מס' צפיות - 283
דירוג ממוצע -
למה לא מספרים את האמת?
מאת: רינה 01/05/09 (03:02)

משהו מוזר ומעניין קורה בארץ ובעולם. בארץ התגלו שני מקרים של שפעת חזירים ואני אקרא לזה "שפעת חזירים" אפילו ששר הבריאות הציע לשנות את שם המגיפה ל"שפעת מקסיקו" בינתיים ממשלת מקסיקו נעלבה כי הם לא רוצים שיקשרו את הארץ המקסימה שלהם לשם של מגיפה.

 

אז, בארץ התגלו שני מקרים של שפעת חזירים. בקנדה עשרים ואחד, בספרד שניים, בניו-זילנד שלושים, בארה"ב כמאה, אולי כי מקסיקו בשביל האמריקאים היא כמו טורקיה בשביל הישראלים בימים ההם.

 

לפי הספירה שלי התגלו בכל העולם כמאתיים מקרים של שפעת חזירים, משהו שלא הייתי קוראת לו מגיפה, אבל בכל זאת ארגון הבריאות העולמי העלה את רמת הכוננות מדרגה ארבע לדרגה חמש.

 

בארץ, ידוע על שני מקרים בטוחים של שפעת חזירים ושלושה חשודים ומרגישים מצויין, אחד מהמקרים הבטוחים כבר השתחרר מבית החולים, נשאר אחד ושלושה חשודים, ממש לא מגיפה, אבל אם זאת לא מגיפה, אז למה בישיבת הממשלה הגיעו להחלטה של רכישת התרופה טמיפלו בכל מחיר?

 

אם זה רק בשביל הישראלים שחזרו בימים אלה ממקסיקו, אז אפשר בהחלט להסתפק בכמות שנמצאת בישראל, אבל ישיבת ממשלה מיוחדת, רכישה בכל מחיר ובכל כמות והמספר המדאיג של הכמות, מספרים סיפור אחר לגמרי. האם לרוץ לקנות מסכה ולהסתובב כמו הוויטנאמים עם מסכה ברחוב?

 

למה שר הבריאות הודיע כי משרד הבריאות ירכוש את הטמיפלו בכל כמות מכל מדינה ובכל מחיר? כל זה רק בשביל מקרה אחד שנשאר עדיין מאושפז בבית חולים מאיר? אז, או שיש כאן מגיפה רצינית, לפי כמות התרופות המדינה רוכשת כמות בערך של שבעים אחוז מהאוכלוסיה וזה המון וזאת מגיפה.

 

אם בכל העולם יש כמאתיים/שלוש מאות חולים וכל מדינה מרגיעה שאין מה לדאוג, אז למה אירגון הבריאות העולמי מעלה את רמת הכוננות? יחסית לאוכלוסיית העולם, זה ממש זניח ואין צורך להעלות את רמת הכוננות לדרגה אחת מתחת לאסון עולמי, משהו בסדר גודל של אפוקליפסה.

 

משהו כאן לא מסתדר לי. לפי מספר החולים זאת לא מגיפה. לפי אמצעי הזהירות שנוקטים כאן ובעולם וזה כולל להעמיד ניידת של מד"א בנמל התעופה ולערוך בדיקות לחוזרים ממקסיקו וגם האפשרות לאסור לקבוצות תיירים להגיע ממקסיקו לכאן.

 

 גם הערכות המשטרה לאבטח את המשאיות שמביאות את אספקת התרופה, וגם הערכות המשטרה ליד מרפאות כדי למנוע מהעם להסתער על המרפאות כדי להשיג את התרופה, וסגירת כיתות וגני ילדים, לפי כל זה, זה כן מגיפה והמגיפה כבר כאן.

 

 אני סבורה שיש כאן שתי אפשרויות.

 

אפשרות א` יצרני תרופת טמיפלו נתקעו עם כמות אדירה של תרופה שאין לה דורש ומעוררים פניקה מיותרת כדי שממשלות כמו ישראל ירכשו מהמלאי שלהם כמות ענקית וככה הם גם יפטרו מהעודפים וגם יצחקו כל הדרך אל הבנק, בדיוק מה שקרה לפני שנתיים עם האורז.

 

אפשרות ב` המגיפה כבר משתוללת כאן ובעולם ואין מספיק תרופות, אז כדי לא לגרום לפניקה והסתערות המונים על מרפאות וחדרי מיון, לא מפרסמים את המספר האמיתי של אלה שנדבקו במחלה, אז אולי כדאי בכל זאת לספר לעם את האמת? ולו לפחות כדי שכן נצא עם מסכות לרחוב.

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר