מס' צפיות - 354
דירוג ממוצע -
אובמה לא רק אסון לישראל
מאת: kalligula 01/06/09 (23:35)

אין ספק, עכשיו זו כנראה עובדה כאשר יגורנו בא לנו, מלכתחילה ידעתי שזה יהיה אסון עבורנו והנה האסון הזה מתממש. בבית הלבן יושב לו נשיא שהוא רחוק מלהיות ידיד שלנו, נשיא שהחליט שהמוטו שלו, והמטרה על פיה הוא פועל זה לעשות בדיוק ההיפך ממה שעשה קודמו, וזה לא משנה אפילו אם זה פוגע באינטרסים של אמריקה. בוש בחר בדרך זו, הוא עושה תפנית של 180 מעלות והולך לכיוון ההפוך. הצרה מסתבר היא לא רק שלנו, אלא כנראה של כל העולם המערבי, הדמוקרטי, והחופשי שאובמה כנראה שכח שהוא זה שצריך להוביל אותו.

 

התנהלותו מתחילה להזכיר לי את התנהלותו של ברק אחר, ברק שלנו (אהוד) אם כניסתו למשרד ראש הממשלה, ההבטחה הגדולה שהתבררה בסופה כפלופ הגדול ביותר שהיה בהיסטוריה של מדינת ישראל, וזו כנראה תהיה מנת חלקם של האמריקאים שהכניסו את ברק שלהם (אובמה) למשרד הנשיא בבית הלבן. שניהם נכנסו כרוח סערה, עם רוח גבית ומדדי פופולריות שלא היו מביישים דיקטטורת בננות, שניהם יוצאים בהצהרות השכם וערב ומפריחים סיסמאות כאילו הם המציאו את הגלגל, להם הפתרונים,הבינה,והם הם התשובה לחיים בעולם טוב ובטוח יותר.

 

התנהלותו של אובמה כבר מראה לנו איך צפון קוריאה נוטשת את שיחות פירוקה מנשק להשמדה המונית, מבצעת ניסויים אטומיים ומשגרת טילים ארוכים וקצרים לאן שבא להם. אובמה מפריח סיסמאות ואיומי סרק והם בשלהם מצפצפים עליו ועל שאר העולם בלעג מופגן. בטהרן ודמשק שרק לפני מספר חודשים היו מוקצים, הפכו להיות מחוזרות ע"י ממשלו של אובמה וכבר אי אפשר למנות את מספר הביקורים של אישים רמי דרג שנוחתים השכם וערב בנמל התעופה בדמשק . מה שלא גורם לסוריה לצאת בהצהרה של נטישת הציר עם טהרן, והפסקת התערבותה בנעשה בלבנון ועוד.

 

טהרן משחררת הצהרות לוחמניות ואובמה ממשיך לחזר על פתחיהם עד לרמה של פתאטיות, מה שמעלה הרבה גבות ורגשות כעס בקהיר, ריאד, ועמאן. לפני חודש הגיע ראש ממשלת בריטניה לביקור בוושינגטון, ואובמה הצליח למצוא 20 דקות למפגש עימו, ידידתה הגדולה של ארה"ב , מה שעורר הרבה תמיהות בלונדון והוסיף תחמושת לאופוזיציה בבריטניה על העלבון הצורב. מי כן זוכה לביקור של מלכים בוושינגטון של ימינו? ראש הרשות הפלשתינאית אבו מאזן. עכשיו הוא מאיים עלינו שהוא לא יתמוך אוטומטית בהחלטות האו"ם בעד ישראל, לא שהיינו צריכים לחשוב יותר מידי עצם התמהמהותו לפני החרמת ועידת דרבן 2 בז'נבה היתה צריכה להדליק נורת אזהרה, ומנסה לבנות על לחץ הציבור בישראל על נתניהו שלא יסכן את הידידות העמוקה עם ארה"ב.

 

אז קודם כל אובמה היקר היו הרבה לפנייך ויהיו הרבה אחריך, גם בוש האב לא אהב אותנו במיוחד וזה עבר, גם קרטר לא היה מת עלינו ועבר והיו עוד. מי שמכיר את הדיפלומטיה האמריקאית יודע שארה"ב מסוגלת ויודעת לתקוע סכין בגבם של אלה שרק אתמול עזרו לה ותמכו בה,שארה"ב ברגע שאתה לא חלק מהאינטרס שלה אתה הופך להיות מוקצה ומתיחסים אליך כנגע זר, ואין כמעט פינה בגלובוס שבה תניח את האצבע ותמצא מקום שחווה זאת על בשרו, ולא פעם שילם מחיר יקר על כך. בדיוק כמו הבריטים לפניהם. עכשיו מנסים לגבש חזית נגד האיומים מאיראן ועוד כמה סוררות ואנחנו עומדים ומפריעים, דה ז'ה וו לימים טרם מלחמת המפרץ הראשונה, להניח את ישראל על מזבח האינטרסים האמריקאים העכשווים ושאנחנו נשלם את המחיר מאוחר יותר, אז השתיקו אותנו עם סוללת פטריוט שעשתה יותר נזק מתועלת בידיעתם של האמריקאים מה שלא מנע מהם למכור אותנו.

 

אובמה עומד לשאת נאום פיוס עם העולם הערבי בקהיר, אני רק יכול לדמיין מה הוא יגיד שם, ואני יותר מבטוח שמי שיצטרך לשלם את המחיר היקר ביותר מנאום זה, אלה יהיו אנחנו. הוא יזכה לפיוס אם אלה ששלחו מטוסים כפצצות חיות על ערי ארה"ב רק לפני 8 שנים, ואנחנו נהיה אלה שנהפוך להיות המצורעים שמפריעים לאחדותו של העולם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר