מס' צפיות - 355
דירוג ממוצע -
איפכא מסתברא
לכאורה התקפתו המרושעת והאווילית של שר הביטחון כנגד ישיבת ההסדר ורבה בהר ברכה מכוונת כנגד "ההסתה" (שוב, לכאורה) של רב הישיבה ותלמידיה לסרבנות שרות בצה"ל.
מאת: אהרון רול 17/12/09 (09:50)

17 דצמבר 2009

איפכא מסתברא

לכאורה התקפתו המרושעת והאווילית של שר הביטחון כנגד ישיבת ההסדר ורבה בהר ברכה מכוונת כנגד "ההסתה" (שוב, לכאורה) של רב הישיבה ותלמידיה לסרבנות שרות בצה"ל.

כיום כבר ברור למעלה מכל ספק כי לא רק שאין ולא היתה הסתה כנגד השרות בצה"ל בישיבה זו אלא נהפוך הוא, הישיבה ומנהיגה עודדו במפורש את השרות בצה"ל וההקרבה למען המדינה והעם.

ומכאן עולה תמיהה גדולה.  קשה להאמין כי הנאמר לעיל לא היה ואינו ידוע לראשי מערכת הביטחון.  קשה להאמין כי ניסתרה מעיני הרמטכ"ל, סגן שר הביטחון מתן וילנאי ושר הביטחון אהוד ב' ההקרבה והמסירות יוצאת הדופן של מגוייסי ישיבות ההסדר ומגויסי ישיבת "הר ברכה" בינהם.

על אף כי הדברים שרירים, קיימים וידועים השתלח שר הביטחון בעידודו של הרמטכ"ל, בישיבה וראשה במרוצת אמוק מטורללת אשר קשה להסבירה אך בכוונה פוליטית ריקנית וצבועה (אשר אכן קיימת) מצידו של שר הביטחון.  אפשר ועלינו לחפש את המטבע הרחק מהפנס.

 

אין זה סוד כי גיוס בחורי ישיבות ההסדר לצה"ל הינו לצנינים בעיני ציבורים מסוימים, אמנם מיעוט אך מיעוט רעשני ומקושר היטב במחוזות המדיה והמשפט.  ציבורים אלו אשר שר הביטחון אהוד ב' נימנה עליהם ואשר דומה ונוטשים אותו ומפלגתו במספרים הולכים וגדלים, אינם יכולים לעמוד מול מראה אשר משקפת בפניהם את חולשתם הם עצמם, את נהנותם, התיוונותם, סרבנותם לשרות, הכפשתם את מדינת ישראל בראש חוצות.

בחורי ישיבות ההסדר הינם לצנינים בעיני המחנה השמאלני קיצוני דווקא ומשום מסירותם ונכונותם להקרבה בעבור כלל הציבור, נושא אשר זה מזמן הינו בזוי ומאוס על השמאל הקיצוני.

 

גם עצומות הסרוב המופצות חדשות לבקרים על ידי מאות מרצים  אינן מזעזעות את אמות הסיפין במערכת הביטחון. האוניברסיטאות בישראל מעבירות תכניות אקדמיות לקציני צה"ל מכל החילות ולמרות זאת ממומנות ת"ק מונים, באורח מוחלט ויחסי, בהשוואה למימון משרד הביטחון את ישיבות ההסדר.  כל אלו אינם מדליקים נורה אדומה ובוהקת בפני שר הביטחון ומשובטיו, האומנם? 

המסקנה המתבקשת היא כי הללו מתעלמים בכוונת מכוון מנורות האזהרה וצילצולי הפעמונים מחרישי האוזנים של עשרות אלפי המשתמטים והסרבנים ומאות מדריכיהם ו"רבניהם האקדמים" המסיתים נגד השרות בצבא ונגד קיום מדינת ישראל, דבר יום ביומו.

 

מאידך גיסא קיימת אפשרות הניראית במבט שיטחי ראשון כמופרכת, אך השתלחותו המתלהמת, חסרת ההגיון, חסרת שכל הישר לכאורה, של אהוד ב' מעלה את החשש כי מסעו כנגד ישיבות ההסדר אינו מכוון אך ורק כנגד הישיבה ב"הר ברכה" ואינה מכוונת כנגד הסרבנות שם (באשר אין ולא היתה קיימת סרבנות שם), אלא באה בכוונת מכוון ובמודע להכפיש את כלל ישיבות ההסדר ולצמצם שרותם הצבאי בצה"ל וזאת על מנת שלא להפוך את הצבא ל"מתחרד" רחמנא ליצלן.

 

בכך ממלא אהוד ב' את משאלות השמאל הקיצוני וחברים במפלגתו הששים להיפטר מחיילי ישיבות ההסדר מהטעם הפשוט כי הללו בנאמנותם, נחישותם והקרבתם מחזקים את צה"ל שנוא נפשם.  נעיר כאן בנוסף כי חלק ניכבד ביותר של בוחרי מפלגת העבודה  נימנים על הסקטור הערבי (יש הטוענים כי בוחרי המגזר הערבי כבר מונים מעל חצי ממנין חברי "העבודה"), ואפשר כי התרומה הגדולה כיום ובוודאי המכריעה בעתיד הקרוב של בחורי ישיבות ההסדר לצה"ל, בכך כי הללו עומדים בפרץ (יחד עם חיילים מסורים מכלל העם), ואינם מניחים לצבא להתדרדר עוד יותר, מעבירה באותם בוחרי שמאל קיצוני וערבים שוטמי המדינה, חיל ודאגה.  חוסנו וחוזקו של הצבא מפריעה לרבים ורעים בסקטור זה הרואים במדינת ישראל רעה חולה שיש לחסלה כאשר הדרך לכך כמובן עוברת דרך החלשתו של צה"ל.

 

יותר ויותר עולה התחושה כי ההשתלחות משוללת הרסן של מערכת הביטחון וראשה בישיבות ההסדר באה ממניעים פסולים, שאינם שייכים לענין, אשר אינם רואים את טובת מדינת ישראל עין בעין עם כולנו (נו טוב, רובינו).  ובמדה וכך הדבר, הרי ידיו של ראש הממשלה נתניהו חייבות לקחת המושכות ולמשוך ברסן היטב ולא יבולע לכולנו.

 

אהרון רול

amroll@sympatico.com

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

http://www.aaronroll.com/democracy/hatred_for_nothing_volume2.pdf

http://www.aaronroll.com/democracy/israeli democracy chapters.pdf

הכותב הוא איכפתי לנעשה במדינת ישראל וקיומה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר