מס' צפיות - 228
דירוג ממוצע -
לדבר איתם בשפתם
מאת: kalligula 12/01/10 (23:55)

אין ספק שבעיית הבעיות שלנו בחיים כאן במזרח התיכון, היא אי היכולת שלנו להבין בדיוק היכן אנו חיים?, ואי היכולת שלנו להשתלב במרחב האיסלאמי שמקיף אותנו מכל עבר, מלבד צד מערב שנותן לנו מפלט, הים.

היום געשה ורעשה התקשורת הישראלית, והגדילה לעשות במתן שמות והעצמת המשבר ביחסינו עם טורקיה בשנה האחרונה, וכינתה את זימון שגריר טורקיה לנזיפה במשרד החוץ כ"זובור" ושאר סיסמאות

אין ספק שבכל הקשור ביחסי החוץ שלנו עם טורקיה, הגענו לשפל, ונראה שמכאן היחסים הולכים ומדרדרים ואין דרך לעצור את ההדרדרות, ותאמינו לי שזה כלל לא קשור למי שיושב במשרד החוץ ומי מנהל את מדיניות החוץ של ישראל בימים אלה, לראייה ההדרדרות החלה עוד בימיה של ציפי ליבני כשרת החוץ, והתנהגותו של ראש ממשלת טורקיה כלפי הנשיא פרס אשתקד במהלך מפגש שנערך בשוויץ .

הצרה הגדולה שלנו שלא פעם אנחנו חוטאים ומנסים להתייחס לבני המזרח ולנהוג בהם כאילו היו בני המערב, ענין טכני שפשוט לא צולח, זה משול לשני קווים מגבילים שלעולם לא יפגשו.

לפעמים כאשר אתה מנהל דו שיח של חרשים עם בן שיחך, לא נותר לך אלא לנסות לדבר איתו בשפה שהוא מבין, ולהשתמש בכלים שבעזרתם ניתן יהיה להבהיר את עמדתך.

טורקיה מסיבותיה שלה, החליטה בשנים האחרונות לעשות תפנית ולחזור לחיקה החמים של מדינות האיסלאם, היא מנהלת רומן עם שכנותיה הערביות וסוגרת איתן עסקאות שונות בכל התחומים כולל הצבאי, הגדילה לעשות והפכה גם להיות פרקליטת השטן ונעמדה לימין המשטר האיראני וקושרת את פירוק הגרעין האיראני עם הישראלי (אם יש כזה).

במהלך חיזורים אלה, אנחנו תקועים לה כעצם בגרון וראש ממשלת טורקיה עושה הכל, כדי להקיא אותנו ולהרחיקנו  למעגלים רחוקים יותר ואולי להעלות את יחסי המדינות על שרטון, למרות ההבלגה מצידנו לאורך השנה האחרונה.

היינו אנו שהסכמנו לא לאשר את "יום השואה הארמני" , מעשה בזוי מבחינתנו , המשכנו בהעשרת אוצר המדינה הטורקי בעזרתם של מאות אלפי התיירים הפוקדים מדינה זו, ושאר הסכמים צבאיים שכנראה לא למדנו לקח מהעבר (איראן) ומערכות הנשק המשופר והמשוכלל עוד יופנה כלפינו אם על ידם או בני בריתם החדשים ממזרח.

במשרד החוץ כנראה הבינו שכך לא ניתן להמשיך יותר והחליטו לדבר עם אנקרה בשפה אותה הם מכירים.

קצת היסטוריה- בתקופתו של החליף עומר השני, הושתו חוקים כנגד נתינים ובני דתות אחרות מהאיסלאם בכל המדינות בהם שלט האיסלאם, אותם חוקים שמוכרים מאז כ"חוקי עומר" או בשמם האחר חוקי ההשפלה.

 1. איסור לשאת חרב
 2. איסור לימוד הקוראן;
 3. לא ירגלו לטובת אויבי המוסלמים ולא יטמנו להם פח;
 4. איסור לקבל את עדותו של לא-מוסלמי נגדמוסלמי בבית משפט;
 5. איסור לרכב על סוס עם אוכף, ועל סוס בכלל בסמוך למוסלמי מקסימום חמור.
 6. לא יפקפקו באחדות האל(סעיף זה הופנה לנוצרים, שע"פ המוסלמים לא היו מונותאיסטים);
 7. לא ימכרו למוסלמי משקה אלכוהולי
 8. לא ימנעו מקרוביהם לקבל את האסלאם;
 9. לא יבנו בניינים גבוהים יותר מאלה של המוסלמים;
 10. איסור ללא-מוסלמים להיכנס לחצי הא ערב;
 11. לא לבנות כנסיות ובתי כנסת
 12. על יהודים לענוד סימן צהוב ועל נוצרים כחול.
 13. היה צריכים להראות שונים מאלה של המוסלמים: לא ללבוש קלסוה, סוג כיפה שהבדווים נהגו לחבוש, צניף בדווי (עמאמה), לא לנעול נעלי הערבים ולחגור אבנטים למותניהם. . אשר לראשם, הם נדרשו לגזור את שערם בצד הקדמי של ראשיהם, לא להסתרק כמות הערבים-בדווים ולענוד פעמון לצווארם בטרם יכנסו לבית מרחץ.

במשרד החוץ לא השתמשו ולו במעט מכל אותם אפשרויות, אבל כנראה מישהו שם החליט שאולי כדאי ללמוד יותר על האיסלאם ועל אורחותיו, ובכך ללמוד לדבר עם בני דת זו בשפתם שלהם כדי שיבינו שקצה נפשנו בהתנהלותם כלפינו ותם עידן ההבלגה מצד מדינת ישראל והסלחנות והאיפוק שגילנו בתקופה האחרונה.

ויפה שעה אחת קודם, מי שמעונין להיות בקשר איתנו קודם כל שיכבד אותנו כפי שאנו מכבדים אותו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר