מס' צפיות - 271
דירוג ממוצע -
במצרים גובר ה'כבוד' על ה'פרנסה'.
ו-500 שוטרי מג"ב ברפיח יכולים להעיד על-כך. אנחנו שמחים בודאי, אבל שואלים מאידך, "הנוספו אלה על צרינו"?( בראייה מערכתית יותר).
מאת: בעז לביא 03/05/09 (10:36)

ארועי החודשים האחרונים, כשבראשם "הקשר השיעי" בניהול חיזבאללה לקירקור מערכות השילטון במצרים אינם מטילים אימה

על מובראכ ו'חברי שולחנו' בטווח הקרוב, אין לו כלל בעיה לטפל ב'מספר יבחושים צואים' בסיני ובקהיר, מצד שני, ההתעוררות זאת עשוייה להיות בעייתית בטווח הרחוק, באם ראשי ה'אחים המוסלמים' לא ישכילו לראות בהתפתחות זאת איום גם על עצם קיום אירגונם (כסונים),  ויצרפו ידם ל'מזימה' - "באותה הזדמנות שפושקין מת" -מכאן, הצורך הבסיסי לשמור על 'כבוד המדינה' לפני הכול.

 

 למצרי על-כן מזומנות בשורות 'טובות' ובשורות 'רעות'.

 

ונתחיל ברעות , אין זה סוד - אם כי עדיין לא דובר על-כך פומבי - שמערך ההברחות בסיני פרנס לא מעט 'פיות', (כיסים יותר נכון).

הבדואים שמאורגנים ב"משפחות" שבטיות, ומפעילים מערך שלם  של לוגיסטיקה שינוע ואבטחה לטובת שלל סוגי ההברחות שהם 'מפיקים' במדבר - כוח-אדם, מחבלים, אמל"ח, טובין וסמים - פיתחו קשר מיוחד עם שילטונות הממשל הצבאי בסיני וכול מיני פקידים/בכירים בעלי ענין, המבוסס בעיקרו על "דמי סאחבקים ולא יחרץ". עסק טוב לכול הצדדים ולכול הדעות (ולך תדע גם עד לאיזה דרג זה חילחל). עכשיו, משהוכרז סיכסוך "פומבי" עם הבדואים יען כי 'חצו את הגבולות' משתבש אמנם כול מערך ההברחה לאורך ולרוחב סיני לשביעות המטרות המדיניות, אבל כול מיני  מקבלי הבונוסים למיניהם החלו חשים בעת האחרונה, כי 'קצבתם' נפגעה ו'מנעמי התפקיד' נעדרים לפתע מכיסם. זה בהחלט רע ו"מביך".

 

הבשורות הטובות למצרים הן,  שהם  הרוויחו עוד  'גדוד בקשיש' באזור רגיש במעט(וכחריג מההסכמים)ובהקשר זה, גם לנו יש בשורות טובות ואף רעות. באשר לטובות הדבר מובן מאליו  באשר לרעות? שרק לא ימשיך לעצבן אותם ליברמן שר החוץ, ושנמשיך "לשנוא אחד את השני בשלום!"

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בתקווה שאכן מדובר בגדוד מג"ב
קורקוס 04.05.09 (08:19)
2.
נהיית פילוסוף עם ה'לשנוא זה את זה בשלום' ל"ת
איגור מאד'ר פאקר 04.05.09 (09:42)