מס' צפיות - 315
דירוג ממוצע -
הנהגה צעירה ורעבה כפתח להסכם שלום
ההנהגה הצעירה שנבחרה השבוע בועידת הפת"ח בבית-לחם יכולים להוביל למפנה המיוחל בשני הצדדים או לכאוס גדול. זה תלוי בהם כפי שזה תלוי בנו.
מאת: רועי אורן 15/08/09 (19:11)

כאשר נפתחו הקלפיות השבוע בוועידת הפת"ח השלישית שהתקיימה בבית-לחם חששו אנשי ההנהגה הצעירה ובראשה תומכיו של מרוואן ברגותי (המרצה בכלא הישראלי חמישה מאסרי עולם מצטברים)מעסקאות סודיות שיותירו אותם בחוץ ואת ההנהגה הבכירה בראשות אבו עלא ופארוק קדומי בפנים.

אך עם היוודע תוצאות האמת התברר כי החששות היו מופרזים: הדור הצעיר זכה בבחירות בנצחון גורף כאשר ההפתעה הגדולה הייתה שיבוצו של מרוואן ברגותי במקום השלישי.

גם אשתו של ברגותי פדוואה נבחרה כחברה ב"מועצה המהפכנית" שהוא הגוף השני בחשיבותו ברשות הפלסטינית .

כעת מקווים תומכיו של ברגותי שהלחץ שמפעילים השרים ממפלגת העבודה אבישי ברוורמן ופואד בן-אליעזר בצירוף חברי כנסת מכל סיעת הבית יוביל לשחרורו של מנהיג התנזים בדימוס .

הוועד המרכזי של הפת"ח ימנה 22 חברים (כולל היו"ר אבו מאזן) 18 נבחרו השבוע  וארבעה קבועים .

הוועד שנחשב כסמל לשחיתות, להנהגה זקנה ומנותקת מהעם .

השמות החדשים מסמלים את "הנהגת הפנים" המורכבת מתושבי השטחים שרובם מוכרים לישראל היות ואיתם נחתם הסכם אוסלו וכן נעשו עימם הסכמי ההמשך בשטוקהולם ובטאבה.

עם זאת בצמרת הארגון ניתן למצוא מאוכזבים רבים ובראשם אבו-עלא ופארוק קדומי שקיוו לחזק את שליטתם בארגון.

המשימה הראשונה עימה יצטרך להתמודד הארגון הוא שיקום הרשות הפלסטינית לקראת קיום בחירות חדשות, ולאחר מכן יתפנו להשגת הסכם שלום עם ישראל שאם לא יושג יוביל לפרוץ אינתיפאדה חדשה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר