מס' צפיות - 440
דירוג ממוצע -
דרישה להקפאת הליכים כנגד חייבים עד לתיקון גביית היתר
די לעוול המתמשך חייבים לתקן את המעוות בהוצאה לפועל ,כל יום שעובר מכניס למעגל אלפי משפחות שחלקם הגדול נענש על לא עוול בכפו.
מאת: דוד יוסף 05/08/09 (10:45)

ההוצאה לפועל פועלת בצורה שערורייתית כעת ברור יותר מתמיד כי ישנם ליקויים חמורים בפעולתה בין הליקויים העיקריים ניתן למנות: גביית יתר של ריבית פיגורים עד פי 3 בכל תיקי ההוצל"פ משנת 2003 , מתן שליטה מוחלטת לבנקים באמצעות טבלאות ריבית ייעודיות,לכל בנק טבלה אחרת לקבוע שער ריבית , עקב כך העמסת  ריביות חריגות על החייב.

 

הבנקים תיאמו שכר טרחה עם עורכי הדין שזו עבירה פלילית לנושא זה אנו מתוודעים דרך דיוני אחת הוועדות בכנסת. הבנקים תיאמו עמלות זאת ניתן להסיק מהקנס בסך 290 מיליון שקל שהוטל עליהם ע"י הרשות להגבלים עסקיים. לפי מידע רב שזורם אחוז די נכבד מעורכי הדין של הזוכים אינם מעבירים תשלומים של החייבים תוך 7 ימים להקטנת קרן החייבים כפי שמתבקש מתקנה 17 א' של ההוצאה לפועל ,אלא מעבירים באיחור או שאינם מעבירים כלל, עקב כך צובר תיק החייב ריבית שערורייתית בה בשעה שכספו שהועבר או לא אינו צובר ריבית כלל מכאן נובע שיכולים להיות הפרשים של עשרות ומאות אחוזים בגודל החוב.

 

מעל כל אלה מתברר שגם בחוב המקורי שהוגש בעיקר ע"י הבנקים נפלו פגמים רבים  עד 91 נגבתה ריבית יתר של כ1.2 מליארד שקל מחייבים בבנקיםעקב חישוב השנה לפי 360 ולא 365 יום בשנה זה לפי חישוב חברת שגיא (ניתן למצוא בגוגל "גביית יתר של ריביות"),הבנקים לפני הגשת החוב להוצאה לפועל מבצעים פעולות שונות ומשונות כגון העברה לחשבונות מיוחדים וכו' כל מטרתם הגדלת חוב הקרן הראשוני.אין ספק שקיימות עוולות רבות נוספות שטרם התגלו גזל כספי ניצולי השואה וכו' הבנקים מכריזים על חלק ניכר מחובותיהם ה"מנופחים כ"חובות אבודים" וכך מזדכים כנגד מס הכנסה  מבלי למחול לחייב על חובו בניגוד להחלטה של בית משפט עליון  ועקב מכתב מעורר תמיהות ממס הכנסה המאפשר להם לעשות כן ולפעול בניגוד לכלליים חשבונאיים בינלאומים.

 

ובכן לאור כל הנתונים הללו אין ספק שחייבים לעצור את השערורייה בהוצאה לפועל, הבנקים כמו הגופים המסחריים יודעים שזה משתלם לתבוע עשרות אלפיםבגין חוב מפוברק ,שהסיכוי הינו שרק לאחוז או פחות יתאפשר מבחינת עלויות משפט לדרוש את צדקתם וכל השאר ישלמו את החוב המפלצתי ויישתקו. עד כאן המחאה תצא לדרך והאמת העירומה ששותפים לה בעלי הון ופוליטיקאים תתגלה לעיני כל. למציאת חומר בנושא הקישו בגוגל "גביית יתר מחייבים" "גזל הפרט בחסות החוק" "חובות אבודים"  "הורים תובעים את ההוצאה לפועל"ועוד. כיום עקב עוולות אלה קיימים כ3.6 מיליון הוצאות לפועל פתוחות. מכל מה שנאמר עד כה אין חולק שחוב צריך להחזיר אבל מה שנעשה כאן זה גזל ייתכן שעשרות אלפים כבר היו מסיימים עם חובם אם המערכת היתה פועלת בצורה תקינה ,אבל מכיוון שלא הם  הופכים להיות משועבדים לעולמי עד .

הכותב הוא אקדמאי בוגר מדע המדינה בן 46 נשוי ואב ל3 ילדים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
נפגעי בנקים
בועז 23.11.09 (18:56)