מס' צפיות - 264
דירוג ממוצע -
לאן הימין מושך את המדינה? שמישהו יסביר לי את זה
הימין נלחם בחירוף נפש על קיום והרחבת ההתנחלויות. אבל לאן זה מוביל?
מאת: איציק ויסמן 31/05/09 (22:40)

כאזרח שאיכפת לו, אני מנסה כבר כמה שנים לגבש עמדה ביחס למדיניות הימין ואינני מצליח. לי, כמו לכל מי שצופה באירועים, ברור שהימין עושה כל מה שביכולתו כדי שמדינת ישראל תחיל את ריבונותה על יהודה ושומרון. זאת כשלעצמה שאיפה לגיטימית; אך אינני יכול לתמוך בה ללא תוכנית לגורלם של תושביהם הערביים של אזורים אלה.

 

מאחר והימין דוגל במדינת ישראל כמדינה יהודית, הוא בוודאי יתנגד למתן אזרחות שוות זכויות לאוכלוסיה הערבית. מתוך זה אני מסיק שהימין חותר ליצירת מצב שבו תחיה בישראל אוכלוסיה גדולה של תושבים שיהיו נחותים בזכויותיהם בהשוואה לאזרחי ישראל. הניסיון הבינלאומי מלמד שמצב זה יגרור את המדינה למאבק מתיש ועקוב מדם שעלול לערער את עצם קיומה.

 

אני חסיד גדול של הדמוקרטיה שבה כל האזרחים הם שווי זכויות. נטעתי את שורשי בארץ ונלחמתי למענה מתוך אמונה שהיא אכן כזאת. לא אוכל להזדהות עם מדינה שחיה בה אוכלוסיה גדולה "אחרת", ולמיטב הבנתי מדינה כזו לא תישרוד לאורך זמן.

 

בארץ מתקיים ויכוח לוהט בעניין ההתנחלויות. כאזרח שומר חוק אני מגנה הפרת חוק בכלל, ובמיוחד את תופעת ההתנחלויות הלא חוקיות. אך זהו עניין משני; צודקים אנשי הימין בטענתם כי הרבה מאבקים ששינו את פני החברה וההיסטוריה לטובה החלו בהפרת חוק. הבעיה שלי הרבה יותר עקרונית, ואינני מוצא לה מענה. שמישהו יסביר לי בבקשה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
יש בדבריך
zvidoc 04.06.09 (07:47)