מס' צפיות - 210
דירוג ממוצע -
בדיחה גרועה, רק חבל שאנחנו נצטרך לפרוע את החשבון
מאת: kalligula 11/10/09 (23:08)

אין ספק שההחלטה התמוהה, המוזרה, המגוכחת אני משאיר לכל אחד ואחת מכן/ם, לקבוע את ההגדרה לבדיחה האומללה הזו.

הענקת פרס נובל לשלום לנשיא אובמה???

הבן אדם עוד לא שנה בתפקיד, תכלס חוץ מחיוכים וחיוניות וקצת שובבות הוא לא עשה דבר, גם האמריקאים כבר מתחילים להתפכח מהתופעה הזו שנקרית אובמה ולהבין שבחיוכים, ובדיחות, והרבה הופעות בתוכניות אירוח כאלה ואחרות, לא מנהיגים את העולם החופשי.

בכל הענינים הדחופים שעל סדר היום העולמי, הוא נכשל כשלון חרוץ, מצפון קוריאה שעושה צחוק ממנו וממשלו, עוד לא יבשה הדיו על ההסכמה במו"מ עימה על הפיקוח במתקניה הגרעינים, ובצדה האחר של הרפובליקה משלחים טיל בליסטי שרק מבהיר מהן יכולותיה ומהי הסכנה לשלום העולם ובעיקר לשכנותיה מדרום וממערב.

ההתקפלות של אובמה בענין פריסת הטילים בצ'כיה ופולין אל מול השרירים שמפגינה מוסקבה, ע"מ להוכיח שגם לה יש עוד מילה בזירה הבינלאומית,  והגמול שזכה אובמה להתקפלותו זו ,אי היכולת להגיע לקבלת החלטה להטלת סנקציות כלכליות על אירן עד שזו תהות לבטל את תוכניתה הגרעינית, ופריסת מערכת טילים להגנה אוירית שמספקת אותה מוסקבה שבפניה הוא התקפל, אלה הטילים שעלולים להחזיר את חייליו בארונות אם לבסוף יקבל את ההחלטה לתקוף באירן.

אז יקומו כל אלה שיאמרו ששינוי הגישה האמריקאית, שינוי האוירה ותחושת הפיוס שרווחת בעולם אם היעלמותו של הדמון ג'ורג' בוש הבן, הם סיבה מספיק טובה להענקת הפרס.

החיילים האמריקאים עדין שוהים בעירק, חלק אחר מהצבא האמריקאי עדין יושב באפגניסטן ושם זה כבר מתחיל להיראות כמו ההסתבכות של ברה"מ ז"ל , וצחוק הגורל שביום בו מוענק לאובמה הפרס, הוא אחרי קבלת השיחה מאוסלו  מזמן את קבינט המלחמה שלו ומודיע שהוא רוצה שהסנאט יאשר לשלוח עוד 40000 חיילים אמריקאים לאפגניסטן, גם כלא גואנטנמו המושמץ עדין עומד על תילו, אז על איזה שינוי בדיוק מתכוונת ועדת הפרס בהחלטתה?

אולי אותו מסע לקהיר, והתרפסות לפני העולם המוסלמי,ובקשת הסליחה על היחס שקיבלו? מזכיר לי עוד בקשת סליחה פתאטית של ברק אחר למי שזוכר שגם הוא כבש את הבימה בסערה, ונחשב להבטחה גדולה והתגלה כפלופ.

עכשיו כאילו לא מספיקים לנו הלחצים האמריקאים, איך נוכל לעמוד מול נשיא שצריך להצדיק את אותו פרס? עכשיו כבר מדובר ביוקרתו של נשיא ארה"ב, והלוא אנחנו נחשבים לבת ברית שלה, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לקלקל לו את החגיגה?

עם אומות האיסלם הוא בעיצומו של תהליך פיוס ומנסה להיראות מתווך הוגן, אז לנו יוגש לאחר כבוד, החשבון, ואנו נאלץ לפרוע את שטר אותה בחירה אומללה.

את יכולותיו מול איראן,רוסיה,צפון קוריאה כבר הבנו, ולצערנו העתיד לא נראה ורוד ולא רחוק היום ונתעורר למציאות מפחידה בה איראן וצםון קוריאה יהיו גרעיניות וכל כללי המשחק ישתנו.

לפי דעתי פרס נובל לשלום כבר מזמן איבד מיוקרתו, ובחירה זו רק מעידה על כך, אפילו הנשיא אובמה עצמו לא מאמין ולא מבין את פשר הבחירה התמוהה הזו, כמו מילארדי הגבות שהורמו בכל פינה בעולם לשמע ההכרזה.

הפרס הזה הוא לא פרס נובל הוא הוא פשוט נובל (מלשון נבילה).

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר