מס' צפיות - 250
דירוג ממוצע -
הקיץ הזה...
מאת: רינה 20/08/09 (11:35)

"אימא, אני אומרת לך, זה הקיץ הזה, יש בו משהו..." הצהירה העוללית לאחר כמה דקות של הלם אחרי שעיכלנו את הכותרת במבזק החדשות של ערוץ 10 שהודיעה לנו כי דודו טופז התאבד בתא המעצר.

 

אף פעם לא אהבתי את דודו טופז, אולי הוא באמת היה בדרן כמו שהרבה חשבו, אולי הוא באמת הצליח להצחיק מישהו, אבל היה בו משהו דוחה ואותי הוא לא הצחיק כמו שהוא לא הצחיק עוד הרבה כמוני, אבל אף פעם לא העלתי על דעתי שכזה יהיה סופו.

 

היה לאיש הכל. הייתה לו תהילה, ומשפחה וכסף. יכול היה לחיות חיים שלמים בלי הטלוויזיה, היה לו הכל והוא רצה יותר ואת ה"יותר" הוא לא הצליח לקבל משום מה אולי בגלל שהוא לא ידע איך לבקש, למרות שאני לא מבינה למה הוא היה צריך לבקש או לקבל, עם הכסף שהיה לו בבנק יכול היה לקנות ערוץ בטלוויזיה ולשדר רק את עצמו ואני בטוחה שגם היה מצליח להשיג הרבה אוהדים.

 

כנראה יש משהו בקיץ הזה כמו שמצהירה העוללית, משהו אפל, אלים, עויין. העויינות והאלימות לא התחילו עכשיו. האלימות הייתה כאן מאז הבחירות האחרונות לכנסת כשביבי לקח בכוח הזרוע את השילטון מציפי. אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר? אם בממשלה מתנהגים באלימות, למה שהעם לא יחקה את ראש הממשלה, במיוחד שהוא הצליח לקחת את השילטון?

 

האלימות תמיד הייתה כאן, גם העויינות. אולי בגלל שאנחנו עם כוחני שחי במתח ולחץ וחי על חרבו. אולי בגלל שאנחנו פועלים לפי הכלל אם לא הולך בכוח, אז הולך בעוד יותר כוח. הכל מתבסס כאן על כוח ועל אלימות.

 

אין את מי להאשים. כולנו אשמים. האלימות היא האנרגיה שממנה אנחנו שורדים. אם זה בגלל שרותי לקוחות שהפכו לעויינים יותר מתמיד והאומלל שנזקק לשרות צריך לעבור ארבעים נתבי שיחות ועשרה אנשים שמעבירים אותו מאחד לשני עד שהוא משיג את ה"שרות" או שלא משיג. בדרך כלל לא משיג.

 

גם אצלי לא פעם בערה התשוקה לשרוף את המשרדים של "הוט" או של "סמיילי" או של "סלקום" ולהרוג שם מישהו, אבל התאפקתי וככה מנעתי רצח המוני כי כולם שם עויינים ולא יודעים לענות לעניין.

 

העיתון שקראתי אתמול היה מלא רצח. בכל עמוד היו ארבע/חמש ידיעות על רצח ואלימות. "תפקיד המשטרה לפענח רצח" הצהיר איזה בכיר במשטרה, ואני שואלת, אולי תפקיד המשטרה למנוע את הרצח הבא? אז לא. עד שלא רואים דם, השוטרים לא מזיזים את התחת.

 

מאז הבחירות ועד היום, האלימות בארץ גברה. גם האבטלה וגם השנאה. אני לא מאשימה את הממשלה באלימות, אני מאשימה אותה באדישות. העניינים החברתיים מוזנחים, בריחת המוחות מהארץ בעיצומה, העוני חוגג, ישראל מתייבשת, וראש הממשלה אדיש לאללה!

 

גם התאבדות זה סוג של אלימות. דודו טופז נעצר בגלל האלימות ומת בגלל האלימות. מישהו היה צריך לזהות את הסימנים המוקדמים אצלו. מישהו היה צריך לטפל באיש לפני שכל מה שהוא עצר, יתפרץ. אף אחד לא עשה שום דבר בעניין וזה נגמר ככה. הוא תלה את עצמו במקלחת, למרות שהיו עוד חמישה אנשים  יחד איתו בתא, למרות שתי מצלמות למרות הכל ועל אף הכל.

 

יהי זכרו ברוך!

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר