מס' צפיות - 390
דירוג ממוצע -
כך חולפת לה תהילת עולם
כאשר מקבלים מידע ולא בודקים אותו כראוי מה הפלא שמספספסים סיפור טוב חומר למחשבה לעיתונאים בארץ ובעולם.
מאת: רועי אורן 26/05/09 (23:15)

כל העולם יודע שצמד העיתונאים בוב וודרווד וקארל ברנסטיין מהעיתון :"וושינגטון פוסט" חשף את פרשת "ווטרגייט" בשנת 1972 בזכות מידע שנמסר ע"י ראש ארגון הביון לשעבר מארק פלט אשר כונה "גרון עמוק".

אך היום מתפרסם בעיתון "גארדיין" הבריטי   ששני  עיתונאים מהעיתון המתחרה :"ניו יורק טיימס" רוברט סמית ורוברט פלפס פספסו בשניות את הסקופ האדיר.

בשנת 1972 קבלו צמד העיתונאים פלפס וסמית מידע על כך שגורמים רפובליקאנים עומדים לפרוץ למטה הבחירות של המפלגה הדמוקרטית על מנת להתקין מכשיר ציתות ודרכו לצותת למתכנני הקמפיין של אנשים אלו.

בפגישה שקיים רוברט סמית עם ראש הFBIדאז פטריק  גריי נמסר לו שג'ון מיטשל יועצו הקרוב של ריצ'רד ניקסון והתובע הכללי בדימוס מעורב בהתקנת מכשיר הציתות.

סמית' ניסה להבין מהי דרגת הסיפור והאם מדובר בסקופ ומי שלא קיבל תשובה מגריי פנה לעורך הדסק רוברט פלפס וניסה לבדוק את הסיפור .

אך השניים לא העלו בחכתם חרס עד שצמד העיתונאים וודרווד וברנסטין חשפו את הסיפור שגרם בסופו של דבר להתפטרותו של ריצ'ארד ניקסון מתפקיד נשיא ארה"ב.

הסיבות לפספוס הסקופ הסתכמו בכך שסמית' עמד לעזוב את העיתון, ופלפס יצא לחופשת סקי שנתית באלסקה.

כך חולפת לה תהילת עולם

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר