מס' צפיות - 333
דירוג ממוצע -
האם חברת החשמל איתנו או נגדנו?
מאת: kalligula 21/04/09 (10:46)

ישנם מגזרים בארץ שיכולים לעשות ככל העולה על רוחם, כאילו אין דין ואין דיין. בדר"כ אותם מגזרים משוייכים למונופול כזה או אחר,שאם השנים צבר כוח עד לרמה שאין בילתו. אם כל אחד מאיתנו יצא לרחוב ויערוך סקר רחוב, אין ספק ש99.9% מציבור הנשאלים יענה את אותה התשובה, ללא צורך לחשוב יותר מידי וללא צורך בהפעלת התאים האפורים במוח. אז מיהי החברה הממשלתית המושחתת והמסואבת ביותר במדינת ישראל?

 

נכון, ניחשתם . הלוא היא המונופול שנקרא חברת החשמל לישראל!!! בחברת החשמל הבינו כבר מזמן שבחברת שפע כשלנו, לא ניתן להעביר שעה אחת ללא חשמל, כל המשק העיסקי והפרטי נתונים לחסדיו ,וככאלה שיושבים על השאלטר הם יכולים לעשות כרצונם ללא צורך לתת את הדין על מעשיהם, וגם אם נעשיהם הנפשעים יגרמו לנזק כזה או אחר, יהיה מי שיקבל את החשבון לשלם עליו. בשבועות האחרונים מנכ"ל חברת החשמל רצה להעביר רפורמה בחברה ולייעל אותה ע"מ לחסוך בעלויות תפעול (מעשה מבורך ויוצא דופן במקום זה) חלק מתהליעי ההבראה הוא לקצץ במצבת העובדים, ועוד צעדים. ועד העובדים המושחת והמסואב הזה , החליט להכריז מלחמה על הצעדים המתוכננים והתחיל בעיצומים, שבמהלכם התבקשנו אנחנו הצרכנים (הלקוחות) להשתדל לא להפעיל מכשירים זוללי חשמל בשעות העומס כדי שהמערכת לא תקרוס.

 

לכאורה הם "דאגו" לנו והחליטו לשגר את האזהרה כדי להמנע מהפסקות חשמל יזומות בגלל הביקוש המוגבר. היום התברר שחברת החשמל הפסידה במהלך 36 הימים בהם העובדים נקטו בעיצומים כ40 מיליון $, וכל יום נוסף עולה לחברה מליון דולרים נוספים. התברר שבמהלך העיצומים תחנת הכוח "חגית" ליד אלייקים לא חוברה לצינור הגז, ובמקום לייצר חשמל מגז הם המשיכו לייצר חשמל מסולר שיקר יותר. בריאות הציבור אף פעם לא היתה מענינם עיינו ערך תחנות חשמל פחמיות והמלחמה הניטשת על התחנה באשקלון שהם מתעקשים להפעילה בפחם מזהם ואף להגדילה, בניגוד גמור למגמה העולמית.

 

העיצומים גרמו לפיגור בתיקוני התקלות ובעבודות ההסבה מהפעלת התחנות בגז במקום סולר, מה שיעכב את המעבר וייקר את ייצור החשמל כאמור במליון דולר ליום!!! שיא החוצפה התבררה היום כאשר נציגי החברה ביקשו מרשות החשמל שתכיר בהפסדי החברה עקב העיצומים הפסד מצטבר של 200 מיליון שקל, כאשר הכוונה מאחורי ההכרה הזו היא שרשות החשמל תממן את הפסדי החברה דרך חשבון החשמל שמקבל כל אחד ואחד מאיתנו!!! כל זה קורה בתקופה שהמשבר הכלכלי כבר כאן ולא רק מעבר לים, על יום אנו מתבשרים על עוד אלפי מפוטרים והתחזיות לשנה זו ולשנה הבאה לא מבשרות טובות, לא רק שהמשק לא יצמח הוא יתכווץ, כאילו לא חסרים לנו צרות עכשיו מצפים מאיתנו לשלם על ההפקרות משולחת הרסן של עובדי חברת הלשמל .

 

טוב להם אין מה לדאוג, שנים הם עומדים בראש השכר במיגזר הציבורי, מתנות החג שלהם תמיד עומדים על 4 ספרות, וחגיגותיהם עולים מיליונים. חברת החשמל שמצוייה בחוב ענק, ומגייסת הון  באגרות חוב שנועדו לכאורה לבניית תחנות כח חדשות ע"מ לספק את הביקוש העולה, משתמשת בכספים אלה לטובת עלות הפנסיה האסטרונומית של עובדיה משנים עברו. ואל דאגה אנשים יקרים גם על עוד נשלם את המחיר ביום מן הימים, והפעם המחיר יהיה כבד ויקר מנשוא. לכל מתנגדי ההפרטה למינהם שזועקים לשמיים על הפרטת המשק לדעת,ושאר סיסמאות מספיק להביט מה קורה במונופול זה ודומיו ע"מ להבין את המחיר היקר שעולה לנו החזקתו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר