מס' צפיות - 324
דירוג ממוצע -
דיכאון שעון החורף הישראלי ממשיך,
כאשר רוב תושבי מדינות העולם זוכים בעוד חודש וחצי של שעון קיץ ויש אף מדינות הנותות להאריך זאת עוד יותר זמן, אצלנו מטעמים פוליטיים של שררה בכיסוי עלה תאנה של דת,
מאת: zvidoc 26/09/09 (19:52)

מכניסים את האזרחים לא רק לחשיכה פיסית , אשר בטוח פוגעת באיכות החיים, בבריאותנו ובכיסנו, אלה מחדירה לנו יותר ויותר עמוק אל תוך עולם שחור ואפל בו הדת השחורה שולטת בחברה כמו הצ'אדור באירן והטאליבן באפגניסטאן ולא ירחק היום בו נשות ישראל תוכרחנה לשאת בגדים "צנועים" והרב אליישיב יקבע באלו נעליים ללכת ביום כיפור או כל יום אחר.

הקדמת שעון החורף אל תאריך קרוב כל-כך לקיץ ולתוך החגים, זו לא רק פגיעה בזכותו של אדם לחיות חיים נאותים וניצול שעותיו במיטבם אלא משפיעה באיכות הסביבה ובכלכלת המדינה והאישית, שעת חשמל נוספת מבוזבזת בכסף ובזיהום אוויר בצורה פושעת בגלל גכמנות אידיאולוגית פונדאמונטליסטית אשר רואה יומה ערב יום הדין ובכל שנה מחדש.

תזכורת היסטורית: השעון המונהג בישראל , אין ולו קשר אחד לשעון המונהג בעולם ובטח לא בשום קשר עם הנסיבות והסיבות הדתיות באשר הן, השעון הונהג ע"י המנדט הבריטי לשם נוחיותו לנהל את איזורי שילטונו ברחבי הים והמזרח התיכון ואת זאת אימצה ממשלת ישראל בקום המדינה מבלי לראות את המציאות הגיאוגרפית שלנו. מצרים הנהיגה את השעון המתאים לה ולכן כאשר יונהג שם שעון חורף הם יראו שעת אור יותר מאצלינו. שר הפנים לשעבר , מר אברהם פורז היה השר היחידי אשר הרצ ליישם שעון קיץ כפול לשנה אחת ואחריה להשאיר את שעון החורף שעה אחת קדימה ועליו להשתית שעון קיץ . פתרון זה הוא המתאים ונכון ביותר והיה חוסך למדינה ולתושביה הרבה מאוד כספים בגין חשמל וזיהום אוויר תוך השפעה חיובית על מצב הרוח של התושבים ואולי גם הלאומי.

מבלי לפגוע באף אדם דתי כחילוני החושב אחרת.להשיב את גלעד שליט לביתו ומיד!!, זה בהישג יד,,

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
יש לשנות ב 3 שעות לפני יום כיפור ולהחזיר
hguy 05.10.09 (00:48)