מס' צפיות - 395
דירוג ממוצע -
יוחלף עופר דקל בעופר עיני
כל המלעיזים והמחמיאים יודעים ששם המשחק הוא "מרחב תמרון". שמענו הרבה דעתנים בקדנציה הקודמת, מדברים על "שיטה דפוקה" ו"בעיית משילות". במקרה של נתניהו, רוצחי האופי רוצים לראות אותו מביא תוצאות עם ידיים אזוקות.
מאת: נרי אבנרי 17/05/09 (14:21)

"אין ספק שהמנצח הגדול של השבוע הוא עופר עיני, שהוכיח יכולת וירטואוזית מול אנשי האוצר" (אילה חסון / שישי בחמש / 15.5.09). בן כספית שישב לידה הניד בראשו: "אני מסכים איתה". ההסכמה הזאת של כספית הייתה המשך ישיר של מה שכתב במעריב אותו יום: "עיני הוא מפקד חיל המשמר של הקואליציה, עוצמתו כמעט בלתי מוגבלת".

 

נחום ברנע חושב דומה: "על זהות המנצח בסיפור אין ויכוח. זוהי עסקה שעוצבה ברוחו של עופר עיני, מילאה אחר דרישותיו והותאמה להשקפת עולמו. שום ממשלת שמאל לא צייתה כך ליו"ר הסתדרות, לא בשנים האחרונות ולא בעבר הרחוק" (ידיעות-אחרונות / 15.5.09). קראתי פעם, קראתי פעמיים, ותהיתי: האם העיתונאי הבכיר לא ניסחף קצת?

 

עוד ציטוט: "עופר עיני ניהל את המו"מ בצורה מזהירה. הוא יודע להשיג את מבוקשו תוך שימוש מתוחכם בכל כלי המשחק" (מוטי בסוק / דה-מרקר / 15.5.09). מהמקלדת של יואל מרקוס בקעה השכינה, עד שלא התאפק והשיא לנו עצה: "נא לרשום בפנקסיכם: עופר עיני במסלול לראשות הממשלה הבא" (הארץ / 15.5.09).

 

ציטוטים מיום אחד- ככה כל השבוע (שעבר). המסקנה של כל אלה ששוקדים על עיצוב דעת הקהל בישראל היא חד-משמעית: המנצח הגדול עופר עיני הוא מנהיג מזן נדיר, ואין כמוהו רב אומן בניהול מו"מ. כך הוא נראה מהטריבונה שבה יושבים שונאי נתניהו.

 

מנקודת מבט אובייקטיבית, עופר עיני נראה אחרת לגמרי. בסה"כ מדובר בדגם משופר של מנהיג הוועדים החזקים, ששיחק עם הקלפים שבידיו בצורה ברוטאלית. עוצמתו של עיני איננה "כמעט בלתי מוגבלת", כמו שכתב בן כספית, אלא ניזונה משני מקורות שיש ביניהם קשר, ואינם רלוונטיים להנהגת המדינה: התקשורת שמעצימה ומנפחת כל מי שנתפס בעיניה כיריב פוליטי של נתניהו, והמקור השני: היכולת שלו לעשות נזקים במיליארדים, ולגרום סבל למיליוני אנשים. לעיני ברור ששביתה כללית - שמן הסתם תגרום סבל רב לאזרחים- תשווק לציבור כ(עוד)הוכחה לאטימות נתניהו. נושא ונותן מזהיר אמרתם?!? אפשר לבדוק...

 

החליפו את עופר עיני בעופר דקל, ושגרו אותו למצרים, כדי שינהל מו"מ עם חוטפי גלעד שליט. נראה אותו. זה לא ייקח הרבה זמן עד שיתברר, שמול החוטפים, היד על השאלטר לא מספיקה. אפילו ההתפעלות של נחום ברנע, והנבואה של יואל מרקוס, אין בכוחן כדי לעזור לעיני להשיב את שליט הביתה. ככה זה שמרחב התמרון מצומצם.

 

עופר, אל תאמין להם. קח "שאכטה" חזקה מהאוויר באולימפוס, ותנחת, לפני שיעלו על הזיוף. אתה לא כזה כוכב. מבחינתם אתה עוד גלדיאטור. קדמו לך דוד לוי, איציק מרדכי וסילבן. גם עמיר פרץ. בהגיע רגע המבחן, אתה תראה את רובם בטריבונה של אוהדי "ברוטוס". ואם אינך מאמין, תשאל את עמיר פרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר