מס' צפיות - 2328
דירוג ממוצע -
בית - HOME, להציל את הכדור, סרט מלא
ב-5 ליוני 2009, הפיקו ב FRANCE2 משדר אקולוגי הכולל את הסרט HOME של יאן ארטוס ברטראן, לאחר הסרט נערך דיון ראשוני על ההשלכות של הממצאים המובעים בסרט., כדאי לצפות בסרט באורך מלא כאשר פורסם בקוד פתוח ב=YOUTUBE, לצפות ולערוך דיון כאן בפרשן.
מאת: zvidoc 06/06/09 (10:37)

קשה לא להתרגש הן מאיכות הצילום והן מהמסר של התמונות. כדור הארץ היפה שלנו הולך ונהרס סופית מעשה ידי האדם המודרני. אם לא נעצור את התהליך מהיום עם תוצאות תוך עשר שנים לכל היותר , לילדינו ולנכדינו לא יהיה לאן ללכת, כמובן , יש מקומות רגישים יותר מאחרים אך עם תהליך התחממות כדור הארץ הצפוי כבר ב-2020 לא תהיה אפילו אפשרות לעצור את ההרס הסופי של הבית בו אנו חיים. הסכנה הגדולה ביותר זה התחממות כדור הארץ ע"י גזי החממה אשר אנו פולטים כאשר, מהרגע בו תיפגע שכבת הקרח של סיביר , דבר אשר ישחרר כמות בלתי מוגבלת של גז מתאן, אותו גז אשר ההשפעה שלו על אפקט החממה הוא פי כמה יותר גדול מאשר כל המזהמים הפועלים כיום. זה כמובן מסר אפוקליפטי אך לצערנו לא משולל יסוד מדעי.

 

 

 

לא יעזרו מסרים פוליטיים-כלכליים של התעשיינים הגדולים, הם מנצלים היום בצורה צינית את משאבי גדור הארץ ואנו , אזרחי העולם המערבי והמדינות המתפתחות בעלות המגה אוכלוסיה, נותנים יד רחבה לסכנה.

 

אחד המסרים של הסרט הוא , כי לא סין או הודו הם האשמים, הם פשוט הולכים בדרך בה הראה להם העולם המערבי ללכת בו.

 

אוכלוסיית העולם עולה בכדי הגעתה משישה וחצי מיליארד בני אדם לתשעה מיליארד בעוד כ-שלושים שנה. אם האדם לא ילמד עצמו להשתמש באוצרות כדור הארץ בצורה חסכונית ומשמרת כבר היום, אזי לא תהיה יכולת מחיה לאוכלוסיה ההולכת ומתרבה וזה כולל גם אותנו , תושבי מדינת ישראל הקטנה , לאמור: כל אחד צריך להיות שותף במעשים קטנים כגדולים על מנת לתת אפשרות מחיה לדורות הבאים. וכמובן ללמד את הדורות הבאים לחיות מיד בדרך בה הכדור הקטן שלנו ישמור עליהם.

 

 http://www.youtube.com/homeproject

 

להשיב את גלעד שליט להוריו ומיד!!!, זה בהישג יד,,

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
MCITP ל"ת
MCITP 22.05.13 (08:25)