מס' צפיות - 329
דירוג ממוצע -
הטבע משיב מלחמה
מאת: kalligula 30/04/09 (23:24)

בשנים האחרונות המין האנושי נמצא לכאורה תחת מתקפה בקטריאלית לא מוסברת. אולי זה סממנים של תקופת השפע, על אף שהעולם הכלכלי עובר עכשיו מין דיאטה מסויימת ומחזיר אותנו לפרופורציות אחרי התנפחותה של הבועה ע"י ספקולנטים ושאר מחפשי רווחים קלים. פעם בתקופות עבר האדם היה חלק מהטבע, כאשר היה רעב היה יוצא למסעות ציד ומביא לביתו את לחמו אשר הזיע ועמל קשה ולעיתים אף הסתכן בחייו ע"מ להשיג את מנת הבשר לעצמו ולמשפחתו. האדם היה חלק מהברירה הטבעית, והפך להיות הטורף המסוכן ע"פ האדמה ובתאוותו הרבה הכחיד אין ספור מינים וזנים של בע"ח, צומח ושאר ירקות.

 

בעזרת מוחו הוא הכפיף את הטבע למרותו ושיבש את כל המאזן של הברירה הטבעית, השמיד זנים, השביח זנים,ביית את חלקם והשתמש בהם לצרכיו. אחרי שחקר ולמד על מיני החיות שביית, הפך אותן למיני בתי חרושת שסיפקו את צרכיו ובעיקר מילאו את שולחנו והשביעו את תאבנו.. אבל האדם כמו האדם לעולם לא יודע שובע. את הפרות השביח והאריך את משך תנובת החלב, גרם להגדלת עטיניהן, עד שהפכו להיות מחלבות מהלכות. כך עשה עם הכבשים וצמריהן,העיזים,החזירים,ועוד ועוד.

 

את העופות כלא בכלובים של 40 ס"מ ללא יכולת לזוז שכל תכליתן להטיל ביצים ותו לוא. באווזים בכלל התעלל והכניס לפיותיהן צינור שהוביל מזון ישירות לכבד ע"מ לנפחו למימדים מפלצתיים בתהליך לא פחות מפלצתי. הדוגמאות הן רבות ביבשה,באוויר,ובים. כנראה שלטבע נשבר ה... מהיצור הדורסני וההרסני הזה שנקרא האדם שבתקופה קצרה יחסית הצליח להשמיד כל חלקה טובה על הכדור עליו הוא יושב. מי שמכבד את הטבע יודע להעריך את כוחו ועוצמתו.

 

בשנים האחרונות כנראה שהטבע החליט להחזיר את הכוח לידיו, בעיקר אחרי שראה איך האדם גרם לזילות שאר היצורים החיים בו, והטבע בעוצמתו הרבה יודע לנקום בנו בני האדם במקום הכואב ביותר לנו והוא דרך הקיבה. זה התחיל עם החיידק  הקרוי על שמו של קרוייצפלד הלוא ה"פרה המשוגעת" שגרם להמתתן של מליוני פרות ברחבי העולם ולאחר מכן מיתן את השימוש בבשר בקר לתקופה מסויימת. המשיך בשפעת העופות שהשתוללה ברחבי דרום מזרח אסיה ואיים על שאר העולם שנכנס למגננה. והיום אנחנו בעיצומה של מתקפה חדשה שנקראת שפעת החזירים שכבר הפילה מעל 190 חללים במקסיקו ועוד מאות חולים ברחבי העולם.

 

האם הטבע מנסה לאותת לנו? האם נצליח להטמיע את העובדה שאנחנו לא מעל הטבע אלא חלק ממנו? סביר להניח שעוד שבוע שבועיים גם זה יחלוף ונחזור לסורינו עד למגיפה הבאה שפעת הדגים,המלפפונים,החסה,העיזים או השד יודע מה. או שכל נשאר לטבע לעשות הוא לעמוד מן הצד ולהמתין בשקט תוך חישוק שפתיים ובליעת הרוק שאנחנו בני האדם נשמיד את עצמנו ונביא אור ותקווה מחודשת לטבע .

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
קביעה נכונה, הטבע מרים ראש
zvidoc 01.05.09 (10:07)