מס' צפיות - 484
דירוג ממוצע -
ארגון פשיעה (עו"ד פלילי נגה ויזל)
אז מה בעצם פירוש המושג ארגון פשיעה ? החוק בישראל מגדיר ארגון פשיעה כחבורת אנשים הפועלת באופן רציף בתבנית מאורגנת, שיטתית ומתמשכת. חבורה זו פועלת למטרות פליליות ע"י אנשים שונים, המבצעים את הפשעים, על פי הוראות מראשי הארגון ועל פי מדיניותם.
מאת: עו"ד נוגה ויזל 17/06/09 (14:41)

האם אסי אבוטבול הוא אכן ראש ארגון פשיעה ?

 

לאחרונה הורשע אסי אבוטבול בשורה של עבירות, לאחר שבית המשפט הכריע בסוגיית ארגוני הפשיעה בישראל, והקשר שבין ארגון פשיעה לבין אסי אבוטבול. בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע נחרצות כי אסי אבוטבול הוא ראש ארגון פשיעה, וככזה הוא צפוי לעונשים כבדים על עבירות שונות שביצע.

 

כעורכת דין פלילית המצויה בנבכי תיקי עבריינים, חשוב לי להקפיד ולומר, כי למרות פסק הדין הקשה, הקושר את אסי אבוטבול לפעילות בתוך ארגון פשיעה, הרי שבסופו של דבר בית המשפט החליט גם לזכות את הנאשם מעשרה סעיפי אישום אחרים, והוא הורשע בעבירות שנגעו לסחיטה באיומים, הלבנת הון ומתן שוחד.

 

בגלל העובדה שבית המשפט רואה באבוטבול ראש ארגון פשיעה, הוא צפוי לגזור עליו עונש כפול על כל אחת מהעבירות שהוא נמצא אשם בהן. הסיבה לכך, נעוצה בחוק חדש יחסית העוסק במלחמה בארגוני הפשע בישראל. 

 

ארגון פשיעה – מה זה אומר?

 

אז מה בעצם פירוש המושג ארגון פשיעה ? החוק בישראל מגדיר ארגון פשיעה כחבורת אנשים הפועלת באופן רציף בתבנית מאורגנת, שיטתית ומתמשכת. חבורה זו פועלת למטרות פליליות ע"י אנשים שונים, המבצעים את הפשעים, על פי הוראות מראשי הארגון ועל פי מדיניותם.

 

החוק החדש יחסית בא להתמודד עם תופעת הפשיעה המאורגנת ועם המבנה ההיררכי של ארגוני הפשיעה. קיים מרחק רב בין מקבלי ההחלטות של ארגון פשיעה לבין מבצעי העבירות בשטח בפועל, ולכן גם קשה מאד להוכיח מעורבות של ראשי ארגון פשיעה בהקשר למעשה פלילי זה או אחר שביצעו שליחיהם. 

 

הפשע המאורגן בישראל – מה זה כולל?

 

ארגון פשיעה עוסק בפעולות רבות המנוגדות לחוק בישראל וביניהן: הלוואות 'בשוק האפור' וגביית החובות, ניהול בתי קזינו ,הימורים ובתי זנות, ניהול משחטות רכב והפצת ומכירת החלקים למדינות שונות, ייבוא והפצת סמים מסוכנים, גביית דמי חסות, הלבנת הון, מאבקי שליטה על עסקים שונים ועוד.

 

ועכשיו, אני שואלת, האם אכן אסי אבוטבול עומד בראש ארגון פשע מסוג זה בישראל או שמא הוא קורבן של המערכת המשפטית, שמנסה להלחם בכל כוחה בתופעת ארגוני הפשיעה בישראל? אסי אבוטבול הורשע כבר מספר פעמים בביצוע עבירות שונות, ועדיין -ראש ארגון פשיעה זה טייטל גדול מאד, ולא פשוט לדעת אם הוא אכן כזה אם לאו.

 

תהא התשובה הנכונה על כך אשר תהא, אסי אבוטבול יבלה את שנותיו הבאות מאחורי סורג ובריח – זה הדבר הוודאי ביותר בסיפור.

הכותבת היא עורכת דין נוגה ויזל הינה עורכת דין פלילית ידועה אשר ייצגה תיקים פליליים רבים ומתוקשרים. עו"ד נוגה ויזל בעלת משרד עורכי דין ויזל, משרד עורכי דין המתעסק בנושאים פליליים לרבות עבירות אלימות, עבירות

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר