מס' צפיות - 289
דירוג ממוצע -
בית המשפט קבע- חיינו הפקר!
מאת: kalligula 31/05/09 (22:20)

היום התקבלה החלטה בבית המשפט המחוזי בחיפה ששמה ללעג את הבטחון האישי של כל אזרח ואזרח במדינת ישראל. החלטה שערוריתית שרובה נגועה בפחדנות ושיקולים זרים שגובלים בהפקרות, ואחרי כן לא מבינים מדוע רף האלימות בישראל רק עולה ועולה, ואילו לנו האזרחים שומרי החוק ומשלמי המיסים אין מגן.

 

הסיפור עליו אני מדבר הוא החלטת בית המשפט לשחרר ממעצר תשעה צעירים משפרעם. סיפור המעשה מחזיר אותנו לימי מבצע "עופרת יצוקה", בו התאגדו תשעה צעירים תושבי העיירה שפרעם בגליל, שהחליטו לחסום את כביש 79 כמחאה על המבצע בעזה. ההתפרעות כללה הפלת עמוד מתח גבוה על הכביש, שכמעט וגרם למותה של צעירה בהיריון שחלפה במקום ורק בנס ניצלו חייה,  משאית שנתקלה בעמוד תוך כדי נסיעה וגרמה לתאונה,הם הבעירו צמיגים לאורך הכביש מה שהקשה את הנסיעה בציר זה, וכוונתם היתה לחסום את ציר התנועה ולהקשות מעבר רכבים וכוחות הבטחון, ולפגוע בכוונה תחילה ובמזיד בחיי אדם. החוק למעשים חמורים כאלה שנעשים בשעת חירום דינו מאסר עולם!!! אם נוסיף לזה את אותה צעירה שרק בנס ניצלו חייה בעת הפלת עמוד החשמל לעבר הכביש , משול לנסיון לרצח.

 

הבערת הצמיגים וזריקת האבנים והתפרעות הצעירים סיכנה את חייהם של הנוסעים בכביש זה והיתה יכולה להביא למותם. ומעל כל אלה זהו מעשה שנעשה בשעת חירום שתכליתו היתה לחסום ציר תנועה ועורק מרכזי ולמעשה לפגוע במדינה . אחד התרחישים המפחידים ביותר של צה"ל וכוחות הבטחון הוא נסיון לחסום צירים ולמנוע תנועה ומעבר של כוחות הבטחון בשעת חירום וחלילה בשעת מלחמה ע"י ערביי ישראל כמו ואדי ערה,או הכביש בין צומת קדרים לצומת גולני ובהמשך לעבר המוביל ועוד. החקירה שהתבצעה ע"י השב"כ וימ"ר צפון שהובילה להגשת כתבי אישום לפני כחודש ירדה לטמיון היום בבית המשפט המחוזי בחיפה ע"י השופט רון שפירא שקבע "כי אין חשש להימלטות מאימת הדין מצד הנאשמים ואין להם עבר פלילי ולמרות שחלפו חמישה חודשים מאז ביצעו את המעשים המיוחסים להם לא שבו עליהם".

 

כמו כן פסק כי "מעשיהם של הנאשמים חמורים מאד אך אין סיכון ממשי המצדיק מעצרם עד תום ההליכים". הגדיל לעשות וטען שהתנהגותם היתה פרחחית ופוחזת. אם נוסיף את הערותיו של שופט  בית המשפט העליון בדימוס ברק בכנס באילת בו הוא טען שכוחות הבטחון מנצלים את המצב ע"מ לקדם את ענינם ועוד שאר סיסמאות שמתאימים לחבורת אטומים שיושבת בארמון השן ומנותקת מהעם. והנורא מכל מסכנת את חייו יום יום, שעה שעה, בכל אחת מפסיקותיהם השערורתיות שהופכות את חיינו להפקר וחסרי ערך בשם חופש הביטוי ודו קיום ושאר סיסמאות, קובעים מי שזוכים לשמירה והגנה יומיומית על חשבוננו ולא מבינים למה האלימות והפשע בישראל משתלמים ואילו הם זוכים לחוסר אמון בהחלטותיהם מצד האזרחים החשים מופקרים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בתי משפט בישראל
ראובן חולון 07.06.09 (14:24)