מס' צפיות - 292
דירוג ממוצע -
רשמי עולם- פינת החוץ של רועי אורן
מאת: רועי אורן 25/04/09 (15:05)

1: בעיירה האנגלית נייבסטוק הוחלט לא לתקן בורות בכביש כדי לגרום לנהגים לנסוע לאט יותר. הדבר נובע מכך שפרוייקט זה מצריך הקצאת כספים שאינם מצויים בקופת העירייה .ההודעה המוזרה זכתה לקריאות מחאה מצד התושבים .

 

2:מחקר שנעשה באוסטרליה קובע שכאשר מזג האוויר אפור וסגרירי מרגישים דכאון קל אך זה משפר את תפקוד המוח כאשר בימים שהשמש זורחת הזיכרון שלנו חלש יותר. שיטת המחקר הייתה כאשר החוקרים האיטלקיים ביקשו מהנבדקים למלא שאלון במרכז קניות בסידני אוסטרליה  בימים שבהם השמש זורחת,ובימים שהשמש אינה בשמיים . במהלך המחקר הציגו בפני הנבדקים עשרה פריטי נוי על השולחן שליד הקופאית בחנות. בין השאר היו שם מפסלוני חיות ,קופת חיסכון, וארבע מכוניות צעצוע קטנות . בימים גשומים הושמעה מוזיקה נוגה בעוד בימי שטופי שמש הופיעו מוזיקה קצבית. אחרי שסיימו את הקניות התבקשו הנבדקים להזכר בפריטים שראו התוצאות גילו שבימים אפורים זכרונינו טוב יותר מאשר בימים שטופי שמש.

 

3: פרופסור באוניברסיטת אוטווה פוטר ע"י הנהלת האוניברסיטה משום שסירב לת לתלמידיו ציונים. הפרופסור לפיזיקה דניס דנקור טען שעצם נתינת ציונים מדכאת את רצון התלמידים ללמוד . דנקור הציע כפשה לתת לתלמידיו ציון עובר או נכשל את ההנהלה עמדה בסירובה. בסוף הציע דנקור לתת לכל תלמידיו מצויין ואז ההנהלה פיטרה אותו.

 

4:מידי שנה מתכנסת מועצת החכמים של קביעת ספרים ובוחרת את הספרים בעלי השמות המוזרים שפורסמו במהלך השנה

ובכל פעם המשימה קשה יותר ששת הפיינליסטים יועמדו לבחירת הציבור והספר בעל השם המוזר לשנת 2008 יוכרז ב27 במארס ואז הוא יוכל להצטרף לשמות שכבר נקבעו כמו :"חדוות המין" ,עשבים שוטים  החיים עם אחוריים מטורפים ועוד.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לפחות באונ' הפתוחה, ניתן לפחות לתאם
בעז לביא 28.04.09 (11:56)
2.
לפחות תוריד 'לפחות' אחד, זה גם ישמע טוב ל"ת
קורקוס 28.04.09 (12:01)