מס' צפיות - 237
דירוג ממוצע -
כנראה שהשגתם את זה ביושר
מאת: kalligula 13/10/09 (00:19)

בימים האחרונים מתנהל קמפיין  בכלי התקשורת, ומתנהלת מחאה על כבישי ישראל של האופנעונים כנגד ייקור והכפלת פוליסת הביטוח שחברות הביטוח רוצות להטיל על ציבור נהגים זה.

ואני לא כ"כ מבין על מה הם מלינים? בסה"כ לדעתי אותו ציבור נהגי האופנועים הביא את זה על עצמו, ואין להם מה לבוא בטענות אלא לעצמם.

כל הסיסמאות הללו, על כבישים פקוקים, איכות סביבה,הורדת גודש, ובלה בלה בלה, הם נכונות ויפות , אבל כלל לא קשורות לענין כלל וכלל, ובסה"כ מנסות לרתום למאבקם ענינים שהם בקונצנזוס ובכך מנסים להטעות את כלל הציבור.

כל נהג ממוצע שנכנס לת"א ברכבו, צריך לא רק להתמודד עם הפקקים הנצחים והישיבה הממושכת בריכבו, פתאום מתברר לו שהמלחמה שאיתה הוא צריך בעיקר להתמודד , הם כל אותם מאות רוכבי הקטנועים והאופנועים שמקיפות אותו מכל עבר. אני רוצה לומר לכם שזה פשוט פחד אלוהים לנהוג בעיר הזאת!!! 

כאשר אני נאלץ להכנס לעיר, אני חייב להביט במראה כל עשירית שנייה, לפני הגיעי לרמזור אני פתאום חש כאי בודד מוקף אופנועים שכל אחד עומד היכן שבא לו , כל סטייה הכי קטנה של ההגה, עלולה להוריד רוכב אופנוע, שלא נדבר על כל אותם מבצעי סלאלום ששורטים את הרכבים, ומקפלים מראות תוך כדי ההשתחלות שלהם בין כלי הרכב. (לך תרדוף אחריהם).

ואם חשבתם שרק בתוככי העיר יש בעייה אז אתם ממש טועים, היום בנסיעתי על כביש 6  לכיוון צפון יצאתי לעקיפה של משאית מסוג סמיטריילר, באמצע שאני עוקף פתאום הופיע לי משום מקום בקול רועם אופנוע שהחליט שאין לו זמן ועקף אותי כאשר אני נשבע לכם שהמרחק בינו לבין מעקה הבטיחות היה ענין של מילימטרים, הבהלה שתקפה אותי באותה עשירית שנייה מרעש האופנוע וחוסר ההבנה באותה אלפית שנייה כל סטייה הכי קלה של ההגה היתה מורחת את אותו אופנוען על קיר הבטון.

ציבור נהגי האופנועים הרי לא רק מסכן את ציבור נהגי כלי הרכב על הכביש, אותו הדין לגבי הולכי רגל שהולכים על המדרכות ואותם אלה שחוצים מעברי חצייה.

כמה פעמים ראיתם נהג אופנוע שמגיע לצומת בה הרמזור מתחלף לאדום, ואז אותו נהג הופך עצמו להולך רגל ומטפס על מעבר החצייה ועוקף את הרמזור וממשיך בדרכו? , הלוא אם אתה כלי רכב ורוצה שיתייחסו אליך ככזה תנהג ע"פ החוקים שבהם נוהגים בכביש.

אני לא יודע מה הסטטיסטיקה אומרת לגבי רוכבי אופנועים, אני כן יודע ובטוח שפציעה של נהג על אופנוע היא קשה ומסובכת יותר מתאונה בה מעורב כלי רכב, הוצאות הטיפול והשיקום ארוכות יותר , ולצערי אני סמוך ובטוח שאותו ציבור השיג את הדרישה הזו של חברות הביטוח ביושר.

אני זוכר שפעם שמעתי על כמות האופנעונים שנפגעים בתאונות בת"א לבדה בכל יממה, באחת מתוכניות הרדיו והייתי בהלם.

נהגי רכב שמעורבים בתאונות משלמים ביטוח גבוה יותר על כל תאונה שבה הם מעורבים והפרמייה שלהם יורדת, אצל נהגי האופנועים בחלק גדול מהמקרים, כל תאונה היא תאונה אחת יותר מידי ואין ממנה חזרה, ומן הסתם דמי הביטוח שהם נאלצים לשלם יקרים יותר.

אז אני בטוח שיאשימו אותי בהכתמת ציבור שלם ויאמרו לי שאני מדבר בהכללות ושאר סיסמאות, אני יודע רק מה שראות עיניי, ולפי מה שאני רואה, אני חייב לומר לכם שהתנהגות הכביש וההשתוללויות של אופנעונים ותרבות הנהיגה שלהם, מסכנת לא רק את עצמם אלא כל מי שסביבם.

אני בטוח ומשוכנע שיש ציבור גדול של רוכבי אופנוע שנוהגים מצויין ובזהירות ומודעים לכך שכל פגיעה יכולה להיות קטלנית, וצר לי שהם יצטרכו לשלם את המחיר .

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בעצם אתה בכלל לא שווה תגובה!
אופנוען 14.10.09 (12:09)