאה מיליון דולר.

 

1.6.11

הליגה הערבית, ערב הסעודית ונסיכויות המפרץ הפרסי מעבירים תרומה כוללת של חמש מאות מיליון דולר.

 

1.7.11

מיקרוסופט וגוגל מעבירים ביחד תרומה של חמישים מיליון דולר. אומנים ידועים מארגנים קונצרט רוק ענק שכל הכנסותיו קודש ל "הגנה על האוכלוסיה הפלשתינית". אירגון האקדמאים באנגליה הכריז על תמיכה גורפת בתורמים.

 

1.8.11

סין הכריזה על תרומה של פס ייצור לטילי "כיפת פלטינה". נשיא סין הכריז: "ברצוננו לתרום לא רק מכספינו, אלא גם מכוח הייצור המופלא שלנו, כדי להחיש את ההצטיידות בטילים ולמנוע בכך אסון הומניטרי ענק". תורכיה הכריזה שהיא מעמידה אלף פועלים וטכנאים להפעיל את קו הייצור בסין.

 

1.6.2012

מערכת "כיפת פלטינה" נפרשת ונעשית מבצעית. במחסני התחמושת של ישראל מצויים חמש מאות אלף טילים. ישיבת קבינט של החמס.

ראש הממשלה: "מגיעים אלי דיווחים שהאויב הציוני הצליח לנטרל את מערכות הנשק שלנו. האם נסתם הגולל על מאבקינו הלאומי?"

נציג משמרות המהפיכה: "ההיפך הוא הנכון, אדוני ראש הממשלה. האויב שוב שם את יהבו על טכנולוגיה, והוא סבור שיוכל להכריענו "בשלט רחוק". הוא נכנס לשאננות, ומתקפת פתע שלנו תזעזע אותו כך שנוכל להכריעו בקלות. מניסיוני הטכנולוגיה תמיד מכזיבה בשעת המבחן, רק כוח הלחימה האנושי הוא בר קיימא."

ראש הממשלה: "אני מסכים אתך, אבל מה אם הטכנולוגיה של האויב תעבוד בכל זאת? אנחנו נתבזה בעיני עמינו ובעיני בעולם. לא אוכל לסבול זאת."

נציג משמרות המהפיכה: "אל תדאג, אדוני. יש בידי אמצעי בדוק שישתק את מערכת "כיפת פלטינה". אתה יכול כבר עכשו להניח שהיא אינה קיימת."

ראש הממשלה: "אלה בשורות משמחות! אם הן יאומתו, אורה על מתקפת פתע."

 

1.7.2012

מרכז בקרת המחשבים של "כיפת פלטינה", אי שם בדרום.

רב"ט סרגי: "ולאד, בוא תיראה, ה- firewall מתריע על איזה ווירוס מוזר. אף פעם לא ראיתי כזה."

סמל ולאד: "מה? תן לי לראות."

סמל ולאד מתקרב ומתבונן במסך המחשב.

סמל ולאד: "זה... מה? אני לא מאמין, זה משהו ענתיקה שכבר מזמן לא ראיתי."

רב"ט סרגי: "להשמיד אותו?"

סמל ולאד: "כן, בטח... לא, רגע, יש לי רעיון יותר טוב..."

סמל ולאד מתישב ליד המחשב, ואצבעותיו מתחילות לרפרף על המקלדת.

סמל ולאד: "אני בונה מחיצה נפרדת של ג'יגה עם מערכת הפעלה דמה. נריץ שם את הוירוס. הוא ידווח למי ששלח אותו שהוא פועל. נראה מה יקרה."

רב"ט סרגי: "גאוני!"

 

2.7.2012

משרדו של ראש ממשלת החמס.

נכנס שליח במדים: "אדוני, מברק דחוף ממפקד הזרוע הצבאית."

ראש הממשלה מעיין במברק, וארשת שביעות רצון נשפכת על פניו.

ראש ממשלת החמס: "השבח לאללה, מערכת "כיפת פלטינה" שותקה! חזור ואמור לשולחיך שאני מורה על מתקפה מידית. האכילו את האויב אש וגופרית והכריעו אותו אחת ולתמיד! יהי אללה עמכם!"

מתחילה מתקפת טילים על ישראל מרצועת עזה.

 

9.7.2012

אחרי שבוע של לחימה, מערכת "כיפת פלטינה" מירטת את כל טילי החמס. אף טיל אינו חודר דרכה. בישובי עוטף עזה ובמערכת הביטחון שוררת אופוריה של שמחת ניצחון. חדשות ערוץ 2:

יונית: "ועכשו נעבור לכתבינו הצבאי רוני דניאל לסיקור מתקפת הטילים של החמס."

רוני: "שלום יונית. אלפי תושבים רוקדים בשמחה ברחובות. תיירים מגיעים בהמוניהם לצפות בחזיון הנדיר ולהביע תמיכה בישראל. אני מציע שנצפה בכתבה שהכנתי."

נציג אירגון אמנסטי: "אנו מביעים את מלוא ההערכה למדינת ישראל אשר מצאה דרך להתגונן מפני הטירור ללא סיכון חפים מפשע."

נציג אירגון human rights watch: "מדינת ישראל חוללה ללא ספק מהפיכה היסטורית. מעתה העולם ייראה אחרת. אנו מצדיעים לכם!"

רוני: "חזרה אלייך, יונית."

יונית: "אלה באמת בשורות משמחות. אבל... זה הכל?

רוני: "כן, יונית, זה הכל."

יונית: "תודה, רוני, ועתה נעבור לידיעה הבאה..."

 

20.7.2012

לחמס נגמר מלאי הטילים. הירי נפסק ומוכרזת הפסקת אש.

 

27.7.2012

ישיבה מיוחדת של עצרת האומות המאוחדות, שכונסה לישיבה שלא מין המיניין לבקשת ישראל ובתמיכת ארה"ב והאיחוד האירופי. ראש ממשלת ישראל עולה על דוכן הנואמים לשאת את דבריו. הנוכחים עומדים על רגליהם ומוחאים כפיים. ראש ממשלת ישראל מרים את ידו, באולם משתררת דממה, אבל כולם ממשיכים לעמוד.

ראש ממשלת ישראל: "כינסתי אתכם כדי לבשר לכם על הצלחתינו במיגור הטירור האיראני, וזאת מבלי לפגוע בשערה משערו של פלשתינאי. זהו השג כביר לתעשיה הבטחונית הישראלית, אבל לא פחות זהו השג לקהילה הבינלאומית שהתיצבה כאיש אחד מאחורינו. בזכותכם הצלחנו. אני מודה לכם בשם אזרחי מדינת ישראל.

מאחר ומערכת "כיפת פלטינה" מומנה על ידי הקהילה הבינלאומית, מדינת ישראל מעמידה אותה לרשות האו"ם, כדי שיוכל להציבה במקומות אחרים בעולם שמאוימים על ידי טירור של טילים, וימנע בכך מאבקים צבאיים עקובים מדם."

כל הנוכחים פורצים בתשואות רמות, ולא נותנים לראש הממשלה לרדת מהדוכן. שיחה בין ראש משלחת נורווגיה לעוזרו (נערכת בצעקות כדי להתגבר על הרעש הכללי):

ראש משלחת נורווגיה: "אמור לי, יש לנו כבר מועמד לפרס נובל לשלום השנה? כי אם לא, נראה לי שיש כאן מועמד מוביל."

העוזר: "אבדוק, אדוני."

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר