מס' צפיות - 202
דירוג ממוצע -
סמכות ללא אחריות
מסע התעמולה למען שחרור גלעד שליט נימשך במלא עוזו. המדיה זה מזמן מגוייסת לשחרורו "בכל מחיר". צדקנים בעיני עצמם מוכנים להחזיר "בכל מחיר" את שיח' מוניס, ג'אפה ועכר תמורת שיחרורו.
מאת: אהרון רול 28/08/09 (07:18)

מסע התעמולה למען שחרור גלעד שליט נימשך במלא עוזו.  המדיה זה מזמן מגוייסת לשחרורו "בכל מחיר".  צדקנים בעיני עצמם מוכנים להחזיר "בכל מחיר" את שיח' מוניס, ג'אפה ועכר תמורת שיחרורו.  ללא כל ספק, הללו ניכסו את השאיפה להחזרתו לעצמם.  כאילו וכל עם ישראל לא רוצה בחזרתו המהירה הביתה.

המדיה, באורח לא מתוזמר אך מתוזמן להלל, מוכיחה שוב כי רובה המכריע בנוי מחומרים פבלובים, משוכפלים גנטית בדיקנות מפליאה.  הרי לא נבוא וניטען כאן כי זיקני ציון יושבים בחדרים חשוכים היכן שהוא ומחברים עבור נאמניהם במדיה פרוטוקולים בעלי קו דעות אחיד.

ויחד עם זאת הרי תמימות הדעים הרובוטית הזו האופיינית למגזר העיתונות מעלה תהיות.  אם לא תיזמון חיצוני מתזמר את פעילות העיתונאים הרי נותר רק התיזמון הפנימי.  כולם, כמו חילים במסדר הזוי, מזמרים באחידות מצמררת את אותן הדעות מוטות האג'נדה האחידה.  אדם מן הישוב ודאי שתר בעינים כלות אחר דעות שונות, דעות שיפרו את השיח הציבורי, דעות שיפרו את המחשבה האנושית.  אך לא, אילו בשלהם, מסדר מכונות ללא לב ומוח למעט מספר רכיבים אלקטרונים במקום סינופסות אנושיות.

כל הכללה הינה ברגיל שגויה ואף מסוכנת.  ברי כי ישנם עיתונאים ואזרחים איכפתים מן השורה אשר באמת ובתמים חשים את לחצו ודחקו של גלעד שליט ומנסים לקדם שיחרורו באמצעים שניתנו בידם, הקולמוס, המקרופון וההתגודדות בכיכרות.  מאידך, מטריד ביותר הוא מספר שכירי התקשורת והאומנים העושים את אסון שביו של שליט לקרדום פוליטי אנוכי לחפור בו עבור עצמם והאידאולוגיה אחריה הם נוהים תוך שמאבדים כל אמת מידה ומידתיות.

אין חולק כי יש להשקיע מאמצים עילאיים על מנת להשיב את שליט, את בננו של כולנו, הביתה.  מאידך, יש לעצור לעיתים במרוצת האמוק לעבר "החזרתו בכל מחיר" ולשקול את הדברים, לא בראש של אב ואם אוהבים אשר דעתם לבטח כבר מתבלעת עליהם ובדין עקב הערגה לבנם, אלא באספקט הציבורי הכולל.  החזרתו של שליט הביתה הינה האינטרס של כולנו, של כל הציבור אך המחיר שנשלם עקב כך בעתיד גם הוא יושת על כולנו, על כלל הציבור ובפרט על פרטים בו.

ניסיון העבר מלמד והוכיח כבר כי יהודים רבים נירצחו על ידי אותם, שהנשמות הטובות בינינו זימזמו את הימנון "בכל מחיר" עבורם עוד מעיסקות עבר של חילופי שבויים.

אין כוונת המאמר להטיף כנגד המחיר שישולם עבור שחרור גלעד שליט.  המחיר ישולם כך או כך עקב איוולתנו בעיסקות קודמות, משום שלא הישכלנו עוד בעבר לשים קווים אדומים.  משום שלא היטמענו דיינו בקרב הציבור כי חיילינו הצועדים לקרב, עלולים שלא לשוב בחיים, מפאת שזהו מחיר החופש, זהו מחיר החרות, זוהי פירושה של ערגה לעצמאות אידאולוגית, פוליטית ומדינית. זהו המחיר שעם צריך לשלם בעבור עצמאותו, אין דרך אחרת בעולמנו המסוכסך. 

לוואי שהיתה דרך סוגה בשושנים להתקיים כעם חופשי בארצו ללא מלחמות וללא בנים שאינם שבים, בחיים, או בכלל, משדה הקרב.  לא בעולמנו זה, לא בימי חיינו.  באותה הרוח עלינו גם להפנים כי כפי שחיילים לא שבים משדה הקרב כך גם אפשר ולא ישובו, גם אם בעודם בחיים, משבי האויב, זהו חלק מהמחיר שעלינו לשלם בעבור עצמאותנו, זהו המחיר שעם הנוודים, משך אלפיים השנים האחרונת בגולתו, משלם וישלם עבור הזכות הגדולה לחרות וחופש במולדתו ההיסטורית.  זהו חלק מהמחיר שבנינו אפשר שישלמו למרות כי המחשבה על כך כמוה הר כגיגית על כתפינו.

 

את הנעשה אין להשיב, אנו במו ידינו מילכדנו עצמנו בכל ארועי השבת שבויינו בצמד העשורים שחלפו ואין מנוס כעת מלשלם את המחיר, ברמה זו או אחרת, הנידרש על ידי החמאס תמורת גילעד שליט.  מאידך, יש לסיים את תהליך התווית המדיניות להבא לגבי חיילים שבויים עתידיים ולדבוק בו בעקשות.

גם הערנות הציבורית והשומרים עליה בענינו של שליט הינה חיובית וראויה לציון.  אך דומה וגלשנו מהראוי למכשיל, מהנחוץ לחסר המידתיות.  יש לבוא בטענות בכך למארגני הארועים למען שליט אשר שקלו שיקולים צרים, אישיים, במקום לראות גם את האינטרס הציבורי שהוא בנוסף גם האינטרס של הפעילים לענינו של גלעד שליט.  הנשמות החשדניות בינינו אפשר וימצאו בכך עקבות להתערבות זרה אינטרסנטית ואפשר כי יש דברים בגו.

מכיוון כי בתוך עמנו אנו יושבים הרי התסריט הבא בהחלט אפשרי.  אנו נשלם את המחיר כפי שרבים בקירבנו מטיפים לו השכם והערב.  מאידך, אנו נחזה במקהלה מתחסדת, מתוזמרת היטב של אותם צווחנים, קרוב לוודאי שוב אלו מהמדיה הפבלובית, אלו אשר עלו על הבריקדות על מנת ללחוץ על מנהיגינו לשלם "כל מחיר" למען שחרור גלעד שליט, אלו יעלו שוב על הבריקדות והפעם על מנת לגנות את המנהיגים על ששילמו את המחיר "הבילתי ניסבל" אשר נידרש על ידי החמאס.

יודעים צדיקים נפש בהמותיהם.  יודעים אנו, בהסתמך על התנהלות עבר, עד כמה צבועים ודו-פרצופים הם אלו הכלבים האמונים לכאורה על "שמירת הדמוקרטיה".   עד כמה, כהרף עין, יצאו ויתקפו בלהט מתלהם את שהיטיפו עבורו זה לא מכבר כה בנחרצות, בפרט כאשר הממשלה הנוכחית והעומד בראשה אינם כוס התה שלהם.

 

אל לנו להלין, לאחר שחרורו של גלעד שליט, במדה וההיסטוריה תחזור על עצמה ויהודים טובים יפגעו ואף חס וחלילה ירצחו עקב פעולת שיחרור גלעד שליט העכשווית.  אנו חיצרצנו את הנכונות לתשלום המחיר ואנו חייבים לשאת בו, זוהי פרושה של האחריות הנובעת מהסמכות.  הלחץ על הממשלה הוא זה המניעה להאזין לרחשי לב הציבור בעוד שבו בזמן, לחץ זה מביא להקשחת עמדות האויב ולהאמרת המחירים הנידרשים לקבל את שמבקש מפאת שסמוך ובטוח הוא כי ימצא תמימי דעים עמו בתוכנו.

זאת אף זאת, הלחץ הציבורי חסר המדתיות להשבת שליט יביא בוודאות מצמררת לחטיפה ושבי של חיילים נוספים בעתיד והסאגה ההזויה הזו שוב תחזור על עצמה.  אנו, במו ידנו, קולמוסנו ופינו, אנו הם הגורמים לכך ואל לנו להלין אלא אך אל עצמנו.

 

אהרון רול

amroll@rogers.com

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

http://www.aaronroll.com/democracy/hatred_for_nothing_volume2.pdf

http://www.aaronroll.com/democracy/israeli democracy chapters.pdf

הכותב הוא איכפתי לנעשה במדינת ישראל וקיומה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר