מס' צפיות - 286
דירוג ממוצע -
מכות הברק (נשיא, שר ,שופט) הפעם שופט
מאת: kalligula 30/06/09 (23:45)

בשנים האחרונות ירדה קרנו של בית המשפט העליון, זהו תהליך שהחל בשנים האחרונות והתעצם בעיקר בימיו של השופט בדימוס אהרון ברק. מה לא נאמר עליו ? מה לא נכתב עליו? דיקטטור,עריץ,לא מסוגל לקבל מרות,מתקשה לשמוע ביקורת והרשימה עוד ארוכה ארוכה.

 

בימי הנהגתו בבית המשפט העליון ידע כל אחד שעדיף להימנות על חבריו אחרת סביר להניח שלא תגיע לשום מקום במקרה הטוב ובמקרה הרע תחליק במדרון החלקלק מטה ללא תקומה.. על דבר אחד אין עוררין, אהרון ברק היה שופט העליון הפוליטי ביותר שהיה מאז קום המדינה, והכניס פוליטיזציה למערכת המשפט, הדבר שהיה הגורם המכריע ביותר באובדן אמון הציבור במערכת זו, שירד על למטה מ50% אמון מכלל אזרחי ישראל!!! נתון שאמור להרעיד את הסיפים ובעיקר לעורר דאגה.

 

אותו אדם שהיה האחראי הישיר לצלילה החופשית של מערכת המשפט בכלל ובית המשפט העליון בפרט , יש לו גם את היומרה לדבר בשמם של כלל אזרחי ישראל ולקבוע בנחרצות מהי דעתם שהם משמיעים בחוצות העיר קבל עם ועולם, והוד גדולתו יודע גם להביט פנימה, לתוככי נשמתם של הישראלים ולקבוע בידענות מהם חושבים בסתר ליבם ומפחדים להצהיר בגלוי. סליחה אדוני מי שם אותך לדבר בשמנו? לקבוע מה מצוי בסתר ליבנו? האם שמעת על המושג הזה שכנראה לא מוכר לך "פי וליבי שווים" סביר להניח שלאנשים כדוגמתך שהצביעות היא לחם חוקם, כאלה שמוכנים להגן על רוצחי המונים, טרוריסטים,פדופילים,אנסים ושאר תתי אדם, הכל בשם המשפט ואעלק צדק , אין חיה כזו.

 

בית המשפט העליון מועדון אלטיסטי סגור ומסוגר, שרק אחרי יותר משלושים שנה הצליח למצוא מזרחי "ראוי", ערבי "ראוי" , ואישה "ראוייה" שילבשו את הגלימות הפלצניות ויתהדרו בתואר "שופט בית המשפט העליון". העיקר בלהעביר ביקורת עלינו כחברה,אזרחים, אמנם פחותים אבל עדין שפיטים הוא יודע, להביט ימינה ושמאלה ולא להבין איך זה שבית המשפט העליון שאמור לתת ייצוג לכלל שכבות ורבדי האוכלוסייה , לקח עשורים לעשות זאת.

 

השופט ברק בנאומיו האחרונים  יצא לכאורה מהארון, מה שכולנו ידענו כבר שנים ע"ג שנים על נטיותיו הפוליטיות , על היותו שמאלן קיצוני שמוכן בשם החוק להביא להשמדתנו ואובדן זהותה של המדינה, כפי שהיא היום, וכפי שנקבעה במגילת העצמאות "בית לאומי לעם היהודי". מה שמעמיד בסימן שאלה ענק את כל פסיקותיו "הפוליטיות"  ותאמינו לי, כמעט כל פסיקה שלו היתה נגועה בשיקולים זרים והיתה מונעת מהשקפת העולם שלו שלא תמיד היתה רלוונטית לענין עצמו. או לפחות נתן "תחמושת" ו"נשק" לכל אלה שביקרו אותו וטענו לפוליטיזציה שהכניס לבית המשפט העליון.

 

במעשיו ואמירותיו האחרונות הוא מבצע חטא על פשע, אחרי שדאג להרוס את המוסד הזה שהיה פעם מקור גאווה והפך בימיו לחסר אמינות ונגוע היום אחרי פרישתו הוא מבצע וידוא הריגה לאותו מוסד ומעמיד בספק רב את מעט האמון שעוד נותר לו. טוב ייעשה אם יעזבנו במנוחה, כי את הנזק שהוא עצמו גרם יקח שנים לתקן אם בכלל, כי חברה שחדלה להאמין במערכת הצדק שלה, סופה להתפורר.  

 

לא יודע במה חטאנו על מכות ה"ברק" שנוחתות עלינו. ברק- נשיא ארה"ב ברק- שר החוץ ברק- שופט בית משפט העליון בדימוס.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר